Gra na przeglądarkę - jak polepszyć wydajność?

Witam, mam problem tzn. moja Mama ponieważ gra w grę na przeglądarkę “Wolni farmerzy” niestety strasznie gra zwalnia, zacina się. Komputer jest dość stary Celeron 2.4Ghz, ATI 9800XT, 1GB Ram, system Windows XP, przeglądarka Firefox 4.0. Ogólnie z komputerem i z internetem jest ok. Czy można jakoś zaradzić aby gry na przeglądarkę sprawniej działały ?

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

MOżesz ewentualnie spróbować na innej przeglądarce, chociażby Chrome. Przeczyścić system CCleanerem, aktualizacja Flasha itp.

Niestety nie spotkałem się z takim programem do przyspieszania gier online. Ale może inni jak będą wiedzieli to na pewno napiszą. W każdym bądź razie aby przyspieszyć gry online możesz zawsze powyłączać wszelkie niepotrzebne usługi w systemie, zlikwidować wszystkie dodatki graficzne w Twoim systemie, wyłączyć jeżeli jest to możliwe i bezpieczne niepotrzebne rezydentne ochrony. Wtedy system Twój będzie zabierał o wiele mniej pracy procesorowi, a to przełoży się na płynniejsze gry online.

Można też przyspieszyć ogólnie przeglądarkę internetową ale nie wiem czy to rozwiązanie wpłynie widocznie na płynność gier online.

Firefox chyba najgorzej z wszystkich przeglądarek radzi sobie z flashem. Proponuję tak jak radził już Hurricane inną przeglądarkę - Chrome a nawet IE.

:roll:

Jeśli masz już FireFoxa to zainstaluj plug-in do blokowania reklam, niektóre potrafią zauważalnie zmniejszyć wydajność.

Inna sprawa, że gry typu Wolni Farmerzy, lub FarmVille zacinają w późniejszych etapach gry, kiedy masz już solidny zbiór elementów na ekranie (sadzonki, sprzęt, ikony sąsiadów itp)

Flash w dużej ilości to nie jest mocna strona firefoxa. Do tego rodzaju żeczy Google Chrome jest chyba o wiele bardziej optymalny. Dodatkowo, wiem to jest tylko i wyłącznie moja osobista opinia, Firefox w wersji 4 nie jest wcale tak ogromnie znakomity.

Sprobuj wykorzystac Google Chrome