Gpu do 1000

Witam, potrzebuje porady w kwesti zakupu nowej karty graficznej do 1000zł. GTX 1650, 1650 super a może 1660? moze byc troszke ponad 1000zł bo takie widziałem w sklepach.

1660Super, ewentualnie 1660…

Popieram, 1660super jest najlepszą opcją w tej cenie, cicha, chłodna i dość wydajna.
Jeżeli w tej cenie dostaniesz 1660TI to bierz, jak nie to bierz Superkę.

A jeszcze takie pytanko, czy od tych wyżej wymienionych GTX 1070 Ti nie będzie lepsza?

Istotnie, lecz nie trwalsza. Raczej za tysiaka nie kupisz nówki w sklepie na gwarancji…

Trwalsza? czyli szybciej padnie? mój preferowany kierunek zakupu to przez allegro, i jest tu taka jedna, np. https://allegro.pl/oferta/karta-nvidia-gigabyte-gtx-1070-ti-gaming-oc-8gb-fv-9458410743

co myslisz o niej?

Oszustwo, a przynajmniej skrajny brak profesjonalizmu.

  1. opis 6 miesięcy, dane o gwarancji 9 miesięcy gwarancji.
  2. forma prawna “sprzedaży” jest wątpliwa, “Faktura marża” nie ejst normalną fakturą.
    Kupujesz smartfona lub tablet przez internet lub w komisie? Unikaj faktur VAT Marża (spidersweb.pl)
    No i szwindel z vat-marża i Bestcena…
    Bestcena.pl, czyli nie sklep, lecz wypożyczalnia. Twój telefon… nie jest twój (dobreprogramy.pl)
1 polubienie

To samo miałem napisać.
Inna sprawa że są rzeczy które lepiej kupić używane a inne koniecznie nowe i głośników ani grafik używanych nie kupuję chyba że dostaję przejrzystą gwarancję na piśmie albo mogę przetestować a przy tym cena jest okazyjna.
Wyjątek dla grafik - gdy potrzebuję taniego wyświetlacza obrazu.

Bez przesady. Ja kupiłem używaną, choć musiałem się nieźle natrudzić, by znaleźć “niepokoparkową”.
Z tylko nowych kupuję płyty główne i dyski.

Ja bym wybrał 1660 Super. Dlaczego?

  • po pierwsze mieścisz się w budżecie, a jeśli nawet, to naciągasz go mniej (do 1100 powinno się udać)
  • po drugie karta nowa, z długą gwarancją
  • po trzecie 1070Ti to używka, z nieznaną historią
  • po czwarte różnica w wydajności pomiędzy 1660S a 1070Ti nie jest jakoś oszałamiająca, obie karty reprezentują ten sam poziom
  • po piąte 1200 PLN za 1070Ti to zdecydowanie zbyt drogo (karta jest warta okolice 900-1000)

Zakup używanej karty to loteria. Moja padła następnego dnia :wink: Nawet jeśli firma daje Ci gwarancję na 6 miesięcy, to tak naprawdę niczego nie oznacza - mogą odrzucić roszczenie gwarancyjne z dowolnego powodu (twierdząc np., że podjęto nieumiejętną próbę naprawy karty), a Ty zostajesz z kosztownym przyciskiem do papieru. Jak to mawia Forest: żadnych używek.

No i 1070Ti jest dość długa, może nie zmieścić się w obudowie.

Dziekuje wszystkim za odpowiedź, pozdrawiam i miłego weekendu.

Zapomniałem o nich.

Niestety mimo usilnych prób poszukiwawczych GTX 1660 S, nie udało się znaleźć takiej poniżej 1100, a obecnie stoją zdecydowanie za wysoko, więc już chyba lepiej dołożyć troche i wybrać lepszą, no właśnie jaką? W sumie znalazłem za 1419zł 1660 Ti, ale nie ma wejścia DVI, może akurat ten model chyba, że wszystkie takie mają z tego modelu.

Japierdykam, faktycznie moja superka ponad 1400 stoi…
Chyba żadna nie ma DVI, u mnie 3xDP + 1 HDMI ale nie martw się są kable - DP-DVI.

Zastanów się czy napewno potrzebujesz GPU już teraz i jesteś gotów przepłacić kilka stówek.

Korci mnie, żeby już teraz mieć z dwóch powodów: C2077 i AC Valhalla. Ale chyba poczekam jeszcze… Jak myślisz, kiedy będzie jakaś obniżka cen kart graficznych?

Zależy od kursów dolara/euro. No i popyt. Kupno elektroniki przed świętami nie jest dobrym pomysłem, no chyba że jesteś zmuszony. Sam teraz szukamy PC ale kartę zamierzam kupić nie szybciej niż luty?? Karty wrócą na magazyny. Skończy się szal składania PC. Niebawem nowe premiery kart, ceny za modele obecnie dostępne pójdą w dół(teoretycznie). Fabryki już idą pełną parą ale wpływ covida na ilość kupowanych PC jest znaczący…

Jak dla mnie możesz już próbować, ja bym poczekał ze 3-5 miesięcy.
Jak ceny opadną około 1500 powinno ci starczyć na 3060 albo w w obecnej cenie zmieścisz wtedy 1660TI + gry które teraz masz w planach.

Poczekasz, bo starszą generacje już wycofują, nowej jeszcze nie ma i… przy minimalne podaży ceny dostepnych rosną, podobnie jak i przez kursy walut i Święta.