GPS w telefonie

Witam :stuck_out_tongue:

Mam fonik Nokia E50. Zastanawiam się nad zakupem modułu GPS do niego. Oryginalny Nokii jest drogi i pewnie kiepski :confused: . Polećcie jakiś dobry i tani (do 200zł) odbiornik GPS na bluetooth. No i jeszcze jaki programik powinienem zainstalować (głównie okolice warszawy, raczej tylko polska) :?

p.s w e50 w zakładce narzędzia jest coś takiego jak: Pozycjonowanie, Nawigator i Pkt. Orientacyjne. To chyba jest mapka GPS ale pewnie nie ma Polski a jak jest to jest tam zaznacna autostrada A4 i kilka dróg krajowych :smiley:

orginalny gps noki jest ponoć najlepszy , sam używam jakieś pdróbki real tec 1000 i nie narzekam (cena około 200zł) najpierw musisz zdecydować jakiej nawigacji będziesz używał w telefonie bo nie wszystkie odbiorniki gps współpracują poprawnie z różnymi nawigacjami/mapami , najbardziej popularna w Polsce to nawigacja/mapy tomtom i chyba najbardziej kontabilna z symbianem , twoja komurka ma symbiana 9,1 wiec możesz zainstalować tomtoma w wersji najnowszej czyli 6,**** w którym pokrycie polski to 47% wiec nie jest tak źle , ja zmuszony jestem do tomtom 5 gdzie pokrycie jest 34% i nawet brakuje odcinka A4 między Opolem a Gliwicami pozatym nie jest źle , wydaje mi się że w wersji ani 5 ani 6 tomtoma nie ma tak dokładnie aby w polsce nawigacja podprowadziła Cie pod sam dom/adres , w przeciwieństwie np do holandii(pokrycie 99%) gdzie tomtom zaprowadzi dokładnie pod numer domu.

Dajcie sobie spokoj z nawigacja w telefonie. Jedyna aplikacja dla Symbiana to TomTom, ale on jest badziewny i ma male pokrycie map.

Chyba ze lubicie szpanowac przed kumplami…

Jesli chcesz miec prawdziwa nawigacje to kupuj Pocket PC do tego AutoMapa (99% pokrycia polski) i dobry odbiornik GPS. Tylko z tego zestawu bedziesz zadowolony.

Co racja to racja , jak na PL to tylko automapa i pocket .

Nie chodzi o szpanowanie , potrzebowałem nawigacji w holandii a że miałem możliwość wypróbowania tomtoma na telefonie to sprawdziłem jego działanie , i żeby nie jego “wspaniałe” działanie na drogach polski to zapewne kupił bym sobie kompletną nawigacje tomtom, ale w polsce zawiodłem się na niej (może nie do końca) ale napewno do jazdy po polsce i w dodatku pod wskazany adres tomtom nie nadaje się , dobże że przynajmniej nie kazał mi jeździć po torach kolejowych albo na moście skrecić do rzeki , szkoda tylko że narazie nie ma możliwości sprawdzenia automapy na symbianie , dróg europy zachodniej bo nie chciał bym sie "wepchać) (PC Pocket) w coś co zdaje egzamin tylko w polsce bo jest produktem polskim tak samo jak tomtom jest idealny na holandie bo to produkt holenderski, a jezdżąc po europie nie ma chyba sensu kupować kilku kompletnych i działających w różnych krajach 100% nawigacji.

Bo używasz TT5 ( masz starszego symbiana) z 34% pokryciem polski

Ja mam TT6 z pokryciem 47% i nie napotkałem problemów z doprowadzeniem pod drzwi.

Ja używam Nokia ld-3w i jak dotąd się na nim nie zawiodłem a z tego co wiem większość osób wybiera właśnie ten modół.

Hehe, ja mam PDA z Navigo i też jestem bardzo zadowolony. A o ile taniej… :wink: AutoMapa się wylansowała i ma wysokie ceny. Ja mam aktualizacje za darmo u siebie…

ja mam dedykowane navigo2go i tez dobrze mi sie spisuje. uzywam glownie w miescie. sa wszystkie ulice i kontury zabudowan. bardzo estetycznie:)

Siemka, mam pytanie czy ktoś się orientuje czydo noki 5700 jest mozliwość wgrania nawigacji gps. i antenka i le kosztuje do tego sprzetu.

wygrzebujesz “stare śmieci”

Można do tego fona wgrać nawigacje , tel jest na nowym symbianie więc nie będzie problemu z nawigacją , ceny odbiorników GPS są różne od allegro (około150zł) po sklepy detaliczne do około 500zł , za średniej klasy odbiornik GPS na chipsecie sirf star III musisz zapłacić około 300zł (allegro zapewne taniej) na starszych chipsetach nie polecam odbiorników GPS.

Temat stary, ale napiszę że ostatnio niezły zamęt (pozytywny :slight_smile: ) na rynku GPSów na bluetooth zrobił Qstarz BT-Q818 :slight_smile: Podobno dużo lepszy od nokiowskich, więcej w google.

@meason. Moze to Cie zainteresuje.:

http://itbiznes.pl/art28055.html

ja obecnie posiadam można powiedzieć odbiornik no-name czysta prowincjonalna chinszczyzna pod baterią przykleili naklejke że jest to royaltek rbt-2001 a na wierzchu pisze wayfinder , odbiornik jest tak wspaniały że nie przeszkadzają mu nawet ściany łapie satelity nawet w pomieszczeniu (poprzedni nokiowski nawet przy oknie nie łapał) nie mówiąc że nawet w najgęsciejszym lesie nie traci sygnału , ani burza ani gęste chmury mu nie przeszkadzają co w przypadku noki objawiało się znaczym spadkiem siły sygnału włacznie do zaniku. Obecnie do nawigacji urzywam palmtopa asus z obrotową anteną i niestety czasami również ma problemy ze złapniem satelit w przeciwienstwie do tego royalteka.

Witam.

meason Napiszę tak :

Używam Nokii E50 i odbiornika GPS Nokia LD-3W wraz z TomTomem 6.

Myślę, że odbiornik GPS Nokii jest wart swojej ceny.

Nie jest ona wcale wygórowana.

Można używać w samochodzie jednej ładowarki do telefonu i modułu GPS.

Nie zawiodłem się na tym sprzęcie a trochę po Polsce i Europie jeżdżę.

Koledzy mają rację, że jeśli chodzi o urządzenie tylko do nawigacji

to albo dedykowane do niej albo PDA.

Natomiast dla mnie wystarczającym rozwiązaniem jest smartphone

z możliwością wykorzystania nawigacji.

Oczywiście jest to telefon i wielkość ekranu jest mniejsza od urządzeń

typowo do nawigacji czy PDA.

Niemniej zobrazowanie drogi i komunikaty są czytelne.

Mogę spokojnie zarekomendować to rozwiązanie.