Gra na "własnym lanie"

Najpierw chciałbym poinformować moderatorów oraz wyszystkich użytkowników czytających ten temat, że ten program jest całkowicie legalny i można go używać do celów tworzenia gier, które są wykrywane bez problemu na LANie. Jeżeli widzicie w tym działaniu coś nielegalnego proszę usunąć temat lub napisać do mnie na PW :slight_smile:

Na pewno każdy z was chciałby zagrać sobie z kolegą w jakąś internetową grą, np. Warcraft, Counter-Strike czy Heroes, ale jesteście przecież poza NATem, teraz to nie problem :slight_smile: . Wystarczy, że ściągniecie program Hamachi

  1. Instalujecie program i na pulpicie pojawia się nowa ikonka z podpisem hamachi.

  2. Po uruchomieniu programu, pojawia się mniej więcej takie okienko z przydzielonym adresem ip od programu, powinien ten numer wyglądąć mniej więcej tak: 5.xx.xxx.xxx

1.JPG

  1. Klikamy na przycisk zaznaczony kolorem czerwonym na screenie i wybieramy Utwórz nową sieć…

  2. W górnym okienku wpisujemy nazwę, a u dołu hasło do naszej wirtualnej sieci LAN(w wersji darmowej jedna sieć może pomieścić max. 16 użytkowników, w wersji Pro programu może znajdować się w niej naraz do 256)

2.JPG

  1. Aby ktoś dołączył się do naszej sieci wszystko robi kolejno tak jak poprzednio z tą różnicą, że wybiera Dołącz do istniejącej sieci…

  2. Włączamy grę obsługującą sieć LAN, tworzymy serwer, kolega się do niego podłacza i możecie zaczynać potyczkę :smiley:

Pamiętajcie, że podczas tworzenia serwera i samej gry, Hamachi musi być zminimalizowany!.

To tyle ode mnie myślę, że przybliżyłem wam nieco strukturę tego programu. Miłego grania “na lanie” :wink: .

P.S. Tu możecie też pisać swoje opinie, problemy i sugestie nt. tego programu :slight_smile:

Zapomniałeś napisać że program działa tylko pod Windows XP

Właśnie racja, przepraszam wszystkich za to uchybienie :wink: Mam nadzieję, że autor wkrótce napisze ten program pod starsze systemy.

Jest jeszcze mały problem z graniem:

Przykładowo chce zagrać z kumplem i ja IP w hamachi mam np. 5.27.xxx.xxx

a kumpel np.5.29.xxx.xxx

to nie pogramy :\

Ale jest jeden sposób

w wersjach powyżej 1.x.xx w folderze hamachi jest plik aliases.txt

w nim wpisujemy Nasze IP CAŁE!! np. 5.27.333.333 a pod spodem IP kumpla ze zmienioną drugą liczbą na taką jak nasza np. było 5.29.444.444

To piszemy 5.27.444.444

IP mają byc pod sobą

Wychodzimy z pliku, zapisujemy zmiany i cieszymy się grą bez przeszkód

_________________________________________________________


Nazwa pliku poprawiona.

matiit napisałeś błąd ten plik ma się nazywać aliases.txt. A problem z jakąś grą tyczy się tylko chyba z Counter-Strike, wtedy musimy użyć aliasów.

TaK tAk PRZEPRASZAM ale pamiętam że błąd dotyczy nie tylko CSa a;e też innych gier

Razem jest ich może 3

Witam!

jak kumpel chce się do mnie podłaczyc w CS’a do ma wejsć w zakałdke LAN czy mam mu dać adres IP Hamachi ??

W zakładkę LAN

Z tego co zauważyłem, to problem jest jeszcze jeden. Mianowicie Hamachi daje się uruchomić tylko na profilu administratora.

No chyba, że jest jakieś obejście którego nie znam. Jeśli tak jest, to z wdzięcznością się z tym rozwiązaniem zapoznam.

Dla tych co nie potrafią jeszcze dobrze zrobić aliasów, zamieszczam poradnik z mojego forum hamachi:

Wiele graczy ma z tym problem, więc postanowiłem wam wytłumaczyć jak zrobić, by np. twojemu koledze czy tobie wykrywało grę na lanie.

Zauważ, że ty i twój kolega macie zapewne inne ip w hamachi, np. ty masz 5.47.87.34, a kolega 5.35.78.91. Macie inny początek(rangę) co uniemożliwia grę na lanie. Ty masz początek 5.47.xx.xx a kolega 5.35.xx.xx.

Jeżeli obaj macie ten sam początek czyli np. 5.32.xx.xx to nie musisz korzystać z tych wskazówek, Hamachi samo powinno wykryć grę bezproblemowo.

  1. Na początek ty(czyli założyciel serwera) musisz stworzyć plik aliases.txt w głównym folderze Hamachi.

  2. Jeżeli ty masz ip 5.47.87.34, a kolega 5.35.78.91 to plik aliases.txt powinien wyglądać tak:

    5.35.78.91 5.47.78.91

  3. Pamiętaj, żeby zmienić tylko początek adresu, reszta ma wyglądać tak jak było.

  4. Adresy zawsze oddzielaj spacją.

  5. Aby dodać kolejne aliasy dla graczy, pisz je w kolejnych linijkach.

  6. Po dodaniu aliasów całkiem zresetuj program. Nie wybieraj opcji Wyłącz, bo to nic nie da.

  7. Gra powinna być bez problemów wykryta na Lanie.

UWAGA!!!

Miłej gry !!

niewiem dlaczego niemoge wejść na http://www.hamachi.pliniemoge pobrac najnowszej wersji

potrzebuje 1.0.0.31

a mam 0.9.9.9

niech ktoś poratuje pleaseeee :frowning: :frowning: :frowning:

:cry: :cry:

http://www.hamachi.cc/download/

Wloczykij nie podpinaj się pod inne tematy, ani też nie odkopuj starych.

Proszę założyć swój temat - dobrze go nazwać i opisać problem.

Posta kasuję.