Gps w nikii 5800 nie łapie sygnału


(gavron) #1

Witam

Jestem posiadaczem nokii 5800. Wszystko było by fajnie, gdybym mógł złapać sygnał gps. Kilkakrotnie udało mi się połączyć po ok. 10 minutach. W tej chwili, czekam ok. 30-40 minut i niestety telefon nie łączy się. Wszystko jest skonfigurowanie tak, jak ma być (bez wspomagania). Problem występuje właściwie wszędzie, w samochodzie, na otwartej przestrzeni...

Dodam tylko, że dwa takie same telefony, łączą się w kilka sekund nawet wewnątrz budynków, przy identycznej konfiguracji.


(Bobej) #2

Jeśli rzeczywiście tylko z jednym modelem masz taki problem spróbuj tak:

  1. Soft najnowszy? Możesz spróbować zaktualizować/wgrać ponownie oprogramowanie telefonu.

  2. Ewentualnie wykonać hard reset. (czasem wina leży po stronie oprogramowania).

  3. Sprawdź czy (i po jakim czasie) łapie fixa przy włączonym wspomaganiu. I jakiej jakości jest sygnał (ile satelit i dokładność pozycji).

Jeśli nic nie pomoże to możliwe, że moduł GPS nie jest poprawnie podłączony (zdarza się) do płyty głównej lub uszkodzony. Wtedy najlepiej odwiedzić serwis.


(gavron) #3

Oprogramowanie najnowsze (tel. z Orange, więc muszę czekać na "swój" soft dłużej niż inni.)

Robiłem twardy reset, bo mi się coś popaprało po aktualizacji, po nim wszystko wróciło do normy.

Co to jest fix?


(Bobej) #4

Fix czyli sygnał dostatecznie mocny aby określić twoją pozycję.


(gavron) #5

No dobrze 5-10 minut jestem w stanie zrozumieć, ale godzinę? Rozmawiałem z nokią, powiedzieli mi, że pierwsze połączenie trwa do 30 minut. Ale to nie jest pierwsze. Wcześniej było w miarę ok, ale jakiś czas temu zaktualizowałem oprogramowanie i z gps-u nie korzystałem, teraz okazuję się, że nie mogę się połączyć.