Gothic jak walczyć z pełzaczami?

Witam. Doszedłem do drugiego rozdziału gry i w tej chwili jestem w starej kopalni, gdzie roi się od pełzaczy, z którymi walka jest nieunikniona. I tutaj pojawia się problem. Choć mam w miarę dobrą broń na te stwory, to Zbroja Cienia jest słabą ochroną przeciwko nim. Chciałbym więc prosić o poradę, gdzie można zakupić lepszy pancerz, lub coś, co mogłoby mi pomóc w walce z pełzaczami.

Kupiłeś już lepszą zbroję cienia u Diego? Jeśli tak, to może powinieneś zwiększyć umiejętność walki bronią jednoręczną (lub silę) albo spróbować walki na dystans.

Generalnie chodzi o to, aby nie dać pełzaczowi czasu do ataku :wink:

Poczekaj aż podniesie łapki ;p

Jak stanie na tylnich nogach to atakuj z boku (LPM i Left/Right Arrow).

Tak, to jest ta zbroja od Diego. Tylko u kogo mogę podnieść umiejętność walki bronią jednoręczną?

W Starym Obozie koło wejścia do areny stoi Scatty, za drobną opłatą nauczy cię walczyć.

albo u corda w nowym obozie

W nowym obozie nie jestem zbyt lubiany, nie roznosiłem wody codziennie, więc może zemnie za wiele nie zostać po wejściu tam. Pobrałem jednak nauki u kolesia w starym obozie i już mam jakieś szanse z pełzaczami, jednak z gromadką tych stworów już nie. Wiecie może jeszcze, gdzie znajdę kogoś, u kogo mógłbym zwiększyć zręczność?

walnij sobie cheata :slight_smile: to bedziesz wiedział jak walczyc nawet z trollem

Nie należę do takich, którzy przechodzą gry z kodami.

Możesz spokojnie przejść bokiem omijając Lewusa :wink:

Nie pamiętam już wszystkich nauczycieli, ale na pewno Diego Ci pomoże :slight_smile:

Zręczność poprawia jedynie celność w walce na dystans, zwiększenie siły pozwoli Ci zadawać mocniejsze ciosy.

BTW

zdecydowanie popieram =D>

Tak, właśnie u Diego mogłem podnieść zręczność, potrzebne mi to było, by móc używać lepszego łuku. Teraz nie mam już większego problemu z gromadką pełzaczy, jednak nie wejdę jeszcze do zamkniętych szybów, ponieważ wydaje mi się, że będą tam nie tylko pełzacze, a coś jeszcze, coś silniejszego.

Mam zdradzić co tam będzie, czy wolisz sam się przekonać? :wink:

Wolę sam się przekonać.

to może Ci się przydać :wink:

jak tam wejdziesz kup pochodznie ze 20 i rzucaj je za sobą jak bendziesz chodził bo pużniej cięszko znaleść wyjście:D

Sam też tak robiłem. Co do tematu to proponuję stanąć plecami do ściany i wtedy tłuc jednego po drugim. Ja wcześniej zwiększyłem siłę do tego stopnia, że wilk pada po pierwszym uderzeniu, a pełzacz po trzecim ,gdy ja jestem bez zadrapania. Radzę też nauczyć się akrobatyki w nowym obozie (nie pamiętam jak się gość nazywał, ale był pod jednym z domów wokół tej kupy rudy, to przyda ci się do wyjścia z jaskini po znalezieniu koła zębatego (trzeba wbić się jak najwyżej po murkach, a potem użyć akrobatyki i wyskoczyć. Nie da się po drabinie którą zapewne wejdziesz ponieważ jest bug to uniemożliwiający. Gdy będziesz już miał tyle siły, żeby pokonać pełzacze po 3 uderzeniu przywal porządnie Ryżowemu księciu i jego służbie, ale ich nie zabijaj :twisted: :lol: . Możesz też okraść magazyn, który jest za Ryżowym Księciem.

Tak, z wydostaniem się po zdobyciu tego koła zębatego miałem problem, ale sobie poradziłem. Gdy tylko skończyłem wchodzić na drabinę, szybko wykonałem skok do przodu i dostałem się z powrotem na górę.