GPS od Neostrady - jakie opinie?

(Szarex2 0) #1

Niedługo kończy się mi umowa na Neostradę i chciałem ja przedłużyć oraz zwiększyć prędkość z 512 Kb/s do 1Mb/s. Obecnie w Neostradzie podpisując lub przedłużając umowę można dostać m.in drukarkę, lub GPS. Ponieważ jestem zainteresowany GPS-em chciałem zapytać Was o opinie, jeśli korzystacie z tego od Neostrady.

Ta nawigacja to Lark FreeBid 35.6. Na Ceneo w opiniach wyczytałem, że ma słabe baterie i jest powolna.

Warto brać?

Czy może lepiej zdecydować się na drukarkę CANON Pixma iP1900? Tyle, że drukarkę już mam.

(MarS) #2

Ten Lark to najtańsza nawigacja. Pytanie na jakim to jest chipsecie, bo Lark ostatnio minął się z prawdą pisząc na pudełkach, że jest to Sirf Star III a w środku było coś zupełnie innego

Więcej na http://di.com.pl/news/27305,0,Lark_tlum ... _Star.html

Użytkownicy meldują na różnych forach, że urządzenie często gubi sygnał satelit, ale co tu wymagać po taniej nawigacji

Z drugiej strony jak miałbym wybierać pomiędzy jakąś drukarką a nawigacją to wybrałbym raczej to drugie rozwiązanie tym bardziej, że nic za to nie płacę

(Miniu270582) #3

Miałem Larka, z tym że model 43.1. Jak dla mnie świetna nawigacja. Bezproblemowa eksploatacja. Z tym, że od razu trzeba myśleć o nowej mapie, bo ta standardowa jest oględnie mówiąc do bani.

(Darekow07) #4

Szrex, a moglbys podlinkowac do strony ze szczegolami? Bo to jest ciekawa propozycja. Zreszta nawet jak ma slabsze baterie, to darmowa nawigacje, na wakacje sie przyda.

(Rlk120) #5

A takie pytanie może poza tematem.

Mianowicie mi też kończy się umowa i chciałbym przejść na 1 Mb, lub więcej, ale nie chcę od nich żadnego prezentu, to czy byłaby jakaś oferta BEZ prezentu, ale np tańsza ?

(ak6) #6

Chipset GPS to nie wszystko. Ten Lark pracuje, z tego co się orientuje na procesorze Samsung S3C2412, który osiąga max 266 MHz. Więc zapomnij o jakiejś lepszej mapie na tym urządzeniu. A praca z AutoMapą to już muszą być jakieś hartkorowe doznania :smiley: (o ile w ogóle odpali) :lol:

Generalnie NIE POLECAM - no chyba, że tylko jako gadżet.

(olmeca) #7

Bez przesady z tym procesorem - urzadzenia mobilne to nie to samo co blaszaki lub lapy zeby procek musial miec nieskonczenie wiele hercow czestotliwosci. Automape z powodzeniem zainstalowalem i dziala dobrze na procku Omap850 200MHz. Wiec i na tym Larku bedzie ona dzialac - jak to zrobic i o przerabianu tej navi wiecej tutaj

(ak6) #8

Nieprawda, nieprawda i jeszcze raz nieprawda. Ma to dość znaczne znaczenie a odczuwalne jest to (i to bardzo wyraźnie) podczas wyznaczania trasy, czy ponownego wyznaczenia trasy po zjechaniu z niej.

Testowałem AutoMapę na wielu urządzeniach i stwierdzam jednoznacznie, że do Automapy i komfortowego jej działania potrzeba min. 400 MHz.

I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

(Szarex2 0) #9

Mówisz masz:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int ... strada_tp/

(Jasieeek86) #10

z tego co się dowiadywałem to lark nie jest zła nawigacją także jako bonus może być, w odpowiednim momencie go tepsa dała bo w czasie wakacji faktycznie może się przydać, a jeśli rlk120 nie chcesz tego i zależy Ci na czymś tańszym bez bonusów to chyba Freedom na łączu TP byłby dla Ciebie dobry, umowa na 1rok na łącze 1mb/s to koszt 44pln więc ujdzie i jeszcze 20pln na komórkę może wpaść. Chyba że zależy Ci na jakiejś innej prędkości?

(Rlk120) #11

amoniak, no jeden mega by wystarczyło :wink: chyba że dwa, ale to głównie zależy od kosztów.

Z tego co się dowiedziałem to na 2 lata 1 Mb/s to koszt 54 zł. To już byłoby w miarę ok :wink:

A ten freedom ma zmienne IP i jest na kablu czy bezprzewodowy ?

(Pawbrotm) #12

Zmienne IP i jest to zwykły internet kablowy - bezprzewodowy nazywa się Orange Free.

(Rlk120) #13

No czyli Orange będzie chyba dobrym wyborem :wink: Oby tylko chodziło bez zarzutów jak teraz neo :slight_smile:

(system) #14

Ja mam wersję MM larka 35.0 , nie jest tak żle .

Do tej nawigacji co ją dostaniesz "za darmo" , to sobie jeszcze musisz dokupić : "Upgrade" , ponieważ to co dostaniesz to jest wersja dość okrojona ,

jeśli chcesz mieć aktualną i w miarę dokładną mapę to zainwestuj jeszcze ok. 69-99zł.

bateria to wystarcza coś ok. godziny , ponieważ jest to raczej przystosowana do samochodu , a bateria to chyba taki dodatek ,

zdarzają się też jeszcze błędy :

głos mówi skręć w prawo - a na mapce pokazuje linia żeby jechać prosto , (ja patrzę w prawo a TAM : POLE :smiley: :smiley: :smiley: ).

w najnowszej aktualizacji w końcu dali możliwość dodawania FOTORADARÓW =D>

(Kpc21) #15

Szczególnie że ta nawigacja w ofercie była chyba jeszcze zimą :slight_smile: A na wiosnę na pewno. Tylko jej nie reklamowali.

(Jasieeek86) #16

rlk120 na inne cenniki chyba patrzyłeś, http://di.com.pl/informacje/galeria,28018,3399.html jano z nowej promocji wynika że 54pln to 1mb/s ale na rok, na 2 lata cena jest niższa, 44pln.