Gps w nikii 5800 nie łapie sygnału

Witam

Jestem posiadaczem nokii 5800. Wszystko było by fajnie, gdybym mógł złapać sygnał gps. Kilkakrotnie udało mi się połączyć po ok. 10 minutach. W tej chwili, czekam ok. 30-40 minut i niestety telefon nie łączy się. Wszystko jest skonfigurowanie tak, jak ma być (bez wspomagania). Problem występuje właściwie wszędzie, w samochodzie, na otwartej przestrzeni…

Dodam tylko, że dwa takie same telefony, łączą się w kilka sekund nawet wewnątrz budynków, przy identycznej konfiguracji.

Jeśli rzeczywiście tylko z jednym modelem masz taki problem spróbuj tak:

  1. Soft najnowszy? Możesz spróbować zaktualizować/wgrać ponownie oprogramowanie telefonu.

  2. Ewentualnie wykonać hard reset. (czasem wina leży po stronie oprogramowania).

  3. Sprawdź czy (i po jakim czasie) łapie fixa przy włączonym wspomaganiu. I jakiej jakości jest sygnał (ile satelit i dokładność pozycji).

Jeśli nic nie pomoże to możliwe, że moduł GPS nie jest poprawnie podłączony (zdarza się) do płyty głównej lub uszkodzony. Wtedy najlepiej odwiedzić serwis.

Oprogramowanie najnowsze (tel. z Orange, więc muszę czekać na “swój” soft dłużej niż inni.)

Robiłem twardy reset, bo mi się coś popaprało po aktualizacji, po nim wszystko wróciło do normy.

Co to jest fix?

Fix czyli sygnał dostatecznie mocny aby określić twoją pozycję.

No dobrze 5-10 minut jestem w stanie zrozumieć, ale godzinę? Rozmawiałem z nokią, powiedzieli mi, że pierwsze połączenie trwa do 30 minut. Ale to nie jest pierwsze. Wcześniej było w miarę ok, ale jakiś czas temu zaktualizowałem oprogramowanie i z gps-u nie korzystałem, teraz okazuję się, że nie mogę się połączyć.