Gra na LANie, w grze nie widac serwera

(Kamil697) #1

Mam problem chce grać na LANie i tworze serwer w jakiej kolwiek grze ale na drugim komputerze tego serwera nie widać tak jak by go nie było a wcześniej na tym samym routerze było wszystko OK a i jeszcze jak miałem 2 blaszaki to już przestało widzieć serwer teraz sprawdzałem na laptopie i jest to samo. Co może być tego przyczyną??

Wszystko sprawdzałem na :

Call of Duty 4

Call o Duty World at War

CS 1.0 i 1.6

(Bolo92) #2

Ten taki klawisz jak tylda czy jakoś tak się to zwało i connect adres_Ip i wtedy spróbuj.

Adres IP sprawdzisz Start>uruchom>cmd>ipconfig(na komputerze który uruchomił serwer).

Zapora i wszelkiej maści antyvirusy, prawy przycisk myszy zakończ/wyłącz.

(Kamil697) #3

Nie działa tak już próbowałem

(Bolo92) #4

Więc albo firewall, albo coś z tą Twoją siecią LAN jest nie tak...

(Kamil697) #5

Do CS zadziałało ale do Call of Duty nadal nie działa

(Bolo92) #6

Nie żebym się czepiał firewalla jak głupi, ale czy napewno go wyłączyłeś, ew. przepuściłeś cały ruch czy tylko portom CSa zezwoliłeś na wszystkie prawa ?

Nie wiem jak ten serwer się stawia, ale jeżeli przez zewnętrzny program to spróbuj się połączyć na tym komputerze który stawia owy serwer i zobaczyć czy napewno wszystko po jego stronie gra.

(Kamil697) #7

Wszystko wyłączyłem a serwer stawiam przez grę otwiera się konsola i wogole i serwer już jest i sprawdzam na tym komputerze na którym stawiam serwer i na drugim i nic serwera nie widać

(Benek432) #8

Tak jak już kolega napisał najlepiej łączyć się przez komendę connect IP(serwera). U nas w LANie różnie było z widocznością, ale sama komenda zawsze działała. Sprawdź czy masz na 100% wyłączoną zaporę. Jak bez niej działa, to musisz tylko odblokować daną grę.

(Kamil697) #9

Wszystko jest odblokowane na pewno a w CoD nie ma czegoś takiego jak połączenie się przez konsole w CS jest ale nie w CoD

(Enermax1) #10

w CoD też jest , wciśnij tylde i wpisz : /connect [ip serwera]:port