Gra Civilization IV nie instaluję się "CRC Error" (Windows 8.1)

Witam

 

Mam problem, że jak instaluję grę Civilization 4 w laptopie z Windows 8.1 to pokazuje mi się błąd:

post-234893-0-51409900-1436461968_thumb.

 

Czy ja mam uszkodzoną płytę tej gry?

 

 

Możliwe. Przetrzyj ją ostrożnie delikatną szmatką. Jeśli nie pomoże spróbuj zgrać tą płytę do pliku iso na dysku i z niego zainstalować.

Niestety ale wychodzi na to że tak, prawdopodobnie płyta może być uszkodzona. Ewentualnie powodem może być brudna płyta (mam na myśli namacalny brud a nie pisak na spodzie płyty bo to nie jest problemem).

Próbowałem zrobić kopię obrazu iso w dysku z płyty jak pocolog powiedział przez program CDBurnerXP i zamontować ten obraz za pomocą systemowego eksploratora plików, gra zainstalowała się bez problemów, tylko że nie miałem żadnych utworzonych skrótów ani na pulpicie, menu start, więc jak próbowałem uruchomić grę w Program Files (x86) i tak się nie uruchomiło z komunikatem że mam spróbować zalogować do konta administratora, jak uruchomiłem grę jako administrator nie pomogło bez żadnych komunikatów.

Dodam że mój laptop obecnie ma Windows 10.

Gra przez Steam ? Pobierz grę i zrób jej kopię :wink:

Tylko że ja nie mam wersji na Steam, tylko Civilization IV Complete jako normalnej czyli pudełkowej na płycie…