GPS w telefonie

(Meason) #1

Witam :stuck_out_tongue:

Mam fonik Nokia E50. Zastanawiam się nad zakupem modułu GPS do niego. Oryginalny Nokii jest drogi i pewnie kiepski :confused: . Polećcie jakiś dobry i tani (do 200zł) odbiornik GPS na bluetooth. No i jeszcze jaki programik powinienem zainstalować (głównie okolice warszawy, raczej tylko polska) :?

p.s w e50 w zakładce narzędzia jest coś takiego jak: Pozycjonowanie, Nawigator i Pkt. Orientacyjne. To chyba jest mapka GPS ale pewnie nie ma Polski a jak jest to jest tam zaznacna autostrada A4 i kilka dróg krajowych :smiley:

(Zbych ) #2

orginalny gps noki jest ponoć najlepszy , sam używam jakieś pdróbki real tec 1000 i nie narzekam (cena około 200zł) najpierw musisz zdecydować jakiej nawigacji będziesz używał w telefonie bo nie wszystkie odbiorniki gps współpracują poprawnie z różnymi nawigacjami/mapami , najbardziej popularna w Polsce to nawigacja/mapy tomtom i chyba najbardziej kontabilna z symbianem , twoja komurka ma symbiana 9,1 wiec możesz zainstalować tomtoma w wersji najnowszej czyli 6,**** w którym pokrycie polski to 47% wiec nie jest tak źle , ja zmuszony jestem do tomtom 5 gdzie pokrycie jest 34% i nawet brakuje odcinka A4 między Opolem a Gliwicami pozatym nie jest źle , wydaje mi się że w wersji ani 5 ani 6 tomtoma nie ma tak dokładnie aby w polsce nawigacja podprowadziła Cie pod sam dom/adres , w przeciwieństwie np do holandii(pokrycie 99%) gdzie tomtom zaprowadzi dokładnie pod numer domu.

(Bigkoras) #3

Dajcie sobie spokoj z nawigacja w telefonie. Jedyna aplikacja dla Symbiana to TomTom, ale on jest badziewny i ma male pokrycie map.

Chyba ze lubicie szpanowac przed kumplami...

Jesli chcesz miec prawdziwa nawigacje to kupuj Pocket PC do tego AutoMapa (99% pokrycia polski) i dobry odbiornik GPS. Tylko z tego zestawu bedziesz zadowolony.

(Zbych ) #4

Co racja to racja , jak na PL to tylko automapa i pocket .

Nie chodzi o szpanowanie , potrzebowałem nawigacji w holandii a że miałem możliwość wypróbowania tomtoma na telefonie to sprawdziłem jego działanie , i żeby nie jego "wspaniałe" działanie na drogach polski to zapewne kupił bym sobie kompletną nawigacje tomtom, ale w polsce zawiodłem się na niej (może nie do końca) ale napewno do jazdy po polsce i w dodatku pod wskazany adres tomtom nie nadaje się , dobże że przynajmniej nie kazał mi jeździć po torach kolejowych albo na moście skrecić do rzeki , szkoda tylko że narazie nie ma możliwości sprawdzenia automapy na symbianie , dróg europy zachodniej bo nie chciał bym sie "wepchać) (PC Pocket) w coś co zdaje egzamin tylko w polsce bo jest produktem polskim tak samo jak tomtom jest idealny na holandie bo to produkt holenderski, a jezdżąc po europie nie ma chyba sensu kupować kilku kompletnych i działających w różnych krajach 100% nawigacji.

(system) #5

Bo używasz TT5 ( masz starszego symbiana) z 34% pokryciem polski

Ja mam TT6 z pokryciem 47% i nie napotkałem problemów z doprowadzeniem pod drzwi.

Ja używam Nokia ld-3w i jak dotąd się na nim nie zawiodłem a z tego co wiem większość osób wybiera właśnie ten modół.

(Clayron) #6

Hehe, ja mam PDA z Navigo i też jestem bardzo zadowolony. A o ile taniej... :wink: AutoMapa się wylansowała i ma wysokie ceny. Ja mam aktualizacje za darmo u siebie...

(Ewa Wladyka) #7

ja mam dedykowane navigo2go i tez dobrze mi sie spisuje. uzywam glownie w miescie. sa wszystkie ulice i kontury zabudowan. bardzo estetycznie:)

(Osik Swir) #8

Siemka, mam pytanie czy ktoś się orientuje czydo noki 5700 jest mozliwość wgrania nawigacji gps. i antenka i le kosztuje do tego sprzetu.

(Zbych ) #9

wygrzebujesz "stare śmieci"

Można do tego fona wgrać nawigacje , tel jest na nowym symbianie więc nie będzie problemu z nawigacją , ceny odbiorników GPS są różne od allegro (około150zł) po sklepy detaliczne do około 500zł , za średniej klasy odbiornik GPS na chipsecie sirf star III musisz zapłacić około 300zł (allegro zapewne taniej) na starszych chipsetach nie polecam odbiorników GPS.

(system) #10

Temat stary, ale napiszę że ostatnio niezły zamęt (pozytywny :slight_smile: ) na rynku GPSów na bluetooth zrobił Qstarz BT-Q818 :slight_smile: Podobno dużo lepszy od nokiowskich, więcej w google.

(Blazejwitowski) #11

@meason. Moze to Cie zainteresuje.:

(Zbych ) #12

ja obecnie posiadam można powiedzieć odbiornik no-name czysta prowincjonalna chinszczyzna pod baterią przykleili naklejke że jest to royaltek rbt-2001 a na wierzchu pisze wayfinder , odbiornik jest tak wspaniały że nie przeszkadzają mu nawet ściany łapie satelity nawet w pomieszczeniu (poprzedni nokiowski nawet przy oknie nie łapał) nie mówiąc że nawet w najgęsciejszym lesie nie traci sygnału , ani burza ani gęste chmury mu nie przeszkadzają co w przypadku noki objawiało się znaczym spadkiem siły sygnału włacznie do zaniku. Obecnie do nawigacji urzywam palmtopa asus z obrotową anteną i niestety czasami również ma problemy ze złapniem satelit w przeciwienstwie do tego royalteka.

(Maryś) #13

Witam.

meason Napiszę tak :

Używam Nokii E50 i odbiornika GPS Nokia LD-3W wraz z TomTomem 6.

Myślę, że odbiornik GPS Nokii jest wart swojej ceny.

Nie jest ona wcale wygórowana.

Można używać w samochodzie jednej ładowarki do telefonu i modułu GPS.

Nie zawiodłem się na tym sprzęcie a trochę po Polsce i Europie jeżdżę.

Koledzy mają rację, że jeśli chodzi o urządzenie tylko do nawigacji

to albo dedykowane do niej albo PDA.

Natomiast dla mnie wystarczającym rozwiązaniem jest smartphone

z możliwością wykorzystania nawigacji.

Oczywiście jest to telefon i wielkość ekranu jest mniejsza od urządzeń

typowo do nawigacji czy PDA.

Niemniej zobrazowanie drogi i komunikaty są czytelne.

Mogę spokojnie zarekomendować to rozwiązanie.