Gra i reset

Witam,

nigdy nie gram w gierki na kompie - ostatnio jakoś nie mam czasu, i wczoraj była u mnie chcrześnica. Przyjechałą z jakąś prościutką gierką Robinson Crusoe. Zainstalowałem wszystko. Załanczam chwile pograła i nagle reset i tak kilka razy. Za jednym razem komputer się zawiesił i taki strasznie piszczał.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Napięcia w biosie wszędzie OK

Temperatura na procku trochę wysoka 67-69stopni ale taka jest od nowości.

Może to wina karty graficznej GF4 MX 440 - czasem na monitorze przy mniejszych rozdzielczościach no 800x600 takie paski latają. Pasków nie ma tylko przy 1024x768.

Może to wina pamięci?

Poradzcie bo nie wiem co zrobić.

Parametry kompa:

XP 2000+

Gigabyte serii RZ

512 ramu

60GB S. Baracuda

zasilacz Tagan 420W

Temperatura na procku trochę wysoka 67-69stopni ale taka jest od nowości.

Może to wina karty graficznej GF4 MX 440 - czasem na monitorze przy mniejszych rozdzielczościach no 800x600 takie paski latają. Pasków nie ma tylko przy 1024x768.

Może to wina pamięci?

to nie jest wina pamieci ale jest duze prawdopodobienstwo ze to wina karty graficznej :!: ale mozesz sprawdzic ustwaienia grafiki w tej grze :arrow: lub sprawdz czy na innych grach jest to samo :arrow: a co do reseta to ci sie to dzieje tez jak masz wylaczona te gre(gry) jesli tak odinstaluj ta gre :n00b: czy to pomoglo??

w innych czasem jest ale nie we wszystkich. Czasem reset zrobi się jak np jest załączony tuner TV lub oglądam c+ przez More Tv i robie coś jeszcze na kompie.

IMO to wina procesora.

Może jak spadnie temp. to problemy znikną.

Zacznij od zmiany pasty termoprzewodzącej :wink:

Paste zmieniałem, cooler też i nic.

Obecnie pasta to Arctic Silver5 a coller to arctic silent coś tam z ręczną regulacją obrotów ustawioną na maxa. Jest tez podkłatka cooper shim.

Witam. To wina karty graficznej. GF4 MX 440 jest już przestarzała, więc nowe gry nawet dla dzieci działać nie będą.A sprawdzałeś zasilacz?Może od tego się resetuje?

zasilacz jest nowy - myślałem ze reety są jego powodem bo nie trzymał napięć.

Co do karty mam wątpliwości do tego co piszesz gdyż wyłacza się (rzadko) również przy oglądaniu tv i robieniu większej ilości rzeczy.

Pamieć sprawdzona memtestem -> 0 błędów

masz racje to stary model wiec to wina karty graficznej :!: a co do tempu kompa to bym sie zastanawial bo jesli masz taka od nowosci a tak wogule to ile miesiecy (lat) temu kupiles kompa ??? :!: i miales takie problemy wczesniej ?? 8)

procek i grafa mają tak ze 3 lata reszta była wymieniana

Narazie zmieniam procka i pł głowną potem dokupie jeszcze grafike.

Procek wybrałem amd 64 3200+ i teraz szukam płyty gównej na agp tak by się w około 9stówkach zmieścić. Wiec na pł. gł mam do wydania około 3stówy - może cos polecicie - (musi być na AGP by obecna grafika działała jeszcze ze 2 miesiące)

a co z moimi radami pomogly bo mam wiecej w zapasie ???

pisałem, ze na niektorych grach się wyłancza, a nie niektorych nie. Procz tego potrafi sie wylaczyc jak zadna gra nie jest załączona. Procka i tak mialem na dniach wymienić wiec idzie w pierwszej kolejności. Na grafike tez przyjdzie czas - w końcu to już wiekowy sprzęt, tylko musze kasy uzbierać. Musze wybrać albo jedno albo drugie.

pisałem, ze na niektorych grach się wyłancza, a nie niektorych nie. Procz tego potrafi sie wylaczyc jak zadna gra nie jest załączona. Procka i tak mialem na dniach wymienić wiec idzie w pierwszej kolejności. Na grafike tez przyjdzie czas - w końcu to już wiekowy sprzęt, tylko musze kasy uzbierać. ja bym ci proponowal procesor

tak właśnie zrobie i mam nadzieje ze problem resetów się rozwiąże bo nie chce kupować karty graficznej gdyż ta co mam mi wystarcza bo ani nie gram w żadne gry itp. Komp jest mi potrzebny do internetu, oglądania tv, odkodowywania c+ i pisania, liczenia.

Mam bardzo podobny problem… Nie wiem, co może być jego przyczyną, gdyż wcześniej nic się takiego nie działo. U mnie również, resetuje się na niektórych grach… Myślę, że to za wysoka temp. na procku (IP VI 3.0 GHz), czyściłem jednak wiatraczek… co mogę jeszcze zrobić żeby zwiększyć chłodzenie. Te resety stają się powoli nie do wytrzymania. Zasilacz ostatnio wymieniany w serwisie, więc myślę, że to nie jest z nim problem. Karta graf. to Radeon 9600. Co myślicie :?:

ja mialem tak samo tyle ze chipset na plycie sie przegrzewal ale potem samo przeszlo

A jakiej firmy jest zasilacz? Ja myśle, że od restartów kompa wina leży po stronie zasilacza, a te paski to grafika. Sam czasem mam, grając w grę(Max Payne 2) restartuje się i to przez zasilacz.

Zasilacz mam nowy, ledwo co wymieniany… A na procku w/w 82C, to chyba za dużo, no nie? :roll: