Gra nie włącza się na nowszym sterowniku, a na starszym nie działa płynnie i nie uruchamia się AMD Catalyst Control Center

Witam

MisterHasacz

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Te odinstaluj, czyszczenie systemu,restart i zainstaluj nowe -  zawsze używaj tych od producenta laptopa.

Jak i czym wyczyścić system ?

np: programem Ccleaner.

 

Opis w sieci, bardzo prosty i bezpieczny.

 

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

 

 

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej przeczyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Dzięki, dam znać czy pomogło :slight_smile: Teraz pobieram sterowniki od producenta laptopa

Okej, zrobiłem wszystko, odinstalowałem, wyczyściłem, uruchomiłem ponownie, zainstalowałem te od producenta laptopa. Gra włącza się normalnie, na najniższych ustawieniach można pograć, ale ten AMD Catalyst Control Center się nie włącza. A jest on chyba potrzebny, bo tam ustawia się te wszystkie ustawienia grafiki.

 

A co się dzieje, jest jakiś komunikat?

 

Edit:

 

Po instalacji sterowników zrobiłeś restart lapa.

 

Wklej screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kart grafiki.

 

Masz uaktualniony system do najnowszego i masz SP1?

Zrobiłem restart.

 

Pojawia się komunikat “Nie jest zainstalowany żaden sterownik graficzny AMD albo sterownik AMD nie działa prawidłowo. Zainstaluj sterownik AMD odpowiedni do danego sprzętu firmy AMD”

 

Jeśli system aktualizuje się poprzez Windows Update to tak. Mam SP1

 

 

h4bf.png

 

Sprawdź we właściwościach systemu, czy masz?

 

Ponowna deinstalacja wszystkiego co AMD z poziomu programy i ręcznie z dysku katalogi ATI,AMD jak są,czyszczenie systemu,restart i ponowna instalacja steru.

 

Razem zez sterem instaluje się CCC.

 

Sprawdzałem, mam.

 

 

 

OK, spróbuję.

Wielkie dzięki. Problem rozwiązany. Naprawdę, bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile: