Gra Open Source


(matrix012345) #1

Do Moderatorów: Nie wiedziałem czy dać do działu programowanie, gry czy na luzie więc jeśli dałem do złego działu to mnie upomnijcie.

Skoro społeczność open source stworzyła cały system operacyjny, to czemu nie miała by stworzyć gry komputerowej. Właśnie dlatego proponuję zebranie grupy ludzi (programistów, grafików) którzy mogli by tworzyć taką gierkę. Cały kod źródłowy i inne pliki były by transportowane za pomocą internetu, a gierka udostępniona jako open source. Co o tym myślicie?


(Airborn) #2

e? to zbierz i zrób. w czym problem? to niby open sourcowe gry nie istnieją? ot, skromna lista, pewnie i większą byś znalazł http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_open_source_games


(Holohause) #3

ja ci mogę pomóc. umiem pov-reya, można obiekty przekonwertować do 3dsmaxa bez problemu. Kwestia tego czy masz tylko słomiany zapał czy naprawdę chcesz coś takiego zrobić.


(nintyfan) #4

Osobiście liznąłem pythona i silnik gier blendera.

Mała znajomość pythona pewnie wystarczy. Inne języki programowania też znam, jednak python mi najbardziej odpowiada.

Dwa pytania:

-


(Sawyer47) #5

Całkiem niedawno wystartował projekt otwartej gry:

http://linux.pl/?id=news&show=4209&kom=1


(matrix012345) #6

Miałem pewien pomysł, ale to tylko sugestia:

Gra RPG, lekko nawiązująca do Gothic'a, tyle że w altach teraźniejszych. A te nawiązania to: Możliwość rozmowy, misie, ekwipunek, zakładanie przedmiotów. Ale to tylko sugestia, może być to całkiem coś innego. Co do silnika to DX ma większe możliwości, ale Open GL jest bardziej otwarty no i łatwiej będzie zrobić wersie na Windowsa i na Linuxa. Co do innych projektów to może znajdę coś ciekawego ale nie za bardzo jestem tego pewien że znajdzie się coś fajnego.

edit:

Można jeszcze by coś takiego wykombinować że każdy, nawet nie należący do grupy mógłby przesłać swój kod, a my go zaimplementujemy.