GPU GTX 1050Ti jest, ale nie działa! Predator Helios 300

Dzień dobry. Posiadam laptopa Acer Predator 300. Ostatnio podłączyłam pod niego przez USB dyski ze starego laptopa, używam ich jako pamięci zewnętrznej. Nie pamiętam co, ale coś musiałam kliknąć nie tak i od tamtego momentu mam problem z GPU Nvidii (NVIDIA GeForce GTX 1050Ti).

Gry się włączają, ale po jakimś czasie zawieszają “Program przestał odpowiadać” (np. Overwatch), pobrane obrazki się czasem odpalają, czasem nie, filmy na YT kompletnie się nie ładują.

Pobrałam najnowsze sterowniki do karty, usunęłam stare i zainstalowałam te pobrane. Działało, bo działało, ale kolejnego dnia po włączeniu laptopa wszystko zaczęło się od nowa.
W programie PredatorSense zawsze widniała temperatura i obciążenie procentowe GPU, a teraz widnieje napis “Oddzielny GPU bezczynny”.

Szukałam po forach tutaj, innych, zagranicznych, jednak mam wrażenie, że to szukanie na ślepo. Żadne z podanych w innych wątkach propozycje nie rozwiązywały mojego problemu. Większość miała problem tak naprawdę z widocznością działającego GPU, a tutaj tak jakby go wcale nie było (chociaż jest, sprawdzałam w devmgmt.msc i nawet odpalałam grę dedykowaną kartą).

On jest widoczny ale nie działa. Nie wiem jak to inaczej opisać. W ostateczności przystawię ustawienia fabryczne, ale obecnie nie mam takiej możliwości bo mam za dużo projektów do zrobienia i mam laptopa praktycznie ciągle włączonego. Dziękuję za każdą pomoc.

Szanowni Państwo, okazało się, że jeden z domowników odinstalował antywirusa. Zainstalowałam ponownie i w tym czasie program znalazł na laptopie trojana i 2 koparki. Problem ustał, nadal pojawia się “oddzielny GPU bezczynny”, jednak funkcjonalność grafiki, filmów i gier wróciła do normy. To mnie satysfakcjonuje. :slight_smile:

Zajrzyj do działu bezpieczeństwo do iJuliusza, kij wie co zostało. :wink: