Gothic 3, problem z fps oraz drzewami?

(Mitus121) #1

Siema mam 2 problemy z G3. Mianowicie chodzi o drzewa. Są czerwone. Screen.

goth320110306181114.png

2 problem to ilość fps. Gdy nawet zmniejsze wszystko na najgorsze parametry mam 15-20 fps.

Moj sprzet: AMD Anthlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 2.01GHz

2.00 GB RAM

NVIDIA GeForce GT 220 1GB

(system) #2

Myślę, że wina leży po stronie zbyt słabej grafiki do tej gry. GF 220 nie jest zbyt dobrą kartą do gier. Wnioskuję to z własnego doświadczenia. Kiedyś miałem GF 7600 GT i w gothicu występowały problemy bardzo podobne do twojego. Po przejściu na GF 8800 GT problemy graficzne skończyły się, ale zdarzały się w trakcie gry częste jej przycinania, bardzo denerwujące i nie wiem, z jakiego powodu. Pamięci miałem dużo, grafika powinna dawać radę, przynajmniej przy okrojonych opcjach. Ostatnio na grafice R HD 4870 1 Gb przycinania również występowały, choć powinno chodzić płynnie na max. W ogóle Gothic to dziwna gra. Niby wymagania są wystarczające na max detali, a gra potrafi czasem przycinać i to tym częściej, im dłużej grasz i dalej zajdziesz. Jest jakby niedopracowana. Na innych grach, nawet nowych, jak np black ops, crysis, takie problemy w ogóle u mnie nie występują. Spróbuj ustawień w opcjach sterownika grafiki, jak nieco się orientujesz, to spróbuj dostosować niektóre ustawienia wyświetlania, nawet drogą prób i błędów

(Xparanienormalnyx) #3

Zmniejsz rozdzielczość, ta karta nie nadaje się do grania w full HD, no chyba, że w pasjansa xD

(ORZECHgda) #4

Zainstaluj patche.

Zaktualizuj sterowniki.

Skorzystaj z programu http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Util ... 12764.html

(kamilkom) #5

Zainstaluj patcha 1.74 to pomoże.Rozwiąze problemy z fps i grafiką.

P.S żal mi was mam radka 5450 gorsza od gt 220 i gothic 3 bez problemu chodzi na kazdych detalach.

(Xparanienormalnyx) #6

Taak, i na bank w rozdzielce 1920x1080...

Ps: żal już dawno jest niemodny, poza tym świadczy o zubożałym zasobie słownictwa i niskim poziomie intelektualnym...

(Mitus121) #7

Hmmm.. coś nie mogę znaleźć patcha 1.94 :smiley:

(kamilkom) #8

http://cdrlab.pl/file_detale_9517.html

(Drobok) #9

1,74 a nie 1,94. Poza tym ostatni post w tym temacie był 4miesiące temu ...

(kamilkom) #10

Pomyliłem sie jest 1.74 :slight_smile: najnowszy