GPS w telefonie-jak to działa?

Może to dla niektórych banalne ale ja nie wiem,chodzi o to czy telefon łączy się z internetem? jak długo? czy cały czas podczas jazdy telefon musi mięć łącznosc.Wiem że taki stacjonarny GPS cały czas na bieżąco informuje kierowców o przebiegu trasy a ten w telefonie?Dzięki!!

Tak samo. GPS nie ma nic wspólnego z połączeniem do internetu. Oczywiście nie każdy telefon posiada moduł GPS (a do niektórych można dokupić odbiornik który łączy się z komórką poprzez bluetooth’a)

Interesują mnie modele z wbudowanym GPS-em zastanawiam się czy warto kupić taki telefon umowa mi się kończy niedługo więc może się skuszę no i stąd pytanko.

Cały mit związany z tym że gps potrzebuje w komórce do działania internetu związany jest z tandetnym rozwiązaniem w iphonie gdzie faktycznie mniejwięcej tak jest… tzn ma on wmontowany zwyczajny gps ale nie ma map i zamiast tego są one ściągane z netu :frowning: inne telefony z wbudowanym gps-em na ogół maja normalne mapy ;]

Mi osobiście najbardziej podoba się obecnie HTC Touch HD niestety jest lekko mówiąc drogi ;]

http://www.allegro.pl/item516308841_htc … abrze.html