GPU+CPU+MOBO do 2100zł

Mój wybór padł na  takie podzespoły : http://wstaw.org/m/2013/12/21/Przechwytywanie.JPG

 

Po niemiłych przygodach z R9 270X HAWK wycofałem się z pomysłu zakupu tej karty i jednak stawiam na Nvidie.

Niech nikogo nie zmyli procek K + chipset B85 ponieważ : http://www.benchmark.pl/aktualnosci/msi-b85-h87-uefi-aktualizacja-intel-haswell-podkrecanie.html

 

A więc imo wszystko gra, CPU coś tam kiedyś pewnie podkręcę ale nie planuje robić tego jakoś ekstremalnie.

 

Czy ktoś ma jakieś sugestie, czy to właściwy i dobry wybór ? (wiem - Gigabyte 760 jest średnio wydajniejsza o 1FPS w grach :smiley: )

 

 

W tej cenie jak najbardziej.

Co do płyty, jak będziesz podkręcał to rób to tylko ostrożnie byś jej nie popalił bo ma dość słabe fazy zasilania.

Ale według mnie nie ma nawet sensu wkładać tego procka do tej płyty i mieć go bo od i5-4440 nie jest wogle wydajniejszy bez podkręcania. ale jak chcesz dawać około 200zł więcej za procesor a nie mieć żadnej różnicy cóż twoja sprawa. Wolał bym dołożyć te 200zł do lepszej grafy czyli GTX 770.

Na tej płycie da się spokojnie wykręcić 4.5 na i7 4770K  :wink: . Sekcja zasilania jest na to wystarczająco dobra, 6 fazowa ;) . i5-4440 to 3.1 GHz-3.3 GHz więc o czym tu mowa ? Natomiast różnica w cenie między  760 a 770 to 300zł .

O tym ze do nie podkręconego twojego i5-4670K on niczym nie ustępuje ten co podałem.

A miedzy GTX 760 a GTX 770 jest jednak spora różnica.

 

Z tego co wiem różnica między tymi prockami na standardowych zegarach to ok 15% !. Dobra. Ktoś inny ma jakieś sugestie ?  :wink:

 

 

 

 

Tak, a dla mnie najważniejsza to 300zł w cenie, MSI 760 Gaming kręci się o około 20% a tym sposobem mocno zbliża się wydajnością do GTX 770.

…ja dołożyłbym parę złotych i kupił MSI GTX 760 HAWK

Karta w wersji HAWK różni się między innymi od wersji GAMING tym, że ma lepsze chłodzenie, podwójny Bios i wykonana jest z elementów należących do specyfikacji Military Class 4 - zerknij na filmik.

 


@Ja$iu - zastanawiałem się nad tą kartą. Rożnica między tymi kartami to tylko podwójny BIOS, backplate, i wyjścia do pomiaru napięć. Hawk ma również wyżyłowane wyżej zegary ale to żaden problem. Chłodzenie jest to samo - TF IV :

http://us.msi.com/pic/image/vga/n770gaming/n770gaming_18.png

, wersja Gaming również jest Military Class 4 : http://pl.msi.com/product/vga/N760-TF-2GD5-OC.html#overview - imo nie warta jest tej 100 więcej.

Już zamówione :D. Ceny raczej nie spadną znacznie, a gry faktycznie mogą się skończyć bo keye są do wyczerpania zapasów - a te mogą się po świętach wyczerpać ;)- gierki raczej opchnę i tym sposobem mogę wyjść lepiej niż czekając na obniżkę cen.

@Łukash - w zasadzie masz racę, ale jak zwykle diabeł pewnie tkwi w szczegółach. Piszesz, że chłodzenie jest to samo i faktycznie na pierwszy rzut oka tak tak to wygląda, ale zastanawia mnie dlaczego Hawk ma dodatkowa rurkę ciepłowodową od strony grzebienia karty (czyżby miała ona wpływ na niższą temperaturę pracy Hawka?  :-D) . Fajny jest też system samooczyszczania się karty z kurzu.  Te i inne “drobiazgi” wg mnie warte są dołożenia paru złotych, ale to jest tylko moje zdanie.

Karta już zamówiona, ale zawsze można zamówienie zmienić :-D .

Pozdrawiam.


Fajny. A w praktyce to chyba 30 sekund wentyle na 100% na wstecznym :smiley:

Faktycznie jest różnica w jednej rurce - dopiero przy takim zestawieniu to widać…:

http://us.msi.com/pic/image/vga/n770gaming/n770gaming_18.png

http://img1.lesnumeriques.com/test/82/8299/msi_geforce_gtx_760_gaming_oc_exploded.jpg

zauważyć trzeba że na drugiej focie 2 rurki są pod superpipem - tą najgrubszą, na przekroju chłodzenie od MSI są po przeciwnej stronie i to może zmylić. Wersja HAWK jest ogólnie projektowana pod mocne OC, ma wzmocnioną sekcje zasilania, ale aby wykorzystać ten potencjał należy ją zalać ciekłym azotem :wink: - wtedy montowany układ chłodzenia schodzi na drugi plan :D, ktoś kto nie ma zamiaru tego robić (ja ) nie wykorzysta jej potencjału OC, w normalnych warunkach różnice są więc nie wielkie i mają raczej marginalne znaczenie.

 

Chyba już tak zostanie :smiley: - jak to wygląda to się okaże :wink:

 

Ok - długa historia, przy okazji chyba nie kupię już nic w morele.net :wink: w agito jest zresztą taniej.

Pozdro.