Gotowy skrypt na strone www


(Paluszekmich) #1

nie za bardzo wiedziałem gdzie to dać tu czy do webmastera ale napisałem tutaj w końcu temat nazywa sie poszukuje :wink:

a szukam skryptów gotowych do zainstalowania na serwerze www podobnych do PHP fusion.. z podobnymi funkcjami

chciałem się zorientować czy są jakieś inne dobre poza tym co podałem

z góry dziekuje za miła pomoc :slight_smile:


(matfeusz) #2

takie skrypty to CMS'y

Są to takie systemy jak: Joomla, jPortal, Mambo, PHP-Fusion ,PHP-Nuke itd.

tu masz spis większości:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Por%C3%B3w ... C3%B3w_CMS


(sdar) #3

Jednak "Webmastering" jest lepszym pomysłem.

Przenoszę.


(Paluszekmich) #4

a który według was jest najlepszy ? i będzie działał dość stabilnie ? i żeby nie był zbyt bardzo zbugowanym ...


(matfeusz) #5

to już zależy od własnego upodobania... ja np. bardzo lubię jPORTAL ale według znawców jest to jeden z najgorszych CMS'ów, ponieważ ma dużo dziur. Jednak upiększanie go i zabezpieczanie daje mi satysfakcje. Polecam założenie sobie konta np. na yoyo z tego co wiem jest możliwość tam większości systemów przez panel administracyjny i wy testowanie tych najpopularniejszych.


(Paluszekmich) #6

a mam jeszcze jedno pytanie... który byście mi polecili, który ma dość dużo funkcji i jest dobrze rozbudowany ? ( np. żeby miał rozwijane menu albo poddziały) i żeby było w miarę dobre forum :wink: czy moze lepiej forum zrobic osobno i wykozystac php by przemo ?


(Matik777) #7

Ja mam stronę na php fusion i powiem że przypadło mi do gustu :slight_smile: dużo jest wtyczek, które dodają dużo funkcji. Forum jednak w php fusion nie jest wspaniałe :smiley: więc lepiej osobno zrobić :]


(Paluszekmich) #8

a czy jest jakiś bardziej rozbudowany skrypt ? bo chciałbym stworzyć stronę na której każdy mógłby wpisywać swoje informacje na jakiś temat. ... oczywiście każda rzecz jaką by wpisywał była by w osobnym polu i chodzi o to żeby każdy kto by się "ogłaszał" na mojej stronie mógł wpisać się do danego miasta jakby i potem jak ktoś będzie szukał np. sklepu to wpisze w wyszukiwarkę na stronie branże i miasto ?

jest coś takiego ? lub coś w po dobie ? bo chodzi mi o stworzenie płatnego serwisu na tym serwiesie każdy kto mi zapłaci odpowiednią sumę będzie mógł reklamować swoje usługi na mojej stronie .....

chodzi mi o coś w stylu Panorama firm tylko ciut mniej rozbudowana strona :wink: