Gpedit i brak przystawki MMC

Nie mogę zainstalować na win 7 Home premium x64 gpedit.msc .
Kopiuje * katalog GroupPolicy

  • katalog GroupPolicyUsers
  • plik gpedit.msc do *“C:\Windows\System32” i dodaje bat64 z Windows Temp />Admin i
    po tym jest brak przystawki MMC.

Zatem do dzieła :
reinstalator z pliku Setup.exe. Po instalacji nie zamykam okna przyciskiem “Finish” - póki co, zostaw je otwarte.

  1. Przejdź do folderu “C:\Windows\Temp\gpedit” .

  2. Znajdziesz tu pliki x64.bat (dla 64-bitowej wersji Windowsa) oraz x86.bat (dla wersji 32-bitowej). W zależności od tego, jaki masz system operacyjny, kliknij prawym przyciskiem myszy na wybranym pliku i wybierz “Otwórz za pomocą > Notatnik” .

  3. Znajdziesz tu 6 linii , które kończą się następującym fragmentem tekstu:

%username%:f

  1. Musisz zmodyfikować te linie, podmieniając fragment %username%:f na “%username%”:f , tak, jak podano poniżej na podstawie przykładu.

Przed: icacls %WinDir%\SysWOW64\gpedit.dll /grant:r %username%:f

Po: icacls %WinDir%\SysWOW64\gpedit.dll /grant:r “%username%”:f

Widzimy, że fragment %username% został zamknięty w cudzysłów. Wykonujemy to dla każdego wiersza, który zwiera ten fragment. Po wszystkim zapisujemy plik przyciskiem “Zapisz” i zamykamy okno Notatnika.

  1. Kliknij teraz prawym przyciskiem myszy na zmodyfikowanym pliku .BAT, a następnie wybierz “Uruchom jako administrator”.

Odpowiednie wpisy zostaną zaktualizowane i możesz teraz zamknąć okno Instalatora GPEDIT.msc. Narzędzie powinno otwierać się teraz bez wyświetlania błędu MMC.

Restart
I lipa brak przystawki MMC Error . Wszystkie operacje jako Admin i przy pełnym dostępie i prawach koniec tego jak wyżej . Nie mam pomysłów zostało tylko nakrzyczenie na PC i zabicie kilku osób dla odreagowania nerwów .

No ale po co te kombinacje i sięganie lewą ręką do prawej kieszeni, jak oficjalnie i wg. licencji gpedit nie jest przeznaczony dla Twojej wersji OS?

Trochę gimnastyki zawsze jest ok, człowiek się rozrusza i czegoś nauczy.
Potrzebuje go do kilku operacji i zabezpieczenia pc ,a ze w tej wersji nie ma gpedit to muszę go dodać , a ze nie instaluje się normalnie to są kombinacje.

Czego nie zrobię zawsze brak MMC , może sama przystawkę dodać jakoś i wtedy połączyć z gpedit ?

Jak działają tak jak do XP Home, to rozwalisz sobie przyszłościowo Windows 7 i w najlepszym wypadku powstaną tylko nie działające wpisy rejestru.

W sumie chodzi o drobiazgi typu dodania funkcji admin i pewnych innych modyfikacji systemu.

Pożałowałeś 50 - 100 zł więcej na wersję Professional i teraz będziesz przerabiał system - jest to niezgodne z zasadami licencji M$.

Jeszcze raz - te modyfikacje z czasem potrafią rozjechać system - a szczególnie aktualizacje takiego systemu. Zainstaluj wersję Prof., lub Ent.

jest to niezgodne z zasadami licencji M$.akurat nie bardzo to mnie .Działało i było ok, nie wiem dlaczego nie mogę teraz tego zainstalować ?

Nic szczególnego znaczenia dla systemu i jego stabilności nie robię ,więc nie powinno być żadnych problemów (przynajmniej takich nie przewiduje) , aktualizuje się normalnie funkcjonuje również.

Zainstaluj wersję Prof., lub Ent. Hmmm jak miałbym to zrobić na PC w którym przeszedłem z OEM fabryki na czysty system z MS aktywowany przez kopię aktywacji z poprzedniej wersji i tablice aktywacji Slic Table Acer .
W jaki sposób mogę teraz (format i ściągnięcie ISO Pro lub Enterp. skąd je wziąć ?) aktywować -jakim kluczem ,skąd ,co z tablicami Slic Table i aktualnie istniejącą licencja ?.
Czy aż tyle kombinacji jest potrzebne by uruchomić jeden gpedit.msc ?

Nie działa dalej, pomimo wszystkiego co mogłem zrobić.

@echo off

dism /online /norestart /add-package:C:\Windows\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package~31bf3856ad364e35~amd64~en-US~6.1.7601.17514.mum

dism /online /norestart /add-package:C:\Windows\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.7601.17514.mum

dism /online /norestart /add-package:C:\Windows\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package~31bf3856ad364e35~amd64~en-US~6.1.7600.16385.mum

dism /online /norestart /add-package:C:\Windows\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.7600.16385.mum

dism /online /norestart /add-package:C:\Windows\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package~31bf3856ad364e35~amd64~en-US~6.1.7601.17514.mum

dism /online /norestart /add-package:C:\Windows\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.7601.17514.mum

dism /online /norestart /add-package:C:\Windows\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package~31bf3856ad364e35~amd64~en-US~6.1.7600.16385.mum

dism /online /norestart /add-package:C:\Windows\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.7600.16385.mum