GPG4Win Zmiana algorytmów hashowania,szyfrowania dla programu i dla poszczególnych wcześniej utworzonych kluczy - Jak?

Witam

 

Zacząłem używać programu GPG4Win,wiem jak go używać niemniej potrzebuję odpowiedzi w bardziej złożonej kwestii…Otóż uruchamiając GPA-GNU Privacy Assistant wybierając opcję Backend preferences mam możliwość zmiany algorytmu szyfrowania na jeden z obsługiwanych przez program i w moim przypadku była to zmiana z Default AES na AES256…Chciałbym również zmienić algorytm hashowania lecz program nie posiada takiej opcji…więc należałoby to wykonać z linii komend podobnie jak wykonywałem plik unieważnienia klucza…Czy ktoś mógłby mi pomóc bo nie mogę nigdzie znaleźć stosownych informacji - oto co potrzebuję  :

 

1.Pełna linia komendy w wierszu poleceń do wpisania żeby zmienić algorytm hashowania dla programu ogólnie na SHA512  lub gdzie dokładnie znaleźć plik programu w którym mogę to zmienić na Windows7 bo gdzieś w necie coś znalazłem ale nie mam takiego pliku nigdzie…

2.Stworzyłem wcześniej 2 klucze na starych ustawieniach - w nich również chciałbym zmienić algorytm na AES256 i hashowanie na SHA-512 - potrzebuję wzór pełnej komendy do zmiany tych wartości w wierszu poleceń dla danego klucza gdzie we wzorze pełnej komendy prosiłbym o ile konieczne jest podanie Key ID lub adresu email klucza o podanie tego w nawiasie kwadratowym jak np ja tutaj:

 

gpg --gen-revoke [$KEYID] > [$KEYID].revoke.asc

 

Czy może klucz to tylko klucz a liczą się jedynie ustawienia programu choć nie sądzę bo znalazłem w sieci coś takiego :

gpg personal-digger-preferences SHA512

po wpisaniu tego pojawia się to:

2016-07-07_045316.jpg

 

niemniej nic mi to nie mówi,nie wiem czy się coś zmieniło czy nie…

 

3.Komendy na zmianę algorytmu szyfrowania symetrycznego dla programu i dla wcześniej utworzonego klucza z 3des na inny…

 

4.Na koniec potrzeba mi kolejnych komend do wiersza poleceń  dzięki którym sprawdzę jakie obecnie algorytmy

 

-hashowania,szyfrowania,szyfrowania symetrycznego,

 

są ustawione dla programu gpg4win  oraz  komendy do sprawdzenia ustawionych algorytmów  dla poszczególnych kluczy.

 

 

Bardzo proszę o pomoc kogoś zaawansowanego !!!

 

 

 

OK po 2 nocach prób rozszyfrowałem problem zmiany domyślnych algorytmów wcześniej utworzonych kluczy,ale wciąż pozostaje kwestia zmiany domyślnych algorytmów programu w kwestii szyfrowania symetrycznego(symmetric cipher),algorytmu hashowania(digers cipher) i algorytm kompresji…Znalazłem coś takiego gdzie obok podąłem pożądane przeze mnie parametry programu:

 

gpg --personal-cipher-preferences S9              (S9 to AES256)      

gpg --personal-digest-preferences H10            (H10 to SHA512)

gpg --personal-compress-preferences Z1       (Z1 to ZIP)

 

ale zdaje się to nie działać - komunikat jak na powyżej załączonym obrazku…

 

Jak trwale zmienić te ustawienia programu z poziomu wiersza poleceń i jaką komendą  sprawdzić jakie są aktualnie domyślnie ustawione dla programu???