Gra przez kabel ethernet

Witam
nie wiem jak nazwać ten temat ale. Mam bardzoooo słaby internet i chciałbym grać z siostrą bez lagów. mam kabel Ethernet krosowany i wiem że jakos się da. Udało mi się odpalić tak tylko minecrafta ale gry takie jak dont starve czy terraria to nie, wie ktoś jak to zrobić?

Gra musi umożliwiać rozgrywkę po sieci lokalnej (LAN) bez udziału serwera. Sporo gier umożliwia uruchomienie serwera (hosta) bezpośrednio przez jednego z graczy, ew. włączenie dodatkowego programu.

Co do gier po LAN: obadaj np. The Settlers 2 : 10th Anniversary

Jeżeli korzystacie z jednego routera do połączenia z internetem to w kable krosowane nie musisz się bawić. stawiasz serwer - jeżeli gra wymaga - na jednym z komputerów, w firewallu zezwalasz aplikacji na połączenia i powinno śmigać. Może to ew. wymagać przekierowania portów na routerze ale ogólnie nie powinno być z tym problemów. Gram tak z moją lubą w Ark: Survival Evolved i działa elegancko. Gra wymagała jakiejś konfiguracji na routerze, bo czasem coś szwankowało, ale ostatecznie wsio zadziałało.

No i chodzi o to że tak gram ale internet jest na tyle wolny że często rozłącza lub są lagi a gramy na tym samym necie

więc troche słabo

Ale podczas gry LAN prędkość internetu nie ma znaczenia. Możesz mieć nawet internet 512 kbit/s, a i tak będzie działało elegancko, bo ruch jest w obrębie Komp1->router->komp2, a nie komp1->router->internet->router->komp2. Ew. lagi i zerwania mogą być spowodowane złą konfiguracją routera lub pracą jakiegoś programu antywirusowego. Musiałem stworzyć w ESET odpowiednią regułę, bo ten nie puszczał ruchu jak należy.

a jak wyłączę eseta? XD

Też to będzie rozwiązanie, ale na czas gry zostajesz bez ochrony. Wystarczy w ESET zrobić regułę zezwalającą na ruch w obie strony i tyle.

WOW to serio pomogło wiele gier chodzi tylko nie terraria :frowning:

dzięki