Gra mi muli na dobrym sprzęcie

Witam. Ostatnio zakupiłem sobie CD-Action, w którym była gra Splinter Cell: Conviction. Sprawdziłem wymagania, które były dosyć niskie i ją zainstalowałem. Po włączeniu domyślne opcje były najniższe, ale ponieważ spełniam wymagania ustawiłem wszystko na maxa, a tutaj zdziwienie, bo gra zaczęła mulić już w samym menu, więc zmniejszyłem na najniższe, poprawa jest, ale w niektórych momentach gry da się odczuć spadek klatek. I teraz moje pytanie dlaczego tak się może dziać ?

 

Wymagania gry (skopiowane z forum cd-action)

 

Wymagania minimalne:

  • Procesor: Core 2 Duo taktowany zegarem 1,8 Ghz lub Athlon X2 64 taktowany zegarem 2,4 Ghz;
  • RAM: 1,5 GB (XP), 2 GB (Vista/7);
  • Karta graficzna: z 256 MB RAM-u, GeForce 7800 lub Radeon X18000;
  • HDD: 10 GB;
  • Internet: 1 Mb/s.

Wymagania rekomendowane:

 

  • Karta graficzna: z 512 MB RAM-u, GeForce 8800 GS lub Radeon 4670;
  • Internet: 2 Mb/s.

 

Mój sprzęt:

 

Procesor: Intel Core 2 Quad q6600 2,4ghz

 

Płyta główna: Gigabyte GA-P31-ES3G

 

Karta graficzna: Asus Radeon HD 6670 1gb Gddr5

 

Karta dźwiękowa: Zintegrowany Realtek

 

RAM:  Kingston (2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM)  - Dwie, czyli 4gb

 

Dysk twardy: SAMSUNG HD502IJ (465 GB)

Sterowniki graficzne zainstalowane ?

Komputer się nie przegrzewa ?

Na jakiej rozdzielczości grasz ?

Sterowniki zainstalowane i aktualne, komputer się nie przegrzewa i utrzymuje temperaturę 32 stopnie, grałem na najwyższej rozdzielczości (1440x900), ale nawet jak dam 800x600, to nie ma prawie w ogóle różnicy w fps. Zawsze mam takie problemy z grami od Ubi. Z Assassin’S Creed (2-revelations) tak samo, na starej karcie działało mi tak samo jak na nowej (poprzednia to Gigabyte Geforce 9500gt), czyli ledwo 25fps na Ultra, a na minimalnych bez zmian dalej ledwo 25fps (na starej miałem 20fps). Jedyne gry od Ubi, które mi dobrze działają to Far Cry (nawet w 3 da się pograć na średnich, a taki Assassin muli na low) i Silent Hunter. Na forum Ubisoftu szukałem odpowiedzi, ale nic nie znalazłem, a ludzie ze słabszym sprzętem od mojego mówili, ze u nich takie gry jak Conviction i Assassin’s Creed na full im chodzą.

Gry od Ubi uruchamiasz rozumiem przez Uplay ?

Z sprawdź sobie jeszcze w procesach zużycie procka. Być może, że coś Ci siedzi w systemie co zżera pamięć. 

Ustawienia grafiki sprawdż,zwłaszcza antialiasing,FSAA,realistyczne cienie - to obniża działanie gry nawet na dobrej karcie i tak jak pisze poprzednik,może w systemie masz coś co obciąża procesor,pamięć

Cienie i antialiansing są zawsze jako pierwsze przeze mnie wyłączane jeżeli gra nie chodzi płynnie. Zmniejszyłem na najniższe co tylko się dało i jak tylko się dało, ale poprawy prawie w ogóle nie było.

 

Przez Uplay odpalam te gry, które go wymagają.

 

W systemie raczej nie mam nic co obciąża mi komputer, bo np. w Battlefielda 3 spokojnie mogę sobie grać na wysokich przy ponad 30fps’ach. Tylko z tymi grami od Ubi mam taki problem…