GRA Minecraft się przycina na Windows7

Cześć ! mam Problem z Gra znana Na świecie :slight_smile: O co chodzi : Chodzi o to że Gdy miałem WindowsXP minecraft Nawet ani Minimalnie się nie Przycinał wszystko Pływało ! Przerzuciłem się na Windows7 64Bit Professional Minecraft nie ścinał się! Dopiero od Kilku dni Czyli w środę do dziś minecraft lekko się przycina ! ;/ Jest to denerwujące zauważyłem także ze Przed włączeniem Minecrafta _ ‘Zużycie CPU 1%’ podnosi się do ‘Zużycie CPU 75-85 %’ a ‘Pamięć 1,10GB’ podnosi się do 'Pamięć 1,40 GB- 1,50GB _ :twisted: #-o Naprawdę Chciałbym żeby mi ktoś pomógł! Bedę Wdzięczny za Jaka Kolwiek pomoc ! ![-o<

I będzie Ci ciąć, bo jest napisana w Javie przez co ma cholerne parcie na procesor i RAM, więc obawiam się, że musiałbyś przypsiać 4GB RAM, może nawet jeszcze więcej i mieć ośmiordzeniowy procesor żeby działało jako tako. Jedynie co możesz zrobić, to w opcjach grafiki obniżyć render distance na normal, i wgrać sobie moda Optifine i ewentualnie zwiększyć ilość zarezerwowanej pamięci dla Javy.

Ale Na XP bylo Git ! A z tym przypisaniem jak to zrobić ? :?:

No spoko, tylko porównaj sobie wymagania sprzętowe XP 32 bit, z wymaganiami 7 64 bit. 7, w szczególności 64 bit bierze więcej pamięci, niż XP 32 bit. Sam świeżo wgrany system z tego co widziałem bierze 1 GB z hakiem pamięci, dolicz sobie do tego inne programy i sam zobaczysz, że więcej Ci wyjdzie, niż na XP, zresztą sam system bierze o wiele więcej, bo XP bierze rapem kilkaset MB. Wchodzisz w options i render distance ustawiasz na normal, oraz perfomance ustawiasz na max FPS. Do tego dogrywasz optifine którym możesz skrócić dystans na któym pojawia się mgła, albo całkowicie ją wyłączyć i w tym momencie min. te 30-40FPS wyciągniesz. Wklep sobie w YT optfine instalacja i znajdziesz mnóstwo filmów jak zainstalować. Jak nadal będzie słabo działać, poszukaj sobie gostka minecraftgplay - on kiedyś nagrał poradnik jak ustawić optifine, aby zwiększyć ilość FPS i z tego co czytałem, ludzie w komentarzach pisali, że na spokojnie 50-60 FPS wyciągają na tych ustawieniach, a ja jak kiedyś sobie ustawiłem to wycisnąłem nawet 120FPS na podstawowych texturach…

karbowy7 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Ja iedyś miałem ten sam problem. Ale dopisałem do Minecrafta 2GB pamięci RAM w MultiMC i wgrałem mod Optifine. Ustawiłem Optifine i już mam od 40 FPS do 126 FPS (czasami nawet mam 342 FPS). Mam 8 modów, ale jak masz słabego kompa to ie polecam wgrywać modów chyba że Optifine. Wkórtce nagram na Youtube poradnik jak wgrać i skonfigurować Optifine.

Jak nagrasz, to wrzuć tutaj linka, z pewnością niejednemu się przyda.

Piesek64 , Zrob Jak Najszybciej I wrzuc Mi Linka bede wdzieczny ! ;] :stuck_out_tongue:

Poradnik do MultiMC:

Nie będzie działać jak nie masz premium w Minecraft.