Gra CS:GO nie działa płynnie

Moja specyfikacja:
Procesor: Intel Core i5-2520M 2.50 GHz
Grafika: Intel HD Graphic 3000
Ram: 8 GB

Mam problem z grą CS:GO. Gdy gram to w niektórych momentach gra ścina i fps spadają do 1-5 i to się dzieje raz na 3-5 minut. Grę mam na najniższych ustawieniach. Wydajność laptopa mam ustawioną na maksa.Taki sam problem mam grając w ETS 2. Proszę o pomoc.

Powodów może być wiele:

  • bardzo niska wydajność procka i grafiki na współczesne standardy
  • przegrzewanie (wyschnięta pasta na procku np.)
  • tragiczna optymalizacja CSGO
  • inne

Ogólnie ten laptop jest za słaby już do gier i to będzie się działo…

Obstawiam że pasta do wymiany, oraz karta graficzna nie wyrabia.

Tu wszystko nie wyrabia. CS GO ma taką optymalizację, że idzie bardzo w CPU. Dwa karta graficzna to integra, dużo na niej nie uciągnie. Dodatkowo optymalizacja jest jeszcze tak skopana, że na mocniejszych sprzętach ludzie odczuwają lagi i spadki fps.
Co do wymiany pasty, to nie głupi pomysł, przynajmniej sprzęt nie będzie wtedy się przegrzewać za mocno. Ale o płynnym graniu w CS GO autor może jedynie pomarzyć na tym laptopie. :slightly_smiling_face:

Ta gra na tym configu potrafi działać płynnie:

Jak patrzę, jak tutejsi “spece” oceniają wydajność podzespołów na oko, to mi się nóż w kieszeni otwiera.

Możliwe, że u autora tematu, faktycznie jest zaschnięta pasta.
Nawet na filmiku gość opowiada, że temperatura CPU potrafiła dochodzić do 90 stopni.
Ale nie miał ścin do kilku FPS. To nie powinno mieć miejsca.

Dodatkowo jest opcja, że, zwłaszcza jeśli to Windows 10, możliwe, że coś robi w tle.
Warto otworzyć przed grą menadżer zadań i zobaczyć, czy uzycie dysku i CPU oscyluje w granicach 0-kilku procent.

Warto też zajrzeć, może coś pomóc:


A czy słyszałeś, co osoba mówiąca powiedziała?
Opcje ustawione są na najniższe. Czyli jak je zwiększysz, gra już nie będzie działać za płynnie. Powodem jest optymalizacja gry. CS GO jest już kilkuletnią grą i powinien działać normalnie, a nie działa na wyższych.
Optymalizacja gry została skopana trochę czasu temu przez Valve w jakiejś aktualizacji i do dnia dziś nienaprawiona.

i się otwiera jak widzę dowodzenie stabilnego działania ciągle aktualizowanej gry wedle video sprzed 2 lat. Patrząc na liczbę postów pod koniec zeszłego roku weszła jakaś poprawka powodująca spadki i stratę z 20-30% FPS, tak wynika z postów na forum. To co było wcześniej to nie IT a archeologia już :wink:

PS. gdybyś przeczytał komentarze, to rok temu zaczęły się pojawiać “mam ten sam sprzęt a mniej FPS!” :wink:

2 polubienia

Ja znam, i rozumiem takie przypadki, bo to samo miało miejsce w BF1, i CS nawet o to nie podejrzewałem.
Jak ktoś ma rację, to mu ją przyznam.
Nie podoba mi się jednak robienie kurtyzany z logiki, bo 20-30% mniej FPS, to nadal nie są spadki do 5, i raczej o czymś takim nie pisali.
W dodatku nie tylko sam patch po dwóch latach będzie odpowiedzialny za spadki wydajności, ale również może być to inny system niż 10, na ktorym CS dziala najlepiej, najnowsze patche CPU do wyłączenia w inSpectre, Control Flow Guard, i DEP jeśli to aplikacja 32 bity, można też wyłączyć kompresję RAM. I kilka innych rzeczy o których pisałem we wpisie.
Nie tylko nóż mi się w kieszeni otwiera, ale również cały scyzoryk, jak ktoś tu mówi, że się coś nie da i żeby spadał na drzewo, bo mu się nie chce zagłębiać w sprawę. Idź i kup nowy komputer. No fajne chłopaki z Was. Moze zaraz OP sie pochwali ze ma KMSa , to mu zamknięcie temat, i kolejny problem będziecie mieli z głowy.

Dlatego zwróciłem uwagę, że podstawowa sprawa to sprawdzić temperatury. Najbardziej logiczne (lapek postawiony na 100% na płasko na stoliku) to przegrzewanie i zrzucanie zegara. Trzeba sprawidzić temperatury i wymienić pastę.

Co do samych spadków i zakupu nowego, to nie serwis, ze ktoś płaci nam za “zbywanie klienta”, nie mamy tez prowizji od “kup se Pan nowy” :wink: Gra, przez optymalziację, ma pewnie miejsca w których obciążenie procka skacze na maks (to chyba były te granaty np.), procek skacze z maksymalnym zegarem, temperatura rośnie, zegar jest zbity, mamy lag i 0 FPS.

Niech autor pogra chwilę w CSGO z z mierzeniem temperatury, niech otworzy menadżer i po lagu zrobi screen wykresów obciążenia. Prawdopodobnie będą miejscami 100%.

Tak jak sugerowałem, niech autor obniży też ustawienia gry i sprawdzi czy rozwiązuje to problemy z brakiem płynności w trakcie grania. :slightly_smiling_face:

To nic nie da, naprawdę. Miałem okazję sprawdzić grę (chociaż ja jej nie trawię) i optymalizacja była naprawdę kiepska.
Więc. Karta graficzna słaba (to na pewno), plus słaba optymalizacja gry.

A wystarczy spojrzeć, ile tematów przeszło przez WP… ekhhm forum DP nt. wydajności CS: GO.

Przecież pisał, że ma ustawienia najniższe, i prawdopodobnie plan zasilania maksymalna wydajność.

Nikt nie płaci za “kup se pan nowy” ale tak jest święty spokój.

Czyli sam widzisz, optymalizacja gry, a mało tego ten nowy (jak zwą) layout… I masz rację, nie jestem specem, ale sam widzę, co się dzieje na mojej gts 450, gdzie nigdy nie miałem problemów z cs go… Chociaż dzisiaj zagrałem i jakby się uspokoiło. Ale używam opcji, które gra sobie ustawiła. :slightly_smiling_face: