GPU 29-32 stopnie w stresie to dobry wynik?

Witam,

Czy 32 stopnie podczas gry na najwyższych ustawieniach to prawidłowy wynik ?

Pytam bo nie mam porównania, gdyż dopiero od dziś zacząłem monitorować i zwracać uwage na temperature po tym jak u mojego syna w komputerze po przekroczeniu 90 stopnie automatycznie wyłączało grafikę a monitor przechodził w stan uśpienia…

po dokładnym rozkręceniu, przeczyszczeniu, zmianie pasty, teraz maksymalna temperatura u syna to 74-76 stopni grafika “nie pada”

z ciekawości zainstalowałem ten sam program u siebie (MSI Afterburner) i ku mojemu zdziwieniu u mnie maksymalna temperatura to 32 stopnie przy tej samej grze na maksymalnych ustawieniach…

Gra o której mowa to Trine 2

moja karta to: Gigabyte GTX 670 4GB

Taki wynik jest jak najbardziej odpowiedni dla tej grafiki, ponieważ ta gra absolutnie nie wykorzystuje nawet 30% możliwości Twojej karty graficznej

Wszystko zależy od modelu i typu grafiki… syn jaką ma grafikę? Chłodzenie z wiatraczkiem czy sam radiator? Jeżeli ma sam radiator to kupić jakiś wiatraczek na ten radiator i temperatura jeszcze spadnie

Syn ma EVGA GTX 285 i tez mi sie troche dziwne wydaje ze przy trine 2 ma tak wysoką temp… hmmm

a z ciekawości zainstaluje Far Cry 3 i sprawdzę jaka tam będzie temp… na moim cmp

Wszystko zależy jakie ma chłodzenie na karcie

Oraz jaki ma przewiew w budzie, czy są dodatkowe wiatraczki, jeżeli nie ma to na pewno by się przydały

chłodzenie ma bardzo dobre, to moja stara stacja robocza do montażu filmów, ma 4 wentylatory 12cm i ogromny cooler na procku. Buda też jest przewiewna… czy wiekowość karty może wpływać na takie wysokie temperatury ? Choś z drugiej strony 76 stopni to chyba dużo nie jest… ??

Większy wpływ ma proces technologiczny.

76 to niedużo dla 285

ja na mojej MSI Radeon hd 6850 mam 82 stopnie czasami w stresie ale to już przy takich wymagających grach typu far cry 3 właśnie