Gothic 3 zmula bardziej niż na słabszym pc

Witam mam problem z G3, zamula w miastach niemiłosiernie, praktycznie odbijanie miast z rąk orków było by niemożliwe, na otwartych terenach poza miastami jest wmiare ok, na oko 20-30 fps, a w miastach z 5-10 max.

Mój sprzęt (wiem że stary):

Procesor AMD Athlon XP 2800+

1,5 gb ramu

Karta graficzna NVIDIA GeForce fx 5200

Windows XP (niedawno instalowany)

Wszystkie opcje w G3 na minimum, programy w tle wyłączone dyski zdefragmentowane, patch 1.74 zainstalowany.

 

Dodam że na poprzednim kompie:

Procek AMD Sempron 2500+

Karta ATI Radeon 9600

1,5 gb ramu

Gothic 3 chodził na minimalnych ustawieniach i miał ok. 15-25 fps wszędzie!

 

Wiem że G3 ma skopaną optymalizacje, ale żeby na lepszym kompie były większe spadki fps…

 

 

Przepraszam, ale trzeba mieć coś naprawdę z głową nie tak, żeby na takim sprzęcie męczyć się z Gothic 3. Wiem, o czym piszę, bo wiele lat temu sam na podobnym sprzęcie odpalałem Gothic 3 - AMD Sempron 3000+ 1.8GHz i karta GeForce FX5500 - efektem był pokaz slajdów, ale mimo tego pograłem sporo, jednak przez wiele lat nie mogłem tej gry ukończyć. Kilka lat później miałem laptopa znacznie wydajniejszego niż ten sprzęt, ale i tak Gothic 3 działał słabo. W ogóle, to w starym kompie miałeś lepszą kartę graficzną, więc w tej kwestii doszukiwałbym się powodów związanych z Twoim problemem. Chłopie, nie męcz się, uzbieraj trochę pieniążków i kup sobie coś lepszego.

 

http://forum.pcformat.pl/GeForce-FX-5200-czy-ATI-Radeon-9600-t?page=2

kto powiedział, że obecna karta graficzna jest wydajniejsza od poprzedniej ? :stuck_out_tongue:

Poza tym procesor też niewiele lepszy niż ten poprzedni.

Wydałeś kasę w błoto, gratuluję. Na tej karcie nie pograsz w mieście w G3, wiem bo tej jak G3 wyszedł próbowałem na niej w niego grać :stuck_out_tongue:

a jaki teraz masz system ?

                                              Rad9600 vs NV fx5200

Core Speed                        325 MHz     vs   250 MHz

Memory                                  128 MB   vs   128 MB

Memory Speed                     400 MHz   vs   200 MHz

Memory Bus                            128 Bit   vs   128 Bit

Memory Bandwidth            6.4GB/sec   vs  3.2GB/sec

 

Jak widać różnica jest i to spora więc nowy radek jest lepszy

eh zainstaluj najnowszego comunity patcha:) to po pierwsze :slight_smile:

 

po drugeie zaktualizuj sterowniki do najnowszych.

 

zwolnij pamieć wył to co działą w tle zainstaluj np wise game booster jak nie wiesz co wył.

 

ustaw wszystko na minimalne w raz z rozdzielczością.

 

i tak rewelacji się nie spodziewaj grafika jest do niczego procek też słaby:)

Komp dostałem za darmo, a lepszy taki niż żaden, temat do zamknięcia bo widze że ludzie tutaj nie umieją czytać i pomagać, nie prosiłem o ocene sprzętu lecz o pomoc ze spadkiem fps, napisanie “wydałeś kase w błoto” nie zwiększy mi fps.

A czego się spodziewałeś? Z takiego starego sprzętu więcej nie wyciśniesz, na takim sprzęcie w dzisiejszych czasach czasami nawet korzystanie z przeglądarki może być uciążliwe. Chcesz grać? Kup nowy sprzęt. Nie masz takiej możliwości? Trudno, pogódź się z tym, że na obecnym sprzęcie jesteś mocno ograniczony.

 

W zależności od Twoich możliwości finansowych możesz kupić używane części - procesor, kartę i RAM i wtedy będziesz mógł sobie pograć.

ogecny pc to gf a nie radeon -> tak wynika z pierwszego postu

Co niby miałem twoim zdaniem napisać ? Pogratulować ci że wymieniłeś grata na większego grata ?

W miastach będą ściny nawet jak wyłączy wszystkie usługi i procesy które nie wykluczają odpalenia gry -> na P4 miasta nadal muliły więc opcji na grę w G3 na tej karcie nia ma :stuck_out_tongue_winking_eye:

@UP

Tobie nie da się pomóc inaczej niż poprzez wytknięcie Ci, że masz ‘*** kompa’ (choć nikt nie użył takiego określenia, ale oddaje ono stan faktyczny) i poradzenie odnośnie modernizacji obecnego lub zakupu nowego komputera. Twój sprzęt nie uwolni więcej potencjału. Oczekiwałeś podobnej lub wyższej wydajności na sprzęcie mniej wydajnym niż miałeś wcześniej - to absurd.

 

Nie obrażaj się jak dziecko, bo innej porady nie otrzymasz, nie ma takiej możliwości. Jedyne możliwe rozwiązanie zostało Ci wskazane. Jeśli nie masz możliwości, by kupić inny sprzęt, to pozostaje Ci granie na takim, jaki masz i nie wiń o to innych i nie wiń nikogo o to, że nie umie czarować, bo FPSów Ci nie skombinujemy.

 

Powiedz mi czego oczekujesz od komputera który dostałeś za darmo? Chcesz mieć więcej kl/s? Czeka cię niestety zakup nowego sprzętu, w 200-300 zł byś złożył komputer z używanych części (np. Core 2 Duo, 2GB Ram, karta pokroju 8600 GT, dysk i zasilacz prawdopodobnie już masz więc została by ci tylko płyta główna ) i by na pewno płynniej chodziło niż dotychczas. Nic w świecie co dostajesz za darmo nie ma prawa być dobre, zawsze jest jakiś haczyk, w tym przypadku ktoś pozbył się starego złomu i takie są realia.

Dzięki za pomoc… Szkoda że nikt nie podał więcej możliwości typo zmień to zmień tamto, a nie kup nowy pc.

Nie ważne na innym forum otrzymałem normalną pomoc, a i Gothic 3 chodzi mi teraz na najniższych przy 20-30 fps.

napisałem ci to co można zrobić nic wiecej się nie wyciśnie.

może i bedą ale zawsze można coś w skórać czasami nawet te kilka fps wiecej działa cuda. grałem kiedyś w gothic 3 na podobnym sprzecie. rewelacji wiadomo nie było ale gra potrzebuje sporro ramu i warto żeby nić w tle nie chodziło. nie mówiac o comunity patchu najnowszym 

bez przesady akurat się nie zgodzę z tb zawsze można chociaż próbować coś zdziałać.

cudów się nie zdziała napisałem ci co można zrobić nic wiecej sięnie zmieni.,

Próbować pomóc można w wypadku, gdy naprawdę da się coś zrobić. Dla kolegi nie ma ratunku, bo podniesienie wydajności o 1FPS nic nie zmienia. Sprzęt za słaby. Jeśli kolega twierdzi, że mu pomogli, to sobie może twierdzić, ale nie sądzę, by to była prawda.

@UP

Nie wieżysz, twoja sprawa.

 

Dodam że 3D analyzer + zmiana kilku opcji w panelu sterowania NVIDIA działają cuda.

Chłopie przecież ten twój nowy PC to tak samo śmieć jak poprzednik. Nawet nie spełniasz minimalnych wymagań tej gry.