Gps w netbookach hp

witam,

potrzebuje netbook z odbiornikiem gps działającym niezależnie od modemu, zwykły odbiornik jakie są dostępne na usb.

wiem, ze istnieje cos takiego jak a-gps, wydaje mi sie ze tego nie potrzebuje, chodzi mi o standardowy gps.

wybieram sie na wakacje samochodem i chcialbym miec nawigacje w netbooku.

czy ktoś wie jak jest z funkcjonalnością modułu GPS w netbookach HP ?

mam na oku netbook HP Mini 210-2000ew , ponoć posiada modem 3G i GPS.

czy normalnie mozna podpiac pod jego modul np. popularną AutoMapę?

odpiszcie uzytkownicy gpsu w hp-kach :slight_smile:

ydna , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Komputer nie sprawdza się do nawigacji w samochodzie, zbyt niewygodny i absorbujący uwagę (niebezpieczny). Chyba, że kto inny będzie go trzymał na kolanach i mówił dokąd jechać.

Radzę się upewnić, czy używanie netbooka jako nawigacji jest dozwolone. Swego czasu gdzieś przeczytałem, że w niektórych krajach w Europie można dostać mandat za używanie takiej nawigacji.

Sam swego czasu jeździłem na wakacje za granicę z notebookiem i AutoMapą + GPS Hollux na USB + ładowarka do notebooka z zapalniczki i było to średnio wygodne. Nawet netbooka nie umieścisz w takim miejscu, by móc kontrolować swoje położenie kątem oka natomiast sama obsługa nawigacji bez ekranu dotykowego w czasie jazdy jest skrajnie niebezpieczna. Zmiana ustawień bez stresu była możliwa jedynie na postojach czy światłach.

:roll:

hej dzieki za odpowiedzi - zapomnialem dopisac, ze netbooka zamierzam brac ze soba na wycieczki piesze.

kiedy bede jechal uzywanie netbooka odpada.

no i wlasnie ponawiam pytanie, jaki jest ten gps w netbookach hp?

czy to niezalezne urzadzenie czy dziala kiedy modem laczy sie np. z siecia gsm?

pozdr

GPS w HP mini 210 działa tylko z włączonym modemem 3G