Gothic 3 - spełnione wymagania, nie da się grać

Witam!

Mój sprzęt:

Pentium 4 3,02GHz

2GB RAM DDR1

GeForce 9600GT 512MB

Gra okropnie zacina się nawet na minimalnych ustawieniach (wszystkie suwaki na “niski”), na średnich wolę w ogóle nie włączać.

Wiem, że ta gra jest niezoptymalizowana, ale bez przesady, tych wymagań chyba nie wzięli kompletnie z kosmosu. Właściwie po zmianie z 1,25GB RAM na 2GB właściwie nie odczułem różnicy.

Procesor spełnia zalecane wymagania gry.

Patch mam najnowszy (CPT 1.74)

Gra jest oryginalna - Platynowa Kolekcja

Pozdrawiam!

Zainstaluj najnowsze sterowniki NVIDIA do grafy http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Najnowsze stery do twojej karty dźwiękowej i najnowszy DirectX.

Jeżeli to nie rozwiąże problemu to sprzedaj grę na Allegro najlepiej :wink:

Sterowniki są najlepsze do grafy, DirectX też. Do karty dźwiękowej to nie wiedziałbym jakie ściągnąć ani skąd.

Dlaczego mam sprzedawać skoro spełniam wymagania? Wolałbym jednak otrzymać inne porady.

zdefragmentuj dysk i wyłącz nie potrzebne porgamy jak właczasz gre moze masz za duzo pamieci ram użytej

W jakim systemie masz zainstalowaną tą grę?

Jeżeli Vista albo Windows 7 to może w tym leżeć problem.

Gra może się ciąć niemiłosiernie przez złe sterowniki dźwięku, przerabiałem już takie sytuacje.

Mam Windows XP SP3

Mój sterownik to Soundmax. W dziale pomocy sterownika jest informacja, że najnowsze uaktualnienia dostępne są n a www.soundmax.com. Niestety strona nie działa…

Dysk defragmentowałem ,przed włączeniem gry zamykam antyvirusa (Kaspersky Internet Security).

http://www.softwarepatch.pl/plik/1561/5 … -WHQL.html - sterownik do karty dźwiękowej. Moja rada tak ogólnie , to zmień tą kartę dźwiękową bo to najgorszy syf. Da się grać na niej itp ale nie ma tej przyjemności co na nowych kartach.

Podaj jaką masz płytę główną . Może nie masz zainstalowanego sterownika od chipsetu .

Wcale nie potrzebuję karty dźwiękowej. Moja zintegrowana jest bardzo dobra i jakość dźwięku nie jest wcale gorsza od tej słyszanej z komputera z kartą dźwiękową zamontowaną na płycie gł…

Moja płyta główna: Intel 915PL Neo-V ICH6 Chipset

Wracając do kwestii ramu poruszonej przez gufi4. Przed uruchomieniem gry wciśnij ctrl alt i del a następnie podaj ilość ram użytą przez programy działające w tle. Niestety pamięć ddr1 nie ma takiej wydajności jak ddr2 a na pudełku nie pisze jaki to ram. Powinieneś mieć jakieś 1,8giga wolnego (nie licząc pliku stronicowania) czyli pisze ci x/y a ty bierzesz x/twój ram. Jeśli ilość jest wystarczająca odpal gothica a następnie zrób to samo tym razem sprawdzając czy użycie ramu nie “wchodzi” na plik stronicowania co może wywołać spore lagi, jeśli ilość jest wystarczająca nie jest to problem ramu.

Chłopak, tu nic nie zdziałasz :stuck_out_tongue: Ja testowałem ten badziew - niestety tak to muszę nazwać mimo iż jestem fanem, na kilku sprzętach i odczucia były raczej mizerne. Sprawdzałem nawet na sprzęcie brata za 3,5 tysiąca i też gra potrafiła się zmulić. Mój sprzęt skręciłem do granic możliwości i też nie było wspaniale, grać się dało ale nie na full detalach :stuck_out_tongue:

Właśnie zauważyłem, że zacina mi się Far Cry 2 na najniższych ustawieniach (przechodziłem go na średnio-wysokich bez ścinek jakiś czas temu, a teraz na średnich kompletnie nie da się grać). Chyba przeinstaluję Win XP