Gothic 3 - spełnione wymagania, nie da się grać

(Marcinj10) #1

Witam!

Mój sprzęt:

Pentium 4 3,02GHz

2GB RAM DDR1

GeForce 9600GT 512MB

Gra okropnie zacina się nawet na minimalnych ustawieniach (wszystkie suwaki na "niski"), na średnich wolę w ogóle nie włączać.

Wiem, że ta gra jest niezoptymalizowana, ale bez przesady, tych wymagań chyba nie wzięli kompletnie z kosmosu. Właściwie po zmianie z 1,25GB RAM na 2GB właściwie nie odczułem różnicy.

Procesor spełnia zalecane wymagania gry.

Patch mam najnowszy (CPT 1.74)

Gra jest oryginalna - Platynowa Kolekcja

Pozdrawiam!

(luger) #2

Zainstaluj najnowsze sterowniki NVIDIA do grafy http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Najnowsze stery do twojej karty dźwiękowej i najnowszy DirectX.

Jeżeli to nie rozwiąże problemu to sprzedaj grę na Allegro najlepiej :wink:

(Marcinj10) #3

Sterowniki są najlepsze do grafy, DirectX też. Do karty dźwiękowej to nie wiedziałbym jakie ściągnąć ani skąd.

Dlaczego mam sprzedawać skoro spełniam wymagania? Wolałbym jednak otrzymać inne porady.

(gufi4) #4

zdefragmentuj dysk i wyłącz nie potrzebne porgamy jak właczasz gre moze masz za duzo pamieci ram użytej

(luger) #5

W jakim systemie masz zainstalowaną tą grę?

Jeżeli Vista albo Windows 7 to może w tym leżeć problem.

Gra może się ciąć niemiłosiernie przez złe sterowniki dźwięku, przerabiałem już takie sytuacje.

(Marcinj10) #6

Mam Windows XP SP3

Mój sterownik to Soundmax. W dziale pomocy sterownika jest informacja, że najnowsze uaktualnienia dostępne są n a www.soundmax.com. Niestety strona nie działa...

Dysk defragmentowałem ,przed włączeniem gry zamykam antyvirusa (Kaspersky Internet Security).

(Bartekciepek) #7

http://www.softwarepatch.pl/plik/1561/5 ... -WHQL.html - sterownik do karty dźwiękowej. Moja rada tak ogólnie , to zmień tą kartę dźwiękową bo to najgorszy syf. Da się grać na niej itp ale nie ma tej przyjemności co na nowych kartach.

Podaj jaką masz płytę główną . Może nie masz zainstalowanego sterownika od chipsetu .

(Marcinj10) #8

Wcale nie potrzebuję karty dźwiękowej. Moja zintegrowana jest bardzo dobra i jakość dźwięku nie jest wcale gorsza od tej słyszanej z komputera z kartą dźwiękową zamontowaną na płycie gł...

Moja płyta główna: Intel 915PL Neo-V ICH6 Chipset

(Drobok) #9

Wracając do kwestii ramu poruszonej przez gufi4. Przed uruchomieniem gry wciśnij ctrl alt i del a następnie podaj ilość ram użytą przez programy działające w tle. Niestety pamięć ddr1 nie ma takiej wydajności jak ddr2 a na pudełku nie pisze jaki to ram. Powinieneś mieć jakieś 1,8giga wolnego (nie licząc pliku stronicowania) czyli pisze ci x/y a ty bierzesz x/twój ram. Jeśli ilość jest wystarczająca odpal gothica a następnie zrób to samo tym razem sprawdzając czy użycie ramu nie "wchodzi" na plik stronicowania co może wywołać spore lagi, jeśli ilość jest wystarczająca nie jest to problem ramu.

(ByczY) #10

Chłopak, tu nic nie zdziałasz :stuck_out_tongue: Ja testowałem ten badziew - niestety tak to muszę nazwać mimo iż jestem fanem, na kilku sprzętach i odczucia były raczej mizerne. Sprawdzałem nawet na sprzęcie brata za 3,5 tysiąca i też gra potrafiła się zmulić. Mój sprzęt skręciłem do granic możliwości i też nie było wspaniale, grać się dało ale nie na full detalach :stuck_out_tongue:

(Marcinj10) #11

Właśnie zauważyłem, że zacina mi się Far Cry 2 na najniższych ustawieniach (przechodziłem go na średnio-wysokich bez ścinek jakiś czas temu, a teraz na średnich kompletnie nie da się grać). Chyba przeinstaluję Win XP