Gra się lekko zacina co kilka sekund

(Lucass Home) #1

Witam, mam mały problem z nowym sprzętem.

W czasie grania w gry typu Need For Speed ProStreet podczas jazdy gra lekko się przycina. Dzieje się tak co 5-10 sekund. Trudno to może zauważyć ale mi to przeszkadza :stuck_out_tongue:

Detale mam ustawione na High ale wydaje mi się, że to nie wina sprzętu.

Mój sprzęt:

Core2Duo E8400

Radek HD4850

Płytka Gigabyte EP45-DS4

2GB RAM 1066MHz

Vista Home Premium

Proszę o jakieś porady bo chciałbym żeby takie gry chodziły płynnie. Szczególnie rajdowe itp.

Dodam jeszcze, że podczas gry w Crysisa takiego czegoś nie zauważyłem.

(Marekglapa) #2

To nie wina sprzętu tylko silnika graficznego NFS. Grając na najniższych detalach jest możliwość że będzie się cieło.

(Rivon) #3

Może sprawdź taki mój sposób jak mi się działo w San Andreas. Odpalasz nfs, schodzisz do systemu , ctrl+alt+delete, szukasz procesu o nazwie nfsps czy jak to tam będzie, PPM na niego , ustaw koligacje, i odznacz CPU 2 . Jeśli nie zadziała to już nie wiem :stuck_out_tongue:

(Ciupa Michal) #4

lucass ,

spróbuj to:

włącz NFSPS, ctrl-alt-del, zakładka procesy, znajdź proces z grą wtedy PPM, ustaw priorytet i ustaw na wysoki :wink:

zobacz czy nadal to będzie :wink:

PS. to musisz ustawiać za każdym razem jak uruchamiasz grę :wink:

(Lucass Home) #5

Rada gruchacza trochę pomogła, jednak gra dalej się przycina tylko, że nieco rzadziej :smiley:

Ale jeżeli to wina silnika graficznego gry a nie mojego sprzętu to jestem uspokojony :smiley:

(Lucass Home) #6

Słuchajcie niestety ten problem mam we wszystkich grach :confused: rajdowych.

I zauważyłem, że tylko obraz się przycina na bardzo krótki czas. Czy to możliwe, że monitor nie nadąża?

Bo cały sprzęt jest nowy właśnie oprócz monitora i zastanawiam się czy to sprzęt już padł czy to może monitor.

Proszę o jakieś rady bo nie wiem co robić :stuck_out_tongue: