GPS z laptopie

Mam zamiar dokupić do laptopa nawigację GPS. Jednak nie bardzo się w tym orientuje. Z tego co wiem to potrzebne jest urządzenie gps podłączane do laptopa i mapy. Jeśli mniejwięcej tak to wygląda to jakie mapy byście polecili? Czy jest to kosztowne?

pozdr.

http://allegro.pl/search.php?string=GPS+USB

GPS pod USB

a mapę to zależy gdzie jeździsz, jeśli tylko w Polsce to bierz Automapę, a jeśli jeździsz po Europie (po Polsce też) to bierz tomtoma.

Ps. Gdzie ty tego laptopa podczas jazdy samochodem postawisz? Na siedzenie pasażera? To trochę niebezpieczne bo będziesz odrywał wzrok od drogi, polecam kupno palmtopa.

A co ty zainstalujesz na palmtopie ??

Do nawigacji z małych urządzeń nadaje się tylko pocket PC.

Polecam lekturę:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?sid=6 … 74e87623dd

Zawsze myślałem, że PPC = Palmtop i na odwrót

A to sie trochę mylisz.

Napisz to na forum maniaków urządzeń mobilnych (do których też się zaliczam) - link powyżej - a zaraz posypią ci się gromy na głowę. :smiley:

ak6 co potrzeba, nie ??

Np. pakiet office, odtwarzajkę filmów, odtw. audio, programy graficzne, gry (np. age of empire) a o mapach aktywnych to nie wspomnę …

Przez bluetooth można kontaktować się z netem itp …

Palmtopy to bardzo fajne urządzonka :stuck_out_tongue: więc nie mów że nic się nie da zainstalować …

Sam jestem szczęśliwym posiadaczem (no nie ja tylko bracia :stuck_out_tongue: to prawie jak ja :stuck_out_tongue: ) 2 palmtopów (mio 168 i mio A201) są to na prawdę ciekawe przedmioty :wink:

Może i nie potrzebnie wywiązała sie ta dyskusja co do nazewnictwa urządzeń mobilnych. Ale skoro to kontynuujecie to proszę bardzo.

Otóż urządzenia nazywane potocznie palmtopami to nic innego jak ogólna nazwa małych przenośnych komputerów. Natomiast jest to pojęcie trochę zbyt ogólne jeśli rozmawiamy o nawigacji satelitarnej.

To trochę tak jak by zapytać czy komputer poradzi sobie z obliczeniem naprężeń w moście Poniatowskiego. :smiley: . Owszem, poradzi sobie ale zależy jaki, o jakiej konfiguracji i jakich możliwościach.

I tu dochodzimy do sedna sprawy.

Każdy pocket nadaje się do nawigacji (o jakości i wydajności jej działania tu nie dyskutuję) natomiast zdecydowanie nie każdy palmtop się do tego nadaję.

A co do twoich przykładów chrucik to akurat oba urządzenia, które wymieniłeś należą właśnie do grupy POCKETÓW (czyli urządzeń z zainstalowanymi mobilnymi okienkami). :slight_smile:

cytat ze strony pdaclub:

A jaką mapę byście polecili na laptopa? Tak żeby działała. Może ktoś ma laptopa i wykorzystuje w nim nawigację?

A gdzie chcesz śmigać na tej mapie?

Jeżeli europa zachodnia (bez polski) to śmiało polecę Ci Mobile Navigator Notebook, z tym że u kuzyna nie wykrywa gps, ale u innych którzy mają inną antenę wykrywa.

Głownie Polska i Europa Zachodnia (Niemcy, Francja, Hiszpania). :slight_smile:

Czytałem trochę o TomTom - czy ten program będzie działał w laptopie?

Mam TomToma i pięknie pokazuje bardzo dokładny. Z tego co pamiętam to jest specjalna wersja tomtoma przeznaczona do laptopów, mapy wszędzie są te same