Gothic 3 - Windows 7 64 bit - brak działania

Zainstalowałem sobie Gothica 3 na Windowsa 7 64-bitowego i nie mogę go odpalić.

Wyskakuje mi komunikat, że wersje nie są spójne, jednakowe czy coś takiego… ;/

Wie ktoś w czym może tkwić problem?

N e g , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Po primo ta gra jest zbugowana secundo gra nie obsługuje systemów 64 bitowych

czyli nie ma możliwości odpalenia jej?

Jest zainstaluj XP profesional 32 bity i powinno zagadać.

Inna rzecz czy dla tej gry (tej konkretnej części) warto takie operacje przeprowadzać

PS.Taka mała dygresja żaden Gothick na win 7 Nie działa a przynajmniej na jego wersji x64

heh, szkoda.

a wiesz może, czy Risen (gra tworcow Gothica) pojdzie na 64 bitowym systemie?

Risen działa bez problemów na 64bitowym W7.

A instalowałeś do tego Gothica 3 patche? Np najnowszy Community Patch? u mnie z CP 1.74 Gothic 3 działa na 64bitowym windowsie 7

To może być klucz do problemu, spróbuję spatchować gothica.

Silvver - grałeś w Risen? Jeśli tak, to jak oceniasz?

Jeżeli podobał ci się Gothic 3, to Risen’a od razu polubisz, co prawda jest krótszy niż G3 ale i tak oferuje dość sporo zabawy :slight_smile:

Musiałem się zarejestrować, bo czytając głupoty, jakie piszecie…

Na Windows 7 64-bit działają wszystkie części Gothica. Wszystkie! Vista i 7 zaopatrzone są w biblioteki DirectX 10 i 11, ale brak w nich wielu plików ze starszej wersji DirectX 9 - np. d3dx9_xx.dll (w miejsce xx są liczby). Pliki z tej “rodziny” są niezbędne do działania Gothiców i starszych gier, które wyszły przed rokiem 2007, czyli wtedy, kiedy weszły pierwsze gry oficjalnie współpracujące z Vistą. Polecam instalację DirectX z: http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html - powinno pomóc w 90%, jeśli nie, to instalacja starszych wersji sterownika karty graficznej (lub nowszy sterownik w przypadku kart Radeon). Posiadam Gothica 3 z gazety Play w wersji 1.6 (ostatnia oficjalna wersja gry), polecam także patcha 1.74. Przechodziłem grę na patchu 1.72 i nie występują żadne bugi, o których piszą na forach. Wersja premierowa 1.08, a wersja 1.6 lub fanowska 1.74 to dwie różne “bajki”.

Pozdrawiam,

Grzegorz

Może ja jako fan wszystkich gothiców do 3 włącznie się wypowiem ;]

Mam lapa win7 64 i na nim śmiga gothic 3 nie ma najmniejszych lagów i żadnego buga (oc mówię o patchu 1,74)

ps mam lapa bez reinstalacji osa od nowości z preinstalowanym win7

No i faktycznie - gothic ruszył, tylko się zacina diabelnie.

Lapka mam raczej bardzo mocnego, więc problem to chyba sama gra.

Muszę ją spatchować do 1.74.

Myślicie, że to pomoże?

tak :stuck_out_tongue: bugi są usunięte w patchu 1,6 a optymalizacja w patchu 1,7.