GPS - koszty w telefonie

Witam,

jakie są koszty zainstalowania / używania GPSu w SE K800i/ Nokia N75?

uls proszę poprawić temat na konkretny.

Ostatnio na allegro widziałem GPS za 40 zł do tele ale popatrz na allegro jeszcze:)

Koszt odbiornika GPS - około; 250PLN (jeśli się chce mieć w miarę dobry).

Koszt oprogramowania - Wayfinder 299PLN za 1 rok…

Koszt połączenie z GPRS w celu przeglądania map, których producent nie udostępnił do pobrania…

Mapy dla telefonów nijak się mają do oprogramowania które przeznaczone jest do PDA (typu AutoMapa)…

Podsumowanie: Droga oraz mało dokładna nawigacja to nawigacja w telefonie komórkowym.

Co za problem pobrać np. komputerem?

Nawet nie wiesz, jak Kolego działa GPS na telefonach z Symbianem z dużym wyświetlaczem…

Podałeś tylko przykład, zresztą nie jest to najlepsze rozwiązanie.

BTW, niedługo będzie nowa wersja TomTom

W każdym bądz razie , koszty są nie male , a z racji tego , że nie jest mi to az tak potrzebne , lepiej zainwestuje w cb radio :wink:

Jeden dylemat z głowy mniej . Pozostaje tylko pytanie czy brać k800i , czy poczekac troche az cena spadnie i n95;)

boczi

Wiem jak wygląda na telefonie z Symbianem, bo nim kupiłem PDA musiałem się męczyć na takim “gadżecie”. TomToma też testowałem (wersję próbną) i w sumie poza tym, że można wgrywać map w całości to niczym więcej się od WF nie różni…

MWD na jakim wyświetlaczu to testowałeś?

Powiem Ci, że wygląda to bardzo dobrze jak na tak niskie koszty… W zaawansowanym telefonie w jednym.

Poczekaj na N75:)

boczi testowałem na Nokii N73…

Oczywiście nie mówię że nawigacja w telefonach jest zła, ale porównywać ją do nawigacji w PDA to tak jak porównywać aparaty w telefonach do aparatów cyfrowych z prawdziwego zdarzenia…

Dziś już nawigacja AGPS (z pom. internetu) + mapy jest groszowa (oczywiście nie licząc kosztu wykupienia licencji na dany okres, może być nawet 24 h).

  1. Wayfinder- na początek dawany “za darmo” z telefonem (np. SE C702) w cenie, licencja na 1 rok/ 0,5 roku. To samo z NaviExpert.

  2. Mapy u tych usługodawców są b.dobre, Wayfinder pozwala na preloading, Naviexpert mozliwość omijania korków. Nawigacja oczywiście nie jest tak łatwa jak w urządzeniu dedykowanym, ale dokładna.

  3. Koszty połączenia GPRS - jak się wie, to groszowe.

Można przeczytać tutaj: http://strony.aster.pl/janeo/SE_C702/C702_gps.htm

Pozdr. - Janeo

navibe 735 jest dobry a 100zł kosztuje :stuck_out_tongue: ma SirfStar III, chyba wystarczy :stuck_out_tongue:

n73 jest kijowa do nawigacji… E61, N95-2 itd. są ok bo mają 2,8cala a n73 ma jedyne 2,4 :wink:

no i na symbiana s60 najlepszy jest garmin…

wayfinder jest kijowy :stuck_out_tongue:

zawsze można kupić palmfona :smiley: palmfony mają ekrany ok 2,8cala wzwyż :stuck_out_tongue: