Gra przez kabel ethernet

(Dosterczuk1321) #1

Witam
nie wiem jak nazwać ten temat ale. Mam bardzoooo słaby internet i chciałbym grać z siostrą bez lagów. mam kabel Ethernet krosowany i wiem że jakos się da. Udało mi się odpalić tak tylko minecrafta ale gry takie jak dont starve czy terraria to nie, wie ktoś jak to zrobić?

(bachus) #2

Gra musi umożliwiać rozgrywkę po sieci lokalnej (LAN) bez udziału serwera. Sporo gier umożliwia uruchomienie serwera (hosta) bezpośrednio przez jednego z graczy, ew. włączenie dodatkowego programu.

Co do gier po LAN: obadaj np. The Settlers 2 : 10th Anniversary

(LORDEK) #3

Jeżeli korzystacie z jednego routera do połączenia z internetem to w kable krosowane nie musisz się bawić. stawiasz serwer - jeżeli gra wymaga - na jednym z komputerów, w firewallu zezwalasz aplikacji na połączenia i powinno śmigać. Może to ew. wymagać przekierowania portów na routerze ale ogólnie nie powinno być z tym problemów. Gram tak z moją lubą w Ark: Survival Evolved i działa elegancko. Gra wymagała jakiejś konfiguracji na routerze, bo czasem coś szwankowało, ale ostatecznie wsio zadziałało.

(Dosterczuk1321) #4

No i chodzi o to że tak gram ale internet jest na tyle wolny że często rozłącza lub są lagi a gramy na tym samym necie

(Dosterczuk1321) #5

więc troche słabo

(LORDEK) #6

Ale podczas gry LAN prędkość internetu nie ma znaczenia. Możesz mieć nawet internet 512 kbit/s, a i tak będzie działało elegancko, bo ruch jest w obrębie Komp1->router->komp2, a nie komp1->router->internet->router->komp2. Ew. lagi i zerwania mogą być spowodowane złą konfiguracją routera lub pracą jakiegoś programu antywirusowego. Musiałem stworzyć w ESET odpowiednią regułę, bo ten nie puszczał ruchu jak należy.

(Dosterczuk1321) #7

a jak wyłączę eseta? XD

(LORDEK) #8

Też to będzie rozwiązanie, ale na czas gry zostajesz bez ochrony. Wystarczy w ESET zrobić regułę zezwalającą na ruch w obie strony i tyle.

(Dosterczuk1321) #9

WOW to serio pomogło wiele gier chodzi tylko nie terraria :frowning:

(Dosterczuk1321) #10

dzięki