Gra nie zgodna z Win 10? - DSJ4

Cześć,

Moich problemów ciąg dalszy, chociaż te największe już za mną. Tak więc problem powoduje gra _Deluxe Ski Jump 4, _tylko w tej grze komputer potrafi tak się zaciąć, że nie reaguje na żadne klawisze/ruchy myszką, nic nie da się zrobić tylko wyłączyć przyciskiem zasilania. Nie jest to gra obciążająca jakoś mocno laptopa. Nie jest to też wina laptopa bo każda inna gra działa poprawnie. Szczerze mówiąc, czuję się bezradny jeśli o ten problem chodzi

Tryb zgodności ?

Jaka wersja 1.6.0 czy 1.6.1 ?

1.6.1

Tryb zgodności z Win7 mam rozumieć?

Na stronie gry podają Win 2000/XP/Vista/7/8/10 więc to raczej nie jest spowodowane niezgodnością z win10 - ale gra może nie współpracować dobrze z mobilnymi kartami graficznymi. Uruchom grę w oknie a obok daj sobie np monitor zasobów aby dowiedzieć się czy np użycie procesora skacze do 100% czy dyskiem mieli czy co. Również podobnie możesz spróbować z programem monitorującym temperatury. Zacięcie występuje od razu po włączeniu? Czy po chwili, np po kliknięciu w menu? Nie ma gra jakiś opcji setup aby coś poza grą zmienić (np rozdzielczość?) Sterowniki do GPU i dźwiękowej masz aktualne? Dx9 instalowałeś? (DirectX end user runtimes)  Przeglądałeś log zdarzeń systemu? Jakiś pakiet zabezpieczeń w tle? Próbowałeś go wyłączać? Geforce experiance wyłączać spróbować?

Dlaczego nie podajecie praktycznie żadnych informacji o sprzęcie i oprogramowaniu? :stuck_out_tongue:

 

Możesz też opisać szczegółowo swój problem na forum gry:

http://www.mediamond.fi/forum/viewforum.php?f=24

Mój angielski leży więc nic z tego. Nie umiem cytować fragmentów to odpiszę Ci w jednej odpowiedzi.

Zacięcie występuje w losowym momencie, chociaż dziś podczas gry nie zaciął się laptop ani razu. Ma opcję setup, coś z tym pokombinuje. Sterowniki aktualne. DX aktualny. Nie przeglądałem. Antywirusa brak. GF Experience to zło.

Może nie do końca połatali produkt dla Win10, skoro raz działa a raz nie.