Gothic 3-"przycina w trakcie gry"

Sempron 3000, 1GB Ram, grafika Geforce 7300GS PCI -Expres

Przy minimalnych ustawieniach grafiki w trakcie gry praktycznie na okrągło sa tzw. “zaciecia”. Niektóre nawet kilku sekundowe. Przy poprzedniej dużo gorszej karcie graficznej bylo to samo. Myślałem, ze zainwestowanie w w/w grafikę poprawi mi opisana niedogodność. Nadmieniam, ze w 3D Marku 2003 poprzednia grafika miala wynik 3800 a aktualna prawie 10tys. dlaczego wiec komfort i jakość gry nie poprawił sie?

1 GB ram ?,ta gra wymaga dużo więcej pamięci,musiałbyś dołożyć jeszcze 1 GB

Dokładnie, Gothic III potrzebuje naprawdę dużo ramu.

A do tego jeszcze procka też masz słabego, bo z tego co pamiętam to sempy 3000+ taktują na 1.8GHz. (chyba że kręciłeś coś)

za słaba karta, za słaby proc, za mało RAMu

Nie rozumiem was. Mój brat na Athlon 64 3200+, 1GB RAM i GF 6600LE odpalił tą grę i jakoś nie miał problemów z zacinaniem. Może poprostu zmień ustawienia w grze.

właśnie !? nie mam możliwości finansowych zmiany wszystkiego. Proszę zauważyć, ze zmiana grafiki na lepszą prawie nie dala nic. ta która mam jest w granicach moich możliwości i wynik 10 tys przy tak słabym procku chyba nieźle o niej swiadczy? Ponadto mój sempron to socket754 więc jedynie na tym gnieździe mogę rozbudować do athlona 3200+, czy taka zamiana będzie odczuwalna? Z wypowiedzi HaCZyka90 wynika, że jego brat posiada sprzęt z gorszą grafiką, a z lepszym opisanym wyżej procesorem.

jak już wyżej pisałem są na minimum :frowning:

A jakie masz pamięci? Mój brat ma 2x 512mb 400mhz z kingstona w dualu pracujące. Może to też jest tego wina. Ja musiałbym u siebie tą grę sprawdzić, a posiadam athlon 2500+, 1GB ram i gf 7300gt.

ja mam to co w podpisie (nie mam nawet 1gb!) i płynnie chodzi na low (25-35fps)

ani jednej ścinki…

tylko ze proca podkręciłem i grafe (o ile to tez pisze w profilu)

jakie stery masz do grafy??

najlepsze do 7300 to 93.71

jak masz najnowsze to je wywal i zainstaluj 93.71

a w riva tuner sprawdź czy wszystkie pliki są z jedenej wersji

Złączono Posta : 25.11.2007 (Nie) 10:31

nie opłaca się…

lepiej zainwestować w nowe platformy (AM2 do x2 i 755 do c2d)

niestety po wywaleniu najnowszych i zainstalowaniu wyżej polecanych problem istnieje nadal :frowning:

Co tu dużo pisać sprzęt masz za słaby na tą grę.

Jeszcze takie pytanie, czy patcha do gry zainstalowałeś ?

Jak patch nie pomoże to kręć proca i grafę, nic innego Ci nie pozostaje.

Sempy akurat dosyć dobrze się kręcą, chyba że masz jakąś lipną wersję, nie wiem jak z grafiką…

nie, a kiedy chcę to zrobić to pokazuje jakiś błąd. chyba dam sobie na spocznij do czasu zmiany sprzętu na lepszy :(. choć takk naprawdę uczepiłem sie kurczowo wypowiedzi, gdzie prze podobnej konfiguracji sprzętowej ta gra chodzi.

Jaki błąd ?

Ten patch poprawia trochę (podobno) wydajność w grze.

U mnie gra dobrze chodzi na konfigu który posiadam w podpisie jedynie gra traci płynność ze względu na częste doczytywania z dysku . Gra wymaga 2 gb ramu do komfortowej gry

Taki komunikat;

Pobierz tego patcha jeszcze raz stąd:

http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1471

Jak się nie da zainstalować, to przeinstaluj grę, i pózniej na to instaluj patcha.

Możesz też spróbować patcha nieoficjalnego -

http://programy.pcworld.pl/gry/programy/5025/Gothic.3.Patch.1.4.International.html

Ja grałem na Sempronie 2800+, 1 GB RAM 400 MHz, GF 6600GT na średnich w rozdziałce 1024x768, ale wcześniej trzeba było trochę pogrzebać w pliku g3.ini (czy jakoś tak).

Jeżeli dobrze poszukasz, znajdziesz opis tego na tym forum (w tej chwili nie mam czasu na szukanie, ale było to opisane na 100% bo sam z tego korzystałem)

poddałem się, zakupiłem dziś nową płytę z athlonem 4000 AM2 oraz 2GB dual RAM

ale przy grafice będę się upierał, ze jest wystarczająca. zresztą… o wynikach poinformuję :slight_smile:

Złączono Posta : 26.11.2007 (Pon) 20:19

pomogło…choć nie powaliło mnie na kolana… chodzi nawet na dużej szczegółowości… nie wgrałem jeszcze żadnego ulepszacza… jak wgram to dam także znać:)