Gothic 3...zabawa z plikeiem ini itp

Witam ! (Dawno mnie tu niebylo :D)

Zakupilem wczoraj Gothica 3 :slight_smile: No i musze stwierdzic,ze jestem troche zawiedziony wymaganiami tej gry.Strasznie sie tnie, moja konfiguracje macie na dole… .

Dodam ,ze troche sie bawilem z plikiem Ini.

Ale to tez nic niedalo,dlaej jest tak jak bylo.

Powiedzcie mi prosze co mozna zrobic aby gra chodzila wmiare plynnie,czy sa jakies triki lub cos w tym stylu ?

Prosze o odpowiedz :slight_smile:

ps. prosze mi niepisac zebym zmienil detale graficzne bo wiem na jakich powinien mi chodzic Gothic 3 :slight_smile:

Pozdrawiam.

Dobrym trikiem może się okazać wymiana procesora na Athlona 64. :slight_smile:

Jezeli ta gra nie chodzi na tym spzrecie to ja nie mam pytan. A jak z wymaganiami na pudelku ?

na srednich powinna chodzic bez zwisu … a tu niecodzi … .

Jak by byla taka mozliwosc to juz bym to dawno zrobil :roll:

Takze dziekuje za takie porady,zachowaj je najlepiej dla siebie. :roll:


Prosze o dalsze pomysly :slight_smile:

Mam demo gothic’a 3 i także gra mi sie zacina przy maksymalncyh ustawieniach grafiki.

Moja konfiguracja:

Athlon 64 3000+ (socket 754; 2000Mhz/OC2300Mhz)

Radeon x1600xt (256mb/128bit; 600Mhz/1400Mhz)

2 x 512mb ram

Jak widać athlon 64 nie załatwia do końca sprawy. Po podkreceniu procesora do 2300Mhz i wyłączeniu filtrowania w opcjach grafiki, gra działa “wmiare” płynnie nawet przy max detalach tekstur.

kamil4lo a grzebales cos w pliku Ini ?

Czy bez zadnych korektur ci tak dziala ?

Tutaj jest temat o optymalizacji pliku .ini Gothic 3

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=107262

Zobacz może jak zmienisz plik ini Gothica 3 według tych wskazówek to ci będzie płynniej chodzić ta gra, ale z tego co czytałem to Gothic 3 nie jest zoptymalizowany i dlatego gra tnie się nawet na super wypasionym sprzęcie. Może jak wyjdzie jakiś patch to trochę poprawi działanie tej gry.

michalj82 przegladalem juz ten temat wczesniej i zoptymalizowalem plik ini wedlug wskazowek zawartych w tamtym temacie i jest tak jak mowie :frowning:

Czyli kiepsko :frowning:

No to pozostaje ci chyba czekać na jakiś patch optymalizujący działanie gry.

Czyli w nieskonczonosc … bo watpie ,ze takowy wyjdzie ;/

Jezeli przed premiera gry jeszcze tego niezrobili to watpie zeby to zrobili pozniej ;/

Jeśli umiesz to sie pobaw w kręcenie…

Ja mam Semprona 3000+ 2.35 GHz 1024 400MHz ramu i Galaxy GF 7300 128 Mb/128 bit i na średnich mi sie nie cięło…

Athlon 2000+, 1024 RAM, Radeon 9600 PRO- i stara płyta gówna ECS to mój sprzęt , który nie napawa mnie dumą ale, poza systemem i grą nie mam nic na C: i choć mi sie tnie…czasem bardziej, czasem mniej, czasem wcale (choc to rzadkość)to jednak Da sie grać na medium detalach przy rozdzielczości 1024x768. Co jakieś 3 h, pada mi grafa na 3-5 min, wychodzę wtedy na fajkę, giera zwija się do paska, pojawia sie okno z info o resecie procesora graf. ( które oczywiscie ignoruję-zamykajac) klikam na pasek i giera działa dalej przez kolejne 3h. Dziwne co? Poczatkowo wkurza ale można sie przyzwyczaić i takim sposobem jestem na 23 poziomie walcząc na arenie w GELDERN…

Jeżeli komuś naprawdę zalerzy na poganiu sobie w G3 nawet kosztem grafiki na słabym sprzęcie to polecam tymczasową zmianę nazwy pliku …/gothic3/data/Speedtrees.pak

Efekt - z gry znikają drzewa i gra chodzi płynniej :-).