Gra S.T.A.L.K.E.R. nie chce działać

Witam

Mam 2 części gry S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl oraz Call of Prypiat, gdy zainstaluje którąś z nich na moim komputerze intro wchodzi normalnie problem zaczyna się w menu, gdyż w obu częściach mam czarny obraz a widzę tylko kursor. Oto wymagania zalecane Shadow of Chenobyl:

CPU: Intel Core 2 Duo E6400/AMD Athlon 64 X2 4200+

RAM: 1 GB

OS: Microsoft Windows XP (Service Pack 2)/Microsoft Windows 2000 SP4

Video Card: 256 MB DirectX 9c compatible card/ nVIDIA GeForce 7900/ ATI Radeon X1850

DirectX version: 9.0

Sound Card: Yes

Free Disk Space: 10 GB

DVD-ROM: Yes

A to mojego komputera wyłapane AIDA32 :

Właściwości procesora

Typ procesora Intel Celeron 4E, 2800 MHz (5.25 x 533)

Oryginalna częstotliwość taktowania 2800 MHz

Pamięć fizyczna

W sumie 1023 MB

OS: Microsoft Windows XP (Service Pack 3)

Video Card: ATI Radeon 9200 SE (128 mb)

DirectX: 9.0

Bardziej bym chciał abyście mi pomogli rozwiązać problem z Shadow of Charnobyl niż z częścią Call of Prypiat ponieważ Call of Prypiat przeszedłem na laptopie, Shadow of Charnobyl też bym zainstalował na laptopie ale nie odczytuje płytki ponieważ może być za bardzo uszkodzona (obydwie części mam oryginalne). Troche się zdziwiłem bo piszą że w Call of Prypiat trzeba 2gb ram’u a laptop jest starszy i ma coś około 768 mb ale dał rade na minimalnych detalach.

Proszę o szybką odpowiedź.

Dodane 28.05.2013 (Wt) 21:03

P.S Na minimalnych wymaganiach systemu jest różnica że potrzeba 768mb ram’u oraz karte graficzną 128mb

Tu masz link do forum Stalker http://forum.stalker.pl :smiley:

Z tego co ja wiem, w napędzie musi być płyta chyba,że masz grę bezpłytową.A w ogóle pkazuje się panel ustawień ?No cóż ja mam inny sprzęt,trochę nowszy.A w ogóle masz grę aktywowaną ?

Twoja karta grafiki nie obsługuje “Shader Model 2.0” (minimalne wymagane do gry- radeon 9200 ma SM 1.4). Płyta nie ma nic do rzeczy

Bardzo stara karta graficzna. Przez to są problemy.

Obydwie części są oryginalne i chodzą bez płyty, jeśli chciałbym pograć w single’a nie muszę aktywować gry.

StarWars więc jeśli chciałbym sobie pograć popostu muszę wymienić karte graficzną na nowszą? Myśle że jesli tylko w tym problem będzie to bułka z masłem.

Minimalne wymagania co do RAM’u to 512MB dla S.T.A.L.K.E.R. Cień Czernobyla i Radeon 9500/9600 lub GeForce 5700. A ze specyfikacji Radeona 9200 wynika że ów model nie obsługuje DirectX 9.0c, więc stawiam na grafikę.

To dziwne że 92 SE (nazwijmy tak 9200 SE) nie obsługuje DirectX 9.0c gdzieś był artykuł że ten model obsługuje to. Czyli jednym słowem pisząc muszę tylko wymienić karte graficzną i powinno działać. Tak?

Tu masz link klik do screena z którego wynika że twój radek nie obsługuje directx 9.0c.

Źródło Wikipedia.

do gier to ty potrzebujesz nowego komputera na tej grafice w nic nie pograsz i procek to samo

Wiem że se nie pogram w nowsze gry bo mam złoma :confused: ale nie długo bd składał nowego kompa o wiele lepszego od tego co teraz mam. Dzięki za pomoc :slight_smile: