Gra klatkuje podczas pracy na baterii, a podłączony do zasilania działa dobrze


(luigi0) #1

Gdy laptop pracuje na baterii i w coś gram, to gra zaczyna mi klatkować. Gdy podłączę kabel zasilania, to wszystko wraca do normy. Patrzyłem w ustawienia zasilania i mam ustawioną maksymalną wydajność. Co jeszcze trzeba zrobić?


(Caius Cosades) #2

A jakie masz profile zasilania w przypadku baterii/kabla zasilającego ? Jeśli te same to ile czasu masz tą baterię w laptopie ?


(luigi0) #3

Miałem tylko jeden profil zrobiony przez HP, nie miałem windowsowskich w ogóle. Utworzyłem własny nowy profil.


(Caius Cosades) #4

Tzn. że są taki same ? Bo jak na baterii masz profil oszczędny a na kablu wysoką wydajność to może to być tego przyczyną tj. klatkowania… wiem że dużo nie pomogłem ale pisze na kompie z Windows 7 i nie mam pod ręką kompa z Windows 10 i jeszcze jedno ile masz tą baterię w laptopie ?


(luigi0) #5

Świeża bateria (nowy laptop). Ustawiłem wszystko chyba na wysoką wydajność. Jakby się dało to bym windowsowskiej wysokiej wydajności używał, tylko hp chyba usunęło windowsowskie plany zasilania (kupiłem laptopa z systemem)


(freshmeat) #6

Masz tylko zintegrowana grafikę, czy też dedykowaną?


(luigi0) #7

NVIDIA GeForce GTX 1050 i Intel HD Graphics 630
Laptop HP Omen. Nie wiem czy zintegrowana czy jakaś inna. https://www.x-kom.pl/p/375343-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-7300hq-8gb-1tb-win10-gtx1050.html


(freshmeat) #8

Dedykowaną karta graficzna działa tylko na zasilaniu sieciowym.


(Caius Cosades) #9

Intel HD 630 to karta zintegrowana a GTX 1050 dedykowana więc może jest tak że na baterii komp przełącza się na zintegrowaną jako pobierającą mniej prądu ale znacznie mniej wydajną. Jak to odkręcić i czy się da to nie wiem bo mam laptopa tylko z dedykowaną kartą więc może ktoś inny Ci pomoże.


(luigi0) #10

Aaa czyli to normalne, że na zasilaniu sieciowym trzeba grać zawsze? Myślałem, że coś nie tak z windowsem znowu jest.
Jak dedykowana działa na sieciowym, a na baterii przełącza się na zintegrowaną to wtedy klatkuje bo jest na zintegrowanej?


(Caius Cosades) #11

No tak - zintegrowana karta jest kilka razy mniej wydajna od dedykowanej. (400 Gflops vs 1700 Gflops)