Gra na LANie, w grze nie widac serwera

Mam problem chce grać na LANie i tworze serwer w jakiej kolwiek grze ale na drugim komputerze tego serwera nie widać tak jak by go nie było a wcześniej na tym samym routerze było wszystko OK a i jeszcze jak miałem 2 blaszaki to już przestało widzieć serwer teraz sprawdzałem na laptopie i jest to samo. Co może być tego przyczyną??

Wszystko sprawdzałem na :

Call of Duty 4

Call o Duty World at War

CS 1.0 i 1.6

Ten taki klawisz jak tylda czy jakoś tak się to zwało i connect adres_Ip i wtedy spróbuj.

Adres IP sprawdzisz Start>uruchom>cmd>ipconfig(na komputerze który uruchomił serwer).

Zapora i wszelkiej maści antyvirusy, prawy przycisk myszy zakończ/wyłącz.

Nie działa tak już próbowałem

Więc albo firewall, albo coś z tą Twoją siecią LAN jest nie tak…

Do CS zadziałało ale do Call of Duty nadal nie działa

Nie żebym się czepiał firewalla jak głupi, ale czy napewno go wyłączyłeś, ew. przepuściłeś cały ruch czy tylko portom CSa zezwoliłeś na wszystkie prawa ?

Nie wiem jak ten serwer się stawia, ale jeżeli przez zewnętrzny program to spróbuj się połączyć na tym komputerze który stawia owy serwer i zobaczyć czy napewno wszystko po jego stronie gra.

Wszystko wyłączyłem a serwer stawiam przez grę otwiera się konsola i wogole i serwer już jest i sprawdzam na tym komputerze na którym stawiam serwer i na drugim i nic serwera nie widać

Tak jak już kolega napisał najlepiej łączyć się przez komendę connect IP(serwera). U nas w LANie różnie było z widocznością, ale sama komenda zawsze działała. Sprawdź czy masz na 100% wyłączoną zaporę. Jak bez niej działa, to musisz tylko odblokować daną grę.

Wszystko jest odblokowane na pewno a w CoD nie ma czegoś takiego jak połączenie się przez konsole w CS jest ale nie w CoD

w CoD też jest , wciśnij tylde i wpisz : /connect [ip serwera]:port