Gra przez sieć - problem z połączeniem

Witam.

Zakupiliśmy z kolegą dwie oryginalne gry Farming Simulator 2011 i chcieliśmy sobie zagrać przez internet. Stworzyłem serwer, kolega spróbował się dołączyć i wyświetliło mu że połączenie zostało utracone. Gdy spróbowaliśmy na odwrót było to samo. A gdy łączyłem się z jakimś tam innym serwerem to nie było problemu. Obaj mamy internet radiowy tego samego dostawcy. Kontaktowałem się z dostawcą sieci i powiedział mi że u nich jest wszystko ok, nie blokują żadnych portów. Wyłączyłem również zaporę systemową, próbowałem się łączyć za pomocą Hamachi ale na nic się to zdało. Może ktoś z Was wie w czym może tkwić problem, dlatego bardzo proszę o pomoc. Będę wdzięczny!

Pozdrawiam!

Posiadasz ruter? Masz publiczne IP? Odpowiedz na te pytania w celu dalszej pomocy :]

Internet zarówno ja jak i mój kolega mamy podłączony bezpośrednio do komputera, bez użycia routera. Co do adresu IP zacytuję słowa, które napisał do mnie mój dostawca internetu:

"Z Naszej strony nie ma żadnych blokad portów. Adresy które ma Pan

ustawione to: 88.135.167.85 (adres publiczny - widoczny ze SWIATA),

192.168.124.199 (adres za NAT-em, czyli dostępny w sieci lokalnej)…"

Z tego chyba wynika że posiadam adres publiczny, ale wolę zacytować całość żeby nie było żadnych niedomówień bo ja w tych sprawach nie jestem najlepszym ekspertem :slight_smile:

Próbowałeś się połączyć za pomocą lokalnego ip ? Próbowałeś innej gry ? Spróbuj jakiegoś programu do vnc jeśli się połączysz to jest wina gry a jeśli nie to będzie wina sieci i będziemy myśleć dalej ;]

Myślę że wina gry to nie jest, już tłumaczę dlaczego. Gdy spróbowałem się dołączyć do jakiegoś innego serwera, gra działał bez problemu. Od razu wszystko się łączyło i mogłem normalnie grać przez sieć. Nie mogę się połączyć tylko z moim kolegą, ani kolega ze mną jeśli to ja zrobię serwer - przypominam że mamy tego samego dostawcę internetu. Próbowałem łączyć się za pośrednictwem Hamachi, niestety nie było żadnych zmian. Po chwili łączenia wyświetla informację że straciłem połączenie.

Moja porada była dość jasna, ale rozwinę ją trochę

Niektóre gry mają problem z lanem dlatego radziłbym ci spróbować połączyć się za pomocą jakiejś innej bądź vnc, radziłbym również sprawdzić ustawienia, oraz grupę roboczą obu komputerów.

Sorki jeśli czegoś nie rozumiem ale jestem zielony jeśli chodzi o te tematy dlatego proszę o wyrozumiałośc :slight_smile:

Bo chodzi właśnie o to, że ja nie chcę łączyć się za pomocą sieci lan, tylko normalnie przez internet. Próbowałem się połączyć poprzez wirtualną sieć lan dzięki Hamachi tak dla próby czy będzie działać ale nadal objaw był ten sam. Dziwne jest to że do innych serwerów mogę się podpiąć bez problemu. Czyli albo coś jest z siecią nie tak, albo coś blokuje skoro nie możemy się połączyć tylko jeśli ja zrobię serwer na komputerze, bądź kolega.

Jeszcze raz przepraszam kolegów za moją niewielką wiedzę w tym temacie :slight_smile:

Jeśli jesteście u jednego dostawcy, to jesteście w jednym LANie, sprawdź tylko czy jesteście w tej samej podsieci, tj. sprawdź w stanie połączenia lub w wierszu poleceń poleceniem ipconfig /all adres IP twój i kolegi oraz sprawdźcie jaką macie ustawioną maskę podsieci, dokładniej chodzi mi o adres zaczynający się na 192.168 (ten za NATem). Jeśli chcesz się łączyć z kolegą po publicznym IP, to dostawca musi Wam przekierować porty, ponieważ jesteście za NATem lub niech jeden z Was wykupi publiczne IP, jeśli dostawca oferuje taką usługę (opłata powinna być niewielka, w granicach 5zł/miesiąc) albo łączcie się przez Hamachi ale skoro jesteście w jednej sieci, to nie ma zbytnio sensu łączyć się przez sieć globalną, chociażby pingi będą niższe w LANie.

Pozdrawiam!