Gothic III - macie sposoby na zacinanie się gry?

Na początek mój komputer:

Ram 1 GB

Procesor AMD athlon XP 2600+ podkręcony do 2,2 gHz

karta graficzna geforce FX 5200 128 mb

No więc nie pytam się czy ta gra mi pójdzie,bo wiem że będzie działać.Problem w tym,że strasznie się ścina.

Co robiłem żeby coś z tym zrobić xD:

1)Wyłączenie karty dźwiękowej(asus xonar d1)

2)Oczywiście wszystko ustawione na low w opcjach ;]

3)wyłączanie explorer.exe podczas uruchamiania gry

4)Użycie gothic III tweak

Jakieś inne sugestie?Ewentualnie może jakaś zmiana podzespołu pomoże choć trochę(tak do 2 stów ;])moja płyta główna to asus a7v8x-x(tak,wiem że cienka ale ten komputer ma 7 lat…)

a i czy warto instalować tego najnowszego patcha 700 mb,bo przy moim 512kbps to trochę czasu zleci zanim to pobiorę ;]

Pozdrawiam

Tytuł zmieniłem na bardziej konkretny. Magik.

Czysta wersja Gothic III jest źle zoptymalizowana.

Zainstalowanie patchy naprawi ten problem.

Skorzystaj również z programów optymalizujących działanie systemu:

TuneUp Utilities

CCleaner

do pobrania z http://www.dobreprogramy.pl

Jeśli korzystasz z Windows Vista lub 7 - zainstaluj XP.

Karta graficzna jest słaba i dlatego się tnie. Ramu też nie jest za wiele mógłbyś dołożyć te 1gb. Procesor jest wystarczający(sam gram płynnie na 2gb, 8600gt i sempron 1,6ghz).

Masz słabą kartę graficzną. Producent zalecał kartę z przedziału 7600GT/7800 z 256 MB pamięci graficznej.

Jak ci naprawdę zależy, to możesz jeszcze powyłączać zbędne usługi systemu Windows:

http://www.msconfig.cba.pl/xptuning.html

No to takie noobowe pytanko jaka jest najlepsza karta jaką mogę “włożyć” w tą płytę główną w przedziale do 200 zł?

aha dzięki magiku bo wczoraj to późno pisałem i tytuł rzeczywiście był mało konkretny ;]

Zależy mi naprawdę,bo po prostu gothic to najlepsza gra RPG w jaką grałem.Nie morrowind/kotor/jade empire/planescape torment/NWN/Baldurs Gate/Icewind Dale.Po prostu najlepsza.I teraz chcę dowiedzieć się jak to się skończy :slight_smile:

A dużo da dołożenie kostki 1 GB?Tylko,psiakrew są nieco drogie-mam antyczne DDR ;/

Sam miałem tą kartę jak kupiłem se gothica xDD

To raczej można nazwać pokazem slajdów a nie zacinaniem się xD

edit

Powiem tak sam mam 1giga i gra chodzi płynnie jedynie w oswobodzeniach miast czy też w jakiejś większej ilości wrogów się tnie, ale ogólnie da się przeżyć.

Ściągnij patch. Uwierz mi, w moim przypadku ilość klatek wzrosła o jakieś 20%, no tyle że ja grałem na najwyższych, community patch 1.73 w Twoim przypadku może się okazać zbawieniem.

powtarzam pytanie.

AGP x8 zasilacz jedynie 300 W jakiś noname(jednak jest nazwa firmy i logo-Power czyli praktycznie noname)

zastanawiałem się nad 7600gs