Gothic i Gothic II - problem (ścinająca gra)

Witam, mój problem dotyczy gry Gothic i Gothic II. Kiedy włączam którąś z tych dwóch gier, pograć mogę jedynie przez chwilę, gdyż kiedy działa jedynie na małym obszarze.

W pewnym momencie kiedy zaczynam się poruszać w dalsze obszary gry, się zacina i już nie wstaje. Słychać tylko muzykę w grze. Gra zacina się w różnych miejscach, czasem dalej czasem bliżej. Odnoszę wrażenie ze karta graficzna ma coś z tym wspólnego, ale na pewno nie jest popsuta. Karta to ATI Radeon 9550, a system operacyjny Windows 7 Ultimate. Próbowałem już reinstalację , odpalenie przez DosBoxa, tryby zgodności , wirtualnego XP, instalacje najnowszych i starszych sterowników.

Gra jest orginalna , a płyta na pewno nie jest porysowana, cala instalacja przebiegła pomyślnie. Jeśli ma ktoś jakieś sugestie, lub zna rozwiązanie problemu, proszę od odpowiedź w tym temacie. Dodam jeszcze że instalacja Windowsa XP na innej partycji nie wchodzi w grę, ponieważ nie posiadam orginalnego XP.

A grafika ci się nie przegrzewa ? bo u mnie na 7 x64 z hd4870 gothic-i działają idealnie. Dodatkowo jaką wersje driverów masz i czy DirectX jest zaktualizowany ?

Z temperaturą jest wszystko w porządku, dodam że kiedy miałem XP gry działały bez zarzutów.

z Directami też już kombinowałem nie działa na żadnym.

Ja miałem grafikę trochę gorszą - Readon 9200 i Gothic chodził bez problemu.

Spróbuj zmniejszyć poziom detali w ustawieniach gry, odległość rysowania itp. Nie pamiętam czy jest możliwość ustawienia rozdzielczości ale jeżeli tak do dopasuj ją do rozdzielczości ekranu.

Właśnie na XP działał bez żadnych problemów, nawet w Gothic’a 3 można grać. A na 7 nie można pograć.

Zmiana detali nie pomaga. Edycja gothic.ini, a w nim zamiana bitów na 32 i rodzielczości również

Dodam jeszcze że 7 mam 32 bitową.

zrób pomiary temperatury karty podczas gry. zrób ssy i prześlij na forum.

Wydaje mi się ze masz za starą grafikę i są problemy z driverami.

100% nie jest za stara :slight_smile: ,grałem spokojnie w te gry na XP.

Problem leży w windowsie 7 lub sterownikach.

Temperatura karty jest w porządku, więc problem nie leży w tym.

Chodzi o to że nowe drivery zawierają błędy bo są opracowywane z myślą o kartach z serii HD.

Tutaj możesz mieć rację, ponieważ nie ściągam ich ze strony producenta, lecz szukam w internecie dla mojej karty.

Na stronie producenta dla windowsa 7 32 bity nie można sciągnąć sterowników ( błąd na stronie , trwający już jakiś czas).

To nie jest błąd tylko AMD przestało wydawać drivery dla starych kart i minimum to seria HD2xx0 ale ludzie zaczęli wydawać zmodyfikowane .inf-y aby nowe drivery obsługiwały starsze karty z tym że tak jak wspominałem AMD nie wspiera starych kart więc nowe drivery mogą nieprawidłowo funkcjonować ze starymi kartami. nVidi zrobiła podobnie i oficjalnie wspiera układy od GeForce 6xx0.