Gotowy zestaw - proszę o pomoc ;)

Witam

Zamierzam kupić komputer .

Kiedy najlepiej kupować ? ;p W jakim okresie ?;]

Pomożecie coś złożyć do gier ? do 2500 zł ? "im mniej tym lepiej ;d " ( 30 marzec 2009) - żeby nikt nie pisał ze jest masę tematów … ja chce zestaw na dzień dzisiejszy .

Wasze porady itp ;]

Ja myślę nad przyszłością wiec cos z quada min. 3 ghz ;] 12 mb cache ? i

gf 9800 (jak narazie)

płyta głowna Asus < tu proszę was o rade ;d ! Nie znam się na płytach głównych :lol:

Słyszałem o ASUS P5Q-E ale dość droga ;/

Zasilacz - ?

obudowa - najtańsza żeby była ;d

hdd - mam 160 więc w najbliższym czasie nie potrzebuję :slight_smile:

RAM - 2 gb ?

Nie będę podkręcał procka chyba , że kiedyś w co wątpię .

Komputer głównie do gier cod 4/5 gta 4 far cry 2 oczywiście max detale nie muszą być ale żeby spokojnie pograć ;] i jak wyjdzie nowa gra żebym mógł też pograć … ; ]

Komputer na parę dobrych lat ponieważ nie zamierzam już inwestować w sprzęt :lol: :stuck_out_tongue: … Chyba że drobna wymiana :evil: (modernizacja ) :twisted:

Każdy niech pisze gotowe zestawy , wypowie się , doradzi :wink:

Z góry dzięki :smiley:

Nad przyszłością możesz pomyśleć tylko z i7 EE, bo za pół roku będzie on wymagany w max detalach, tak samo jak GTX 285/295 lub nowsze.

Zależy jak maksymalne mają być te detale,za 5 lat to mogą być wymagane karty graficzne z 2 GB,zamiast monitora normalką będzie LCD,plazma,LED,OLED 40 cali,przecież już mamy monitory 24 calowe,tylko trzeba mieć mocną kartę,żeby gry pociągła w max detalach i rozdzielczości Full HD :slight_smile:

GeForce 9800 to badziewie gorsze od 8800-raczej wybrał bym 285 tak jak mówi Ka$$

Produkt Cena Ilość Wartość

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM » Opis 109,00 109,00

Cooler Master Elite 334 czarna » Opis 142,00 142,00

Gigabyte GA-MA770-DS3 » Opis 339,00 339,00

AMD Phenom II x3 720 AM2+ Black Edition BOX » Opis 639,00 639,00

Patriot DDR2 PC6400 2x2048MB 800MHz CL4.0 EP LLK » Opis 190,00 190,00

Palit XpertVision Radeon HD 4850 Sonic 512MB DDR3 PCI-E BOX » Opis 599,00 599,00

Corsair VX550 550W » Opis 367,00 367,00

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM » Opis 85,00 85,00

Wartość produktów: 2470,00 zł

Może Intel Core i7 920 2,66 GHz (S1366/45nm) BOX ? 1300 zł

Po czym za parę dobrych lat zmienić ? tylko nie wiadomo co z socketem będzie .Zapewne intel wymyśli coś nowszego jak zwykle :stuck_out_tongue:

Tylko kasy mi nie starczy ;d

Może na wakacje stanieją części komputerowe :stuck_out_tongue_winking_eye:

Czy to prawda że lepiej kupować na wakacje komputery ? Słyszałem to od znajomego :?

we wrześniu lub w październiku ma się ukazać nowa platforma intela core i5, warto poczekać bo w i7 nie opłaca się pchać

kurde trochę długo ;d w sumie zobaczy się na przełomie maj/czerwiec jak z cenami będzie bo jednak i7 trochę kosztuje + płyta główna

Czyli 2500 zł sam procek i płyta główna a co tu mówić o karcie graficznej

A jaką kartę graficzną ? gtx 280-290 ?

Bo jak pisał onimusza666 to nie opłaca się kupować 9800 :stuck_out_tongue:

A myślałem że dobra karta bo w testach wypadała bardzo dobrze . :smiley:

W testach wypadała dobrze jakiś czas temu…

Ja brałbym na phenomie II, coś mniej więcej takiego jak podał mati75, można w przyszłości zmienić płytę i ramy i będzie pod AM3.

Ewentualnie możesz poczekać jeszcze trochę bo za niedługo wychodzą:

-HD4890 (do 2 kwietnia, więc kilka dni)

-GTX275 (do chyba 7 kwietnia)

-Phenom II X4 955 (do 20 kwietnia)

Komputer chcę kupić mniej więcej na koniec roku szkolnego +/- xD :smiley:

To się zapytaj wtedy, bo być może złotówka się jeszcze trochę umocni+wyjdą nowe części więc to co teraz podamy za 3 miesiące będzie nieaktualne.

Według mnie jeśli ma być dobrze tanio i przyszłościowo to jedyne wyjście to wziąć AMD Phenoma II X4 i płytę na AM3, cztero jajkowy Phenom II 3.0 GHz jest kilka stów tańszy od Quada z tymi samymi zegarami, lepiej się kręci i pobiera bardzo mało prądu, quada się nie opłaca brać kompletnie bo to obecnie nie jest już rozwojowa platforma, nic już nowego nie wyjdzie na gniazdo 775, a AM3 dopiero co wyszło i sądzę że jeszcze nie jeden procek się tutaj pojawi, w i7 z obecnymi cenami nie ma co się pchać na samą płytę procek i ram trzeba wydać 2500 - 3000 zł

Dokładnie … też tak myślę , ale w wynikach jak spoglądałem to jednak intel górą ^^

Myslałem własnie nad i7 ale tak jak pisałeś płyta + procek 2500 - 3000 zł jak nie więcej ;]

A czytałem że intel tak jak by sam sobie strzelił bramkę ponieważ i5 będzie pod inny socket < Bezsens … a co za tym idzie znów trzeba kupić płytę główną i procesor …

Wyczytałem gdzieś że teraz by cos kupić to będziemy musieli zaoszczędzić na karcie graficznej :? żeby kupić lepszy procesor ,a kiedyś mogliśmy zaoszczędzić na procesorze i dodać w karte graficzna … bo mogłeś sobie zmienić procek na lepszy a tutaj jak widzimy … wymyślają nowe gniazda na procki i ■■■■ :twisted: Ciężko nadążyć za technologią :stuck_out_tongue: