Gra się wiesza i wyłącza się również

(ixrw0w) #1

Witam,
Mam 2 problemy z grą:

1. Gdy gram na monitorze robi się czarny obraz na monitorze, po chwili 10-20sec się załącza obraz pulpitu i wyłącza mi grę i po chwili wyskakuje wysłanie raporta w grze Fortnite

FortniteGame.txt - http://wklej.org/id/3329117/

1. Wczoraj wieszało mi 2 gry Fornite + Battlerite, gram i w pewnym momencie zwiecha i wisi cały czas w tym momencie, nie da się zminimalizować, zrestartować, tylko i wyłącznie przytrzymanie przycisku włączenia komputera.

A. Temperatury, wstawiałem screeny wczoraj Temperatury procesora w grze h1z1

B. Ściągnąłem BlueScreenView, ale od wczoraj w nocy koło 23 nie zwiesiło mi gry jak w punkcie nr.2.

C. Ściągnąłem dzisiaj sterowniki do grafiki bo miałem stare i punkt nr.1 nadal występuje.

D. Sprawdzałem dysk HD Tune, ale tylko benchmark

HD Tune Pro: SAMSUNG HD502HJ Benchmark

Test capacity: full

Read transfer rate
Transfer Rate Minimum : 51.6 MB/s
Transfer Rate Maximum : 141.6 MB/s
Transfer Rate Average : 109.3 MB/s
Access Time : 13.7 ms
Burst Rate : 163.9 MB/s
CPU Usage : 5.1%

Specyfikacja:
i3-530 2.93GHz
Asus P7H55-M
GoodRam 2x2GB 1333MHz CL9
Samsung 500GB 7200rpm 16MB F3
GTX 650 Ti
OCZ StealthXStream2 500W

(iJuliusz) #2

Jaki system windows ? To może mieć znaczenie.

(ixrw0w) #3

Windows 7 64bit

Dodam, że jak zaczynałem grać w te 2 gry jakiś tydzień temu to nie było takich zwiech i wyłączania obrazu. Dopiero jak zacząłem ściągać programy do mierzenia temp itd gpu-z cpu-z lub hwmonitor i czyszczenia pc Malwarebytes i FRST, bo w środę będę miał nowy PC i robiłem przygotowania. Jakby mi się wydawało, że jak usunąłem kwarantannę z malwarebytes to zaczęły się problemy.

Cały czas próbuje coś złapać w BlueScreenView, ale jak narazie brak crasha gry tego z punktu 2.

(iJuliusz) #4

Proponuję przywracanie systemu do dnia przed instalacją nowych sterowników, ewentualnie przed skanowaniem malware
Przeskanuj

(ixrw0w) #5

Nie chodzi mi o naprawienie tego cofając się w czasie, używając przywracania. Chodzi mi o dowiedzenie się jaki może być tego problem. Sterowniki instalowałem dzisiaj po południu, więc one nie mają na to wpływu, poza tym teraz grę mogę zminimalizować, a wcześniej cięło mi cały pulpit. Wystarczy wiedzieć jaki sterownik lub podzespół robi któryś z tych problemów, wystarczyłby jakiś log bluescreena.

A pamięć ram jakby sprawdzić jakiś memtestem?

(iJuliusz) #6

Sprawdź pomoc na tym Forum
Niestety nie wiem jak wygląda układ katalogów w grach UT, ale pewien gracz tworzył własne mapy, miał ten błąd co u Ciebie w logach, tzn:

Timed out while waiting for GPU to catch up

Znalazłem to na innym Forum

(ixrw0w) #7

Dziękuję za chęci, ale ja reinstall nie będę robił, bo w środę będę miał nowy komputer. Chce po prostu wiedzieć gdzie siedzi przyczyna i żeby ktoś następny nie miał problemów.

Sprawa druga to, zwiechy co miałem wczoraj w Fortnite i Battlerite pod wieczór, od tamtej pory ich nie ma, a wczoraj jeszcze testowałem ze 3 h z włączonym BlueScreenView, dzisiaj po południu jak mówiłem siedzą nowe stery od grafy i nadal tego błędu nie ma.

Na ten moment występuje tylko to, że monitor się robi czarny i wyłącza grę z crashem. Może jak będę new pc to zrobię reinstall gry i przetestuje, ale zobaczymy czy będą chęci przesiadki na lagi, chyba, że ktoś będzie potrzebował pomocy jak ja.

(iJuliusz) #8

Jeszcze nie odszukałem konkretnej odpowiedzi, ale spróbowałbym przeinstalować grę, możliwe, że wybrane ustawienia graficzne po pierwszym uruchomieniu nie były właściwe

(ixrw0w) #9

Wczoraj tylko jedno scrashowanie gry z errorem do zraportowania. Dzisiaj 4 razy zwiesiło komputer, że musiałem wyłączyć. Tragedia z tym problemem.