GPU 29-32 stopnie w stresie to dobry wynik?

(Playreg) #1

Witam,

Czy 32 stopnie podczas gry na najwyższych ustawieniach to prawidłowy wynik ?

Pytam bo nie mam porównania, gdyż dopiero od dziś zacząłem monitorować i zwracać uwage na temperature po tym jak u mojego syna w komputerze po przekroczeniu 90 stopnie automatycznie wyłączało grafikę a monitor przechodził w stan uśpienia..

po dokładnym rozkręceniu, przeczyszczeniu, zmianie pasty, teraz maksymalna temperatura u syna to 74-76 stopni grafika "nie pada"

z ciekawości zainstalowałem ten sam program u siebie (MSI Afterburner) i ku mojemu zdziwieniu u mnie maksymalna temperatura to 32 stopnie przy tej samej grze na maksymalnych ustawieniach...

Gra o której mowa to Trine 2

moja karta to: Gigabyte GTX 670 4GB

(Jedras121) #2

Taki wynik jest jak najbardziej odpowiedni dla tej grafiki, ponieważ ta gra absolutnie nie wykorzystuje nawet 30% możliwości Twojej karty graficznej

(Rradek22) #3

Wszystko zależy od modelu i typu grafiki... syn jaką ma grafikę? Chłodzenie z wiatraczkiem czy sam radiator? Jeżeli ma sam radiator to kupić jakiś wiatraczek na ten radiator i temperatura jeszcze spadnie

(Playreg) #4

Syn ma EVGA GTX 285 i tez mi sie troche dziwne wydaje ze przy trine 2 ma tak wysoką temp.. hmmm

a z ciekawości zainstaluje Far Cry 3 i sprawdzę jaka tam będzie temp.. na moim cmp

(Rradek22) #5

Wszystko zależy jakie ma chłodzenie na karcie

Oraz jaki ma przewiew w budzie, czy są dodatkowe wiatraczki, jeżeli nie ma to na pewno by się przydały

(Playreg) #6

chłodzenie ma bardzo dobre, to moja stara stacja robocza do montażu filmów, ma 4 wentylatory 12cm i ogromny cooler na procku. Buda też jest przewiewna... czy wiekowość karty może wpływać na takie wysokie temperatury ? Choś z drugiej strony 76 stopni to chyba dużo nie jest.. ??

(falcon89) #7

Większy wpływ ma proces technologiczny.

76 to niedużo dla 285

(karolgt1) #8

ja na mojej MSI Radeon hd 6850 mam 82 stopnie czasami w stresie ale to już przy takich wymagających grach typu far cry 3 właśnie