Gra o podobnej grywalności co Sim City 4

Hej

Czy istnieje jakiś godny następca Sim City 4? Chodzi mi o nowszą grę z przybliżoną grywalnością, nie sprawdzałem jeszcze Sim City 5 ale są różne opinie na temat tej gry i jeszcze chciałbym więcej informacji :slight_smile: czy warto kupić

Dobrej jakości altermatywy to:
Cities Skylines
Cities in Motion
Frostpunk
Tropico
Anno
Prison Architect
Banished

Dziękuje za odpowiedź. Dla mnie największa frajda to rozwiązywać problemy komunikacyjne jak korki itd.

Tak się zastanawiam czy mój komp da radę na niektóre tytuły bo mam kartę na procku
Ryzen, 3 3200G :confused:

Możesz wypróbować darmowy https://www.openttd.org/ ale niestety grafika na dziś dzień już znacznie poza standardami.

Jeżeli grafika nie stanowi problemu, to gierka ma na Steam „przytłaczająco pozytywne” OpenTTD on Steam

to jest Transport Tycoon ? :slight_smile:

To jest niezależna gra oparta na założeniach Transport Tycoon Deluxe ale z setkami ulepszeń i modyfikacji. Gra rozwijana jest po dziś dzień. Zobacz OpenTTD | About

Modów jest mnóstwo, np polepszający grafikę How to play OpenTTD with 32 bit graphics - YouTube

Cities Skylines ma bardzo dobry model transportu miejskiego bo to w sumie dzieło twórców Cities in Motion które było głównie na tym skoncentrowane.

Fakt Cities Skylines jest pod tym względem genialne

A czy na moim kompie to pójdzie? Tzn chodzi mi o kartę graficzną na procku bo nie wiem jak mogę poznać wydajność tej grafiki

Tu nawet idzie, w full HD i na średnich: RYZEN 3 3200G - TESTE EM 4 GAMES E VEGA 8 + 8GB de RAM #5 (COMENTADO + DICAS) - YouTube ale to małe miasteczko, myślę, że przy większym może być gorzej. No ale zawsze można pokombinować z rozdzielczością czy detalami.

A odnośnie Sim City 5 to rzeczywiście jest takie słabe?

Wiesz, co … to tak samo jak z Civ 5. Studio poszło na łatwiznę, zmodyfikowało wiele rozbudowanych mechanik na rzecz ładnej - Simsowej - grafiki i płynności. Opcje polityczne zostały spłycone a gameplay … no cóż … Pooglądaj sobie gameplaye na YT to zobaczysz jaki downgrade względem 4.

1 polubienie

Generalnie rzecz biorąc w wielu aspektach już SC4 było downgradem względem SC3000, choćby sposób tworzenia lotnisk i portów (w SC3000 były to strefy, tak jak to działa w rzeczywistości, przy SC4 to były już osobne predefiniowane budynki). Ja zagrałem w SC5 może przez 15 minut i stwierdziłem że to chyba dla przedszkolaków :confused: Już CS jest dla mnie zbyt prostą grą pod kątem ekonomicznym, w SC4/3000 jak zaczynała się starzeć pierwotna populacja to się zaczynał prawdziwy kryzys ekonomiczny, trzeba było się naprawdę nagłówkować, ciąć budżety itd. żeby spiąć kasę miejską. W CS czego się nie robi to w sumie pieniądze szerokim potokiem płyną, jedyny sposób na zmniejszenie prawie nieskończonego budżetu to włączanie dekretów np. o darmowej komunikacji zbiorowej itd. Więc jedyne wyzwanie to właśnie rozwiązywanie problemów z korkami.