Gotowe zestawy komputerowe z allegro

Witam

Nie podaję linków, bo tu nie o to chodzi, zerknijcie na parametry:

 

 

AMD APU 6600k BOX @4x 4,2Ghz, technologia 32nm! !!

AMD ATI Radeon HD8570 2GB ddr3, 

8GB pamięci operacyjnej DDR3

dysk twardy 1000GB 

nagrywarka DVD

całość w atrakcyjnej obudowie z USB 3.0 

z zasilaczem  400W 120mm Silent

cena za powyższy zestaw:  1 279 zł

 


 

drugi zestaw, trochę droższy, od innego sprzedawcy

PŁYTA GŁÓWNA GIGABYTE/ASROCK AM3+

PROCESOR SZEŚCIORDZENIOWY AMD FX-6300, 6 x 3,5GHz,w trybie TURBO do 4,1GHz! !!

Przeczytaj: STOP gotowym zestawom komputerowym z allegro, supermarketów…

 

Zasilacz z czarnej listy, trzeszcząca obudowa, furkoczące wiatraki, niechlujny montaż, dyski refurbished, często sprzedający nie jest nadawcą paczki bo sprzętu fizycznie nie posiada lub odbiera od hurtownika po otrzymaniu należności od kupującego itp itd. 

Sklepy “typowo” komputerowe zbyt się cenią żeby wciskać klientom chłam, opłacić magazyn, zatrudnić w nim pracowników, zatrudnić obsługę klienta.

 

Chociaż Ty wspomniałeś w sumie sieciówkę, dla mnie “typowy” to lokalna marka z 1 - 2 oddziałami.

Kupowanie w internecie komputera to chyba nie najlepszy pomysł, lepiej będzie udać się do lokalnego sklepu, dużo gorszy nie będzie przecież komputer z takiego sklepu. :slight_smile:

 

*gorszy - w sensie gorsze parametry będzie miał ten  lokalnego sklepu, to nic, jakoś przeżyję :slight_smile:

Wielu osobom udowodniłem możliwość kupna dokładnie tych samych elementów za mniejszą cenę (nowe, gwarancja. W przypadku takiego zestawu za 1589zł różnica w cenie potrafi być 300zł taniej…

 

A jak ludek pisze, że “GeForce GT 740” + “OBSŁUGA DirectX 12” to KŁAMSTWO, ona jest zgodna w sensie działania w takim środowisku ale poziom obsługi ma dx11.

Zanim cokolwiek kupisz porównaj ceny, nie zawsze w lokalnym sklepie zakup komputera czy podzespołów do niego będzie opłacalny.

Nie należy także deprecjonować zakupów w internecie, tak jak wszędzie tak i tu znajdziesz zarówno nieuczciwych sprzedawców jak i tych godnych polecenia.

Niemniej jednak kupowanie gotowych komputerów, poza kilkoma wyjątkami jest zupełnie nieopłacalne i nieuzasadnione.

Chciałbym jeszcze zapytać, jak to jest z kompatybilnością starej obudowy pod nowe podzespoły, kupiłem komputer w 2010 r., może by się nadawała, gdzie się sprawdza takie rzeczy i na co patrzeć?

Przeznaczyłbym stówkę więcej na katę, wygląd obudowy jest bez znaczenia.

Nie kupuje się przez internet od losowych osób a nie nowego sprzętu ze sklepu.

 

Brakuje podstawowych parametrów sprzętu - czytaj zasilacze są noname, ram może być dowolnej firmy o dowolnym taktowaniu, dyski mogą być jakieś regenerowane z laptopów czyli transfer góra 30MBps i do tego jakieś 5200rpm :stuck_out_tongue:

Napędów niektórych firm się nie kupuje - jest sporo modeli które padają jak muchy albo przestają odczytywać płyty chwilę po gwarancj.

Obie grafiki są śmieciowe -  pamięci ddr3 i szyny 128bit są na poziomie kilkuletnich budżetowych laptopów

 

Co do obudowy, patrz na standard płyty głównej (prawdopodobnie masz obudowę atx), do tego wysokość chłodzenia (box’owe wszystkie się powinny zmieścić, chyba że masz jakąś ruską obudowę).

 

Święta prawda, na co dzień mam do czynienia z firmą co sprzedaje składaki.

Wcale przez to, że kupują więcej w hurtowni nie mają wielkiego upustu, tak z 0.5-1%, za kuriera muszą zapłacić, muszą zarobić, 20-30% dokładają narzutu.

 

Ale są też cyrki których klient nie widzi. Nie napiszę jaka hurtownia bo mnie zagryzą.

 

Wchodzisz w panel klienta biznesowego, patrzysz towar, cena 500zł (przykładowa), wchodzisz na stronę jako całkowicie prywatna osoba, patrzysz a ten sam towar 485 + przesyłka gratis.

Dziesiątki razy tak widziałem. A dlaczego ? Bo promocja jest dla klientów indywidualnych ale nie obejmuje klientów biznesowych.

Mam taką, zapomniałem napisać: http://sdncenter.nazwa.pl/qoopImages/KOMAAAKOH04172.jpg

Będzie się nadawać?

zawsze możesz porównać ceny zestawu skonfigurowanego przez siebie (wypisać sobie podzespoły) z tym w sklepie tzw. przydomowym.

 

 

 

zależy od podzespołów,ale  lepiej już  wybrać coś nowszego z lepszą wentylacją.

No zestaw delikatnie mówiąc nie porywa. Pchaja co maja do pozbycia się.

Lepiej samemu cos poskładac a jak sie ktos nie zna to poprosic znajomego o pomoc.

Dzięki wszystkim, zabiorę obudowę i zapytam w sklepie.

Gdyby obudowa się nadawała to może i na nagrywarce bym zaoszczędził? :smiley: (DVD-REC LG GH22LS50 SATA OEM)?

Dysk 300 GB zdecydowanie za mały jak na obecne standardy, ale zostawiając ten dysk - to tylko 5 podzespołów zostałoby do kupienia :smiley: (to wariant zbyt optymistyczny, zobaczymy jak to będzie.)

pozdrawiam

 

 

700 zł procesor, 700 zł karta, 700 zł ram+płyta+zasilacz.

Na razie jednak nie kupuję, bo zestaw za plus/minus 2000zł nie uciągnie googli wirtualnej rzeczywistości, z tego co podali ostatnio, trzeba czekać :frowning: