GPU do AMD FX-8350

Moje ogólne preferencje to AMD. Zamierzam w tym roku wymienić CPU. Pytanie brzmi: na jakie?

W tym momencie wymiana GPU to nie najlepszy pomysł. Po prostu ceny wzrosły i to znacznie. Poczekaj aż ceny wrócą do norm lub ewentualnie czekaj na nową serię r3xx

Trudno powiedzieć na jakie wymienić, zależy od budżetu. Obecnie ceny poszły w górę, taki i5-4460 jest chyba ze 130 złotych droższy niż kilka miesięcy temu, z mocniejszymi modelami pewnie jest jeszcze gorzej. Z kartami graficznymi jest podobnie. Jeśli chodzi o wersję 3XX, nie wiadomo kiedy się pojawi, coś tam były przecieki że R9 380X ma wyjść w marcu, ale nie wiadmo ile w tym prawdy.

Wszystko zależy od kwoty, którą byłbyś w stanie przeznaczyć.

Dzięki za odpowiedzi! W takim razie poczekam :slight_smile:

  1. (chodzi pewnie o CPU) Tak będą wystarczające. 

  2. Nie opłaca się inwestować w nowe pamięci, puki co. W przyszłości 8GB może być trochę mało ale już teraz cena jednej pamięci 8GB ddr3 to cena ok 300 zł, więc żaden problem.

 

Przecież tu problemem i wąskim gardłem jest karta? i wbrew pozorom dla tego CPU dałbym tu GF klasy 770/780 jeśli chodzi o gry.

 

Zasilacz sobie poradzi.

 

Ad2

Nie,bo praktycznie zero zysku wydajności.

@SubsWhite, jeśli chodzi o RAM, to jest sens wymiany, pod warunkiem że masz zbyt dużo pieniędzy :]

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach

Zysk między 1333 a 2400 jest, w niektórych grach nawet bardzo wyraźny. Tylko że Twoja płyta - wierząc stronie Gigabyte’a - obsługuje maks 1866 i 2000 (OC), cokolwiek to właściwie oznacza. Możesz się pobawić, sprzedać swój RAM i kupić 2x 1866 CL9 za ~290 złotych, na pewno zyskasz kilka klatek. 

 

Radeony z serii 3XX mają być produkowane w niższym procesie technologicznym oraz mieć HBM (w najmocniejszych modelach) zamiast GDDR, co też powinno nieco zmniejszyć pobór prądu. Twój zasilacz to potwór, na pewno sobie poradzi.

Dzięki! :slight_smile:

Wydaje mi się, że wszystko co potrzebne już wiem. Temat do zamknięcia.