Gothic 3 Patch'e

Witam, niedawno postanowiłem wrócić do explorowania świata Gothic 3 jednakże balans i jakość co poniektórych tekstur mnie nie zadowala.

W internecie znalazłem parę patchów które mnie zaciekawiły, lecz nie wiem który warto ściągnąć, gdyż są chyba dwie wersje, _ Gothic 3 - Enhanced Edition Patch 1.7 _ oraz jakiś inny _ Gothic 3 - 1.74 _.

I tutaj moje pytanie: który patch wprowadza więcej pozytywnych zmian, czy może oba są niemalże identyczne?

Pytanie nr. 2: czy niektóre zmodyfikowane tekstury (bodajże z wersji 1.3) będą działały w spatchowanym Gothic’u?

O ile się nie mylę 1st patch jest patchem wydanym prosto od twórców gry, natomiast drugi jest robiony przez fanatyków gry i zawiera pokaźną liczbę poprawek co nawet możesz zauważyć po wielkości pliku :slight_smile:

nie, oba są tworzone przez fanów, 1.74 to po prostu poprawiony 1.7

co do tekstur to chyba musisz sam sprawdzić, bo patch 1.74 też podmienia co nieco tekstur

Gothic 3 Quest Pack 4 Update 2 może cię też zainteresować

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=314&n=68

lub paczka Gothic 3 - Quest Pack 4 + Content Mod

http://www.gothic.phx.pl/gothic3/download.php?id=005

Udało mi się pobrać Gothic 3 - Enhanced Edition Patch 1.7 i jednak oba te patchy są wydane przez ten sam team, Community Patch Team.

Cóż, grafikę nieco upiększa, na szczególną uwagę zasługuje naprawienie błędów z oświetleniem, teraz wygląda niczym w Oblivionie, jak nie lepiej 8)

Ale… Po zainstalowaniu owego patcha mój system zaczął strasznie lagować, zaś kasując pliki 1 GB’owe przywracało mi zaledwie 300 mb na dysku, dopiero wyłączenie przywracania systemu i odinstalowanie Gothic’a pomogło.

Pomyślałem, że może jest to wina lekkiej modyfikacji paru plików oraz wgraniu kilku zmodyfikowanych tekstur, które cudnie wyglądają, cóż, chociażby w Readme jest o tym mowa.

Jeżeli chodzi o płynność gry… hmm… owszem, w paru miejscach mniej się tnie, ale jak idę na prostej, gołej drodze z 15 sekund to pojawia się mały lag, zaś gdy przemieszczam się po obszarze porośniętym trawą, wówczas potrafi przylagować na parę sekund, primo, zmniejszyłem wiele opcji graficznych.

Teraz zamierzam od nowa zainstalować G3 i zobaczyć, czy coś pomogło, czy też nie, mam nadzieję że tak. ![-o<