GPS od Neostrady - jakie opinie?

Niedługo kończy się mi umowa na Neostradę i chciałem ja przedłużyć oraz zwiększyć prędkość z 512 Kb/s do 1Mb/s. Obecnie w Neostradzie podpisując lub przedłużając umowę można dostać m.in drukarkę, lub GPS. Ponieważ jestem zainteresowany GPS-em chciałem zapytać Was o opinie, jeśli korzystacie z tego od Neostrady.

Ta nawigacja to Lark FreeBid 35.6. Na Ceneo w opiniach wyczytałem, że ma słabe baterie i jest powolna.

Warto brać?

Czy może lepiej zdecydować się na drukarkę CANON Pixma iP1900? Tyle, że drukarkę już mam.

Ten Lark to najtańsza nawigacja. Pytanie na jakim to jest chipsecie, bo Lark ostatnio minął się z prawdą pisząc na pudełkach, że jest to Sirf Star III a w środku było coś zupełnie innego

Więcej na http://di.com.pl/news/27305,0,Lark_tlum … _Star.html

Użytkownicy meldują na różnych forach, że urządzenie często gubi sygnał satelit, ale co tu wymagać po taniej nawigacji

Z drugiej strony jak miałbym wybierać pomiędzy jakąś drukarką a nawigacją to wybrałbym raczej to drugie rozwiązanie tym bardziej, że nic za to nie płacę

Miałem Larka, z tym że model 43.1. Jak dla mnie świetna nawigacja. Bezproblemowa eksploatacja. Z tym, że od razu trzeba myśleć o nowej mapie, bo ta standardowa jest oględnie mówiąc do bani.

Szrex, a moglbys podlinkowac do strony ze szczegolami? Bo to jest ciekawa propozycja. Zreszta nawet jak ma slabsze baterie, to darmowa nawigacje, na wakacje sie przyda.

A takie pytanie może poza tematem.

Mianowicie mi też kończy się umowa i chciałbym przejść na 1 Mb, lub więcej, ale nie chcę od nich żadnego prezentu, to czy byłaby jakaś oferta BEZ prezentu, ale np tańsza ?

Chipset GPS to nie wszystko. Ten Lark pracuje, z tego co się orientuje na procesorze Samsung S3C2412, który osiąga max 266 MHz. Więc zapomnij o jakiejś lepszej mapie na tym urządzeniu. A praca z AutoMapą to już muszą być jakieś hartkorowe doznania :smiley: (o ile w ogóle odpali) :lol:

Generalnie NIE POLECAM - no chyba, że tylko jako gadżet.

Bez przesady z tym procesorem - urzadzenia mobilne to nie to samo co blaszaki lub lapy zeby procek musial miec nieskonczenie wiele hercow czestotliwosci. Automape z powodzeniem zainstalowalem i dziala dobrze na procku Omap850 200MHz. Wiec i na tym Larku bedzie ona dzialac - jak to zrobic i o przerabianu tej navi wiecej tutaj

Nieprawda, nieprawda i jeszcze raz nieprawda. Ma to dość znaczne znaczenie a odczuwalne jest to (i to bardzo wyraźnie) podczas wyznaczania trasy, czy ponownego wyznaczenia trasy po zjechaniu z niej.

Testowałem AutoMapę na wielu urządzeniach i stwierdzam jednoznacznie, że do Automapy i komfortowego jej działania potrzeba min. 400 MHz.

I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

Mówisz masz:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int … strada_tp/

z tego co się dowiadywałem to lark nie jest zła nawigacją także jako bonus może być, w odpowiednim momencie go tepsa dała bo w czasie wakacji faktycznie może się przydać, a jeśli rlk120 nie chcesz tego i zależy Ci na czymś tańszym bez bonusów to chyba Freedom na łączu TP byłby dla Ciebie dobry, umowa na 1rok na łącze 1mb/s to koszt 44pln więc ujdzie i jeszcze 20pln na komórkę może wpaść. Chyba że zależy Ci na jakiejś innej prędkości?

amoniak, no jeden mega by wystarczyło :wink: chyba że dwa, ale to głównie zależy od kosztów.

Z tego co się dowiedziałem to na 2 lata 1 Mb/s to koszt 54 zł. To już byłoby w miarę ok :wink:

A ten freedom ma zmienne IP i jest na kablu czy bezprzewodowy ?

Zmienne IP i jest to zwykły internet kablowy - bezprzewodowy nazywa się Orange Free.

No czyli Orange będzie chyba dobrym wyborem :wink: Oby tylko chodziło bez zarzutów jak teraz neo :slight_smile:

Ja mam wersję MM larka 35.0 , nie jest tak żle .

Do tej nawigacji co ją dostaniesz “za darmo” , to sobie jeszcze musisz dokupić : “Upgrade” , ponieważ to co dostaniesz to jest wersja dość okrojona ,

jeśli chcesz mieć aktualną i w miarę dokładną mapę to zainwestuj jeszcze ok. 69-99zł.

bateria to wystarcza coś ok. godziny , ponieważ jest to raczej przystosowana do samochodu , a bateria to chyba taki dodatek ,

zdarzają się też jeszcze błędy :

głos mówi skręć w prawo - a na mapce pokazuje linia żeby jechać prosto , (ja patrzę w prawo a TAM : POLE :smiley: :smiley: :smiley: ).

w najnowszej aktualizacji w końcu dali możliwość dodawania FOTORADARÓW =D>

Szczególnie że ta nawigacja w ofercie była chyba jeszcze zimą :slight_smile: A na wiosnę na pewno. Tylko jej nie reklamowali.

rlk120 na inne cenniki chyba patrzyłeś, http://di.com.pl/informacje/galeria,28018,3399.html jano z nowej promocji wynika że 54pln to 1mb/s ale na rok, na 2 lata cena jest niższa, 44pln.