Gotowy Powershellowy skrypt jako administrator

Hej,

Nie jestem pewien co do działu, ale chyba tematycznie dobrze trafiłem :slight_smile:
Mój problem wygląda następująco,
Mam napisany skrypt w powershellu w którym między innymi jest uruchamianie usług.
Gotowy ps1 chce wrzucić do autostartu, tak aby za każdym włączeniem sobie pracował i sprawdzał stan uslugi,
oraz włączał jak będzie potrzeba.

Aby skrypt mógł działać musi zostać uruchomiony jako administrator. Wymaga tego podniesienie usługi.
Chciałbym gdzieś zaszyć w kodzie poświadczenia, których będzie używać żeby za każdym razem tak aby zawsze jako Administrator z hasłem xyz.

Ktoś, coś wie? :wink:

Cytat
for ($i=1; $i -le 5; $i++)
{
Sleep(5)
if(Get-Service -DisplayName “TeamViewer” | Where-Object {$.Status -eq “Running”})
{write(“W³¹czony TeamViewer*”)
$i–
write($i)
}
if(Get-Service -DisplayName “TeamViewer” | Where-Object {$
.Status -eq “Stopped”})
{
Get-Date
start-Service -displayname “TeamViewer
write(“Us³uga wy³¹czona, uruchamiam…”, $i)
if(Get-Service -DisplayName “TeamViewer” | Where-Object {$_.Status -eq “Running”})
{
$i–
}
}
}
start SendMail.py
Sleep(10)
shutdown -y -r -t 1

Może lepiej wrzucić do Harmonogramu Zadań - wykonaj program i wtedy podajesz poświadczenia(jednorazowo of course) i bedą zapamiętane.
Unikniesz wtedy podawania hasła w pliku

2 polubienia

Jak robię w ten sposób to aplikacja działa w tle… widzę ją jak wykonam invoke-command get-process na maszynie zdalnej.
Problem jest w tym, że nie mogę ps1 jak normalnego .bat -> ppm > jako admin.

Rozwiązanie dla ciekawskich:
Jako że pliki ps1 nie można uruchomić jak np… bat ppm > jako admin, zrobiłem następująco:
Stworzyłem plik bat:

  1. Bat -> start \ ścieżka do programu .ps1.
    konwert do exe
    następnie runas admin domenowy -> scieżka do exe.
    I do harmonogramu trafiło tylko runas który wywołuje mój skrypt na specjalnie przygotowanym koncie z odpowiednimi uprawnieniami na domenie :slight_smile:

Można zamknąć.

Można cmd uruchomić jako Administrator z wywołaniem z pliku .cmd a środku .cmd piszesz PS lub powershell przed każdą linijką

Czemu przed każdą linią, nagle powershell się na serwerze zamyka jak jest w CMD?

I co jak skrypt nie jest taki że się wykonuje linia po linii, ma jakieś warunki rozpisane na klika linijek zamiast w jednej.

Dobre pytania

czyli po prostu tworzenie Bata, i przed każdym poleceniem PS? Dokładnie tak?screen
image

Nie wiem, ale rozwiązanie które podałem radzi sobie z tym dobrze :slight_smile:

A zamyka się pewnie dlatego, że jakieś ustawienia zabezpieczeń lokalnych grup mam nie ustawione :stuck_out_tongue: