Gothic 3 - problem z grafiką

Siema.

Mam pewien problem z grą Gothic 3 (orginalna)

Podczas instalacji nie ma żadnych problemów. Dopiero gdy mam zamiar grać (w menu też jest wszystko ok) gra traci kolory, tj. wszystko jest czarno-białe, zamiast liter są jakieś kwadraciki tak, że nic nie da się odczytać.

Mój laptop:

-procesor Intel Pentium B960 2x 2.20 GHZ

-4 Gb RAM

-Intel HD Graphics - nie mówcie że jest za słaba, bo Wiedźmin, Call of duty 4, Portal i inne działają płynnie bez zarzutów na średnio-wysokich detalach, a gothic 3 działało mi na słabszej

-Windows 7 x64

Wie ktoś może o co chodzi?

Jak już to “oryginalna” :smiley:

Próbowałeś trybu zgodności. Prawoklik na ikonie -> Właściwości -> Zgodność - > Hulaj dusza.

Próbowałem w Xp SP3 i dalej to samo…

Przyczyną jest twoja karta graficzna, i tu nie chodzi o to, że jest za słaba, tylko to że nie jest wspierana przez grę.

Tak ogólnie to G3 nie lubi się ze zintegrowanymi i mobilnymi kartami graficznymi (dla przykładu problemy z grafiką na 8600M GT). Na niektórych może działać bez problemów, ale równie dobrze nie.

Zainstaluj najnowszego community patcha, najnowsza wersja to bodajże 1.75. Jak ten patch nie pomoże, to raczej nie odpalisz gry (albo może się odpalić tylko mogą wystąpić błędy typu znikające tekstury etc)

Dobra działa :smiley:

Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.