Gra oryginał a no-cd crack - złamanie prawa?

Witam :slight_smile:

Od pewnego czasu głowie się, czy jeżeli mam oryginalną grę do której odpalenia potrzebny jest CD, to gdy wgram no-cd cracka to już złamię prawo?

Wg mnie nie.

producent oprogramowania zazwyczaj pozwala na wykonanie kopii zapasowej, a jeśli zabezpieczenia nie pozwalają to można ściągnąć wersję z internetu, ale dokładnie taką samą jak masz org

poza tym w niektórych grach przy crackach, z tego co słyszałem może nie działać tryb multi

Wersja ta sama, tryb multi będzie działał - testowane :wink:

Kupując grę, kupiłeś licencję na jedną sztukę, na własny użytek możesz z tym robić co chcesz.

Dobra, dzięki :slight_smile:

nie koniecznie czasem autor zabrania modyfikowania jakiegokolwiek

1/ bardzo ważna sprawa - producent oprogramowania nie jest od ustalania prawa,

2/ w tym przypadku nie widzę większego przewinienia, sam tak robię. Mam dużo gier i oprogramowania na płytach, raz tylko w grze sprzed kilku lat znalazłem w opisie, że do poprawnej pracy wymagana jest obecność płyty w napędzie. Z racji tego, że:

  • nie lubię hałasu (płyta CD szumi…),

  • korzystam z netbooka i laptopa, więc:

  • w netbooku nie mam napędu DVD a programy niezbyt są chętne do pracy przy typowym przegrywaniu na dysk,

  • szybciej się wyczerpuje akumulator.

albo możesz zrobić obraz płyty i zamontować w wirtualnym napędzie

I do tego mu jest potrzebne no-cd :stuck_out_tongue:

CD fizycznie nie używa więc problem rozwiązany :lol:

Akurat w moim przypadku istnienie tej płyty jest można by rzec wkurzające. Narazie płyta ciągle w napędzie siedzi, a przy odpalaniu mieli i mieli mi w tej płycie i odpala się jakąś 1 min - 45 sek dłużej (więc wyjmuję płytę z napędu i potem ją wkładam). CD jest potrzebny tylko do odpalenia gry, potem można sobie wyjąć, no i co chyba najważniejsze, wiele osób skarżyło się na to że płytka po prostu pęka, taka wielka krecha od środkowego kółka, sam kiedyś tego doświadczyłem i przez 3 tyg no-cd crack :stuck_out_tongue: