Gra się sama, automatycznie minimalizuje

Witam. Nie wiem czy to dobry dział, ale jak w temacie, gram sobie normalnie i nagle gra się sama minimalizuje. Jestem niemalże pewny że to jest przez pewien proces, mianowicie iexplorer.exe, skąd ta pewność? Ponieważ gdy gra zaczęła się minimalizować zawsze otwierałem procesy, zauważyłem, że wcześniej nie miałem procesu iexplroer.exe a teraz mam, więc go zakończyłem. Przez chwilę było ok, potem znowu się zminimalizowało, i ponownie pojawił się w/w proces. Niestety nie mam żadnego antywirusa, a problem mam taki że również (Prawdopodobnie przez to) nie mogę nic ściągać z internetu. Zawsze coś zaczynam pobierać (próbowałem na Mozilli i google chrome) ale nie mogę tego pobrać. Piszę, że pobrany element ma 0B i nie pasuje do systemu32 czy coś takiego. Chciałbym dodać, że od czasu do czasu słyszę również dźwięki charakterystyczne dla przeglądarki internet explorer, jednak na pasku zadań nie mam tej przeglądarki otwartej (coś takiego jakby była ona włączona ale jej nie widać). Zaporę mam włączoną. A i jeszcze jedno, jakoś 3 godziny temu - wtedy gdy problem się zaczął włączyła mi się przeglądarka internet explorer i otwarła się strona z jakimiś nowościami ze skype`a czy coś takiego. Usunąłem skype ale niestety problem nadal się pojawia. I niestety formata nie mogę zrobić (Prawdopodobnie) bo mam bios na hasło, a nie wiem jakie tam jest to hasło. Wyjmowałem baterię ale nie pomogło.

Sorry, że tak chaotycznie to napisałem ale na prawdę nie mogę już wytrzymać z tym problemem!

Edit: Może ktoś wie jak usunąć internet explorer z komputera? Może to by pomogło. Jak usuwam folder, to on od razu wraca ;/