Gra po sieci zagrożenia

Witam, mam stałe IP i zastanawiam się czyn podczas gry w sieci mój komputer jest bezpieczny?

Czy np osoba której udostępnianie swoje IP bo hostuję nie będzie mogła np wykraść jakiś danych z mojego komputera. Czy np dobry rozwiązaniem byłoby Hamachi? Proszę o porady.

Jeśli będzie chciała coś ukraść, ale przedtem będzie miała umiejętności to ukradnie dane z komputera o zmiennym IP który jest tylko podpięty do sieci a użytkownik tylko przegląda strony WWW.

Czyli gra po LANie z hasłem? No na pewno to jeden ze sposobów na zabezpieczenie, ale nigdy nie będzie tak bezpiecznie żeby nie mogło być bezpieczniej. Dane przesyłane pomiędzy graczami będą bezpieczne ale cała reszta IMHO pozostanie tak (nie)bezpieczna jw. opisałem.

Mając czyjeś stałe IP można na prawdę sporo, pod warunkiem, że osoba ze stałym IP na to pozwoli (czytaj - nie zabezpieczy się odpowiednio).

Czyli co proponujecie jako zabezpieczenie się? Bo jak wiadomo w sieci nie można mieć pełnego zaufania do nikogo.

Linuks + GRSecurity + chkrootkit + SELinux + dobrze skonfigurowany firewall + dynamicznie linkowana bibliotek libsafe + ClamAV + AppArmor + TOR + wtyczki do przeglądarki blokujące boty itp. – naprawdę niezłe zabezpieczenie w zasięgu ręki większości użytkowników PC z lekką znajomością tematu IT.

Ew. załóż na dysk twardy kondoma (na serio jest takie coś, blokada przed zmianą danych).

A do Windowsa 7?

Pakiet Internet Security + rozwaga + nie ściąganie piratów + modlitwa.

Użytkownik może mieć grę dla Windowsa, która może pod WINE nie działać lub słabo działać.

Dokładnie tas gra jest dedykowana tylko na Windowsa.

Co tej ten kondom?

Proszę o podanie programów oraz instrukcji według której mógłbym zabezpieczyć kompa w czasie grania- zależy mi też żeby nie było przez to większych LAGów.

Co ma stały/dynamiczny IP do bezpieczeństwa? :expressionless:

Biorąc pod uwagę to, że jeśli uda się złamać zabezpieczenia na maszynie ze stałym IP raz, to później nie będzie trzeba drugi raz się męczyć ich złamaniem. Ale tak poza tym, to nikt w sieci nie jest bezpieczny ani anonimowy.